Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz shalafi66 #725 üzenetére

    Áhh, mindenki kint gyártat, a Made in Germany is. Amivel alapvető gond nincs, kint is tudnak profit gyártani, csak korábban az volt a szokás, hogy laza volt mind a gyártástechnológia, amit oda vittek Kínába, mind a minőségellenőrzés, aztán jött a szemét át. Pusztán attól, hogy egy kínai rakja össze, nem lesz szarabb, se attól, hogy kínai levegő kering körülötte.

    Majdnem lett egy ismerősöm egy ürge vagy 2 éve: műanyag csöveket gyártó üzeme van Németben. Mindbe beleszitázva szépen, hogy Made in Germany. Aztán jött a turpisság, fű alatt tudtam meg "okosba" (de utálom ezt a szót) :) : emberünk fenntart egy kisebb üzemet Németben, gyártja a csövet. Néha. Mert halál olcsón legyártat egy tőle tökidegen gyártóval kínában pokoli mennyiséget, majd beimportálja apróért az üzembe, ahol szó nélkül rászitázzák ugyanúgy, hogy made in germany. Meg nem mondja utána ember, hogy hol lett gyártva.

    Hogy jól jár-e mindenki ? Majd az idő eldönti, alkalmazástól függően, meddig bírják.

    Szóval szerintem igenis él az, hogy ami nem kínai, hamis. Ettől függetlenül persze, vannak TÉNYLEG echte fasza európai motyók, de nagyon-nagyon kevés, különben éhenhalnak. Réteg sajnos.

    USA-ban kicsit könnyebb, ott többen hifiznek, vagy otthon, vagy kocsiban, meg a felvevőpiac is nagyobb. ELVILEG nekem is a mélyeim igazi amcsiban gyártott modellek, közepek olaszok, magasak - bevallottan - kínaiak, usa-ból odavitt, komolyabb márka. Aztán hogy TÉNYLEGESEN melyik hol, melyik gyártósoron gördül le, más tészta. :D Nem tudnám innen fotelből eldönteni egyértelműen és lassan ez olyan méreteket öltött, hogy ellenőrző szervek sem.

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák