Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Wolfskin

    őstag

    Heló,

    nem tudja valaki, állítottak a youtube-on (esetleg a Mátrixon?), mert tegnap óta nem blokkolja az Opera. Illetve este még igen, de reggelre már nem... (vagy megint az operám halt meg...???)
    sajna nem emlékszem mivel volt blokkolva, még Penge ajánlotta az opera blog oldalán, kis nyíl jelent meg fekete alapon induláskor, első kattintásra betöltődött az indítókép, másodikra elindult a lejátszás...
    most ezt találtam, működik is néha (néha úgy indul az oldal, hogy engedélyezni kell a scriptek futását, néha nem csinál semmit, de néha tényleg jó), csak feltesz egy kis lila gombot, oda, ahova nem szeretném. ezt nem lehet módosítani? (nagyjából így, mint ezen a képen)

    volt még egy youtube downloaderem is, ami betelepült alulra, a video alá, a megosztás gomb mellé és működött. egy ideje nyoma veszett... onnan is, meg a webről is. (ez volt)
    elméletileg az opera:cache-ből is elő lehetne bányászni, már több oktató videót megnéztem, kikockáztam lépésről lépésre, de semmi. marad a jó öreg IE/Temporary Internet Files... az MINDIG működik!
    --------------------------------
    bónuszkérdések:

    a gyorshívóból hogy lehet eltüntetni a bing keresőt (vagy átállítani googlera)?

    a textrarea backup-ra van valakinek megoldása? olyan ami nem csak akkor működik, amikor felteszem (+ 1 nap), hanem folyamatosan.

    a ctrl+szám billentyűkombinációt (gyorshívó) hogy lehet letiltani (nincs semmi idegesítőbb, mint amikor egy hosszabb szöveg gépelése közben, egy óvatlan elütés következtében mire felnézek a képernyőre egy egész más oldal bámul rám. de legalább új fülön nyitná meg, de nem, az aktuális helyett, így minden odavész. és akkor derül ki, hogy a textarea backup locktorage már rég nem működik rendesen... (és akkor behívom a UJS Managert, hogy megnézzem miért, de rájövök, hogy az is csak frissen elindítva, max egy órán belül tölti be az ujs-eket, ha régebb óta fut az opera, akkor már az sem csinál semmit...) :W

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #14342 üzenetére

    @brd, Penge_4, sziasztok

    hát asszem itt valami nagyon elpattant...

    ma reggel arra ébredt az Opera, hogy soha többé nem akar. nem csak az a néhány apróság, mint múltkor. reggel óta kb 3-4 percet bír, aztán összeomlik. hibaüzenet küldése mellett természetesen. teljesen értetlenül állok felette.
    töröltem az operaprefs.ini-t, elindítottam régi, arhivált hordozhatókat, az USB-n lévőt, de ugyanaz. kb 3, max 5 percig bírja mind, akkor leállnak.

    tehát nem egyedi, egy operára (és annak beállításaira) vonatkozó hiba, hanem globálisan, AZ OPERA nem megy többé a gépemen. ma reggel óta. egyszer-egyszer még a videókártyát is lerántotta, teljes elsötétülés lett. a gép maga, a hang - zene, film - megy tovább, de a vga-t csak a restart éleszti fel. (bár ez lehet, hogy nem függ össze, 1-2 éve gyakran csinálta ezt a misztikus tünetet, aztán semmi, most pár hónapja újra előfordult, az utóbbi hetekben meg sűrűn. semmi megfigyelhető eseménnyel nem függ össze, semmi konkrét nem válthja ki, kivéve ma, az Operában kattintás 3x is) most IE alól írom ezt is, akkor a baj :Y

    amire gyanakszom:
    • valami olyan vírus (UFO, stb.) támadta meg a gépem, ami csak az operát irtja (a gép kb 3 hete lett újratelepítve, pontosabban egy full friss telepítés mentés visszatéve. - win xp sp3, összes frissítés, comodo/CIS, )

    • a gmailbe (és/vagy indexbe, origo-ba stb.) olyan scripteket tettek be az éjjel, amik nem kompatibilisek régebbi (11.1-ig bezárólag) operákkal, és ezért azok összeomlanak.

    • a sok negatív hullám annyira felgyűlt, hogy most már fel kell hívnom az ezo tv-t

    más ötletem nincs.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz F34R #14362 üzenetére

    van egy csomó, a régieket (mind hordozható) ált nem törlöm, plusz van a pendrájvon is egy hordozható. mindegyik összeomlik 3 perc után.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz F34R #14364 üzenetére

    a mbm a local settingsben talált egy flash player installer.exe-t, ami fertőzött, de mást nem. a comodot azért nem értem, mert tegnap este még vidáman nezteztem operával, ma reggel meg tessék, vége.
    de kipróbálom, kikapcsolom, hátha...
    köszi!

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #14367 üzenetére

    amióta lefuttattam az mbm-t és töröltem egy local settins/temp könyvtárból a flash_player_installer.exe-t, azóta jó. óvatosan még a cis defense-t is visszakapcsoltam, és már vagy 2 órája megy folyamatosan.

    mondjuk azt nem értem, egy hordozható opera mit keres azokban a könyvtárakban... :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    akárhogy is igyekszem, kikapcsolom a frissítések keresését (automatikus frissítések/ne keressen frissítéseket) az opera időnként rám csak vigyorog a legújabb verzióval. ilyenkor minden beállítás, a módosított skin, jobb klikkes menü, stb. minden elvész.

    de ez legyen a kisebbik baj. attól tartok - talán egy villám, talán csak egy túláram miatt - öntudatra ébredt, és most ellenem fordul. esetleg fellázítja a többi programot. is... :))

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    tudja valaki, hogy az O hol tárolja a keresőmotorokat? az egyik verzióban (portable) benne van a eszközök/megjelenés/gombok/keresés alatta a "keresés az oldalon", a másikban nincs...(???)
    próbáltam létrehozni, az eszközök/beállítások/keresők közt, de nem sikerült. gondoltam átmásolom egy régiből...

    (tudom, hogy CTRL+F-el is elő lehet hívni, mégis szeretném inkább kitenni a címsor után közvetlenül kis ablakként)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #14699 üzenetére

    kösz, de portable operáról van szó, és sajna nem a serach.ini-teszi. a régi 11.1 -ben volt "keresés sz oldalon", így átettem abból a search.ini-t, de nem jelent meg a keresőmotor. amikor a 10.5-ből áttettem az opera.exe-t és opera.dat-ot a 11.0-be abból is eltűnt. de amikor a réit teetem az újba, abban nem jelent meg. elképzelésem sincs, hol lehet benne... :F

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #14701 üzenetére

    igen, usb opera.
    kipróbáltam.,a 11.5-ben töröltem a search.ini-t, akkor csak két keresőmotor maradt (google, bing).
    a 11.1-ben benne van a keresés a lapon, de ha átteszem abból a search.ini-t, akkor sem jelenik meg, csak az addigiak. (a mozgatásokkor természetesen nem futott az Opera). :O

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #14703 üzenetére

    szerintem az attól függ, honnan töltöm le. régen az opera blogon mindig volt az aktuális verzió usb változata is, a bejegyzések végén, amit az ottaniak raktak össze, mostanában azonban leszoktak róla, csak a 11.1 (meg 10.63) van fenn a központi helyen. úgy látszik, vissza kell térni a opera-usb.com-ra.
    a mostani is egy olyan hibrid, ami frissítette magát véletlenül a netről. te honnan töltenél le friss usb operát?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz B@ldrick #14705 üzenetére

    ezt nem is tudtam, köszi! (bár már megszoktam a fórumosok által kreáltakat, azokban mindig volt egy csomó extra)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    nem tudja valaki, hogy a fülek szélességét hogyan lehet maximalizálni? hogy minden fül egyforma széles legyen.

    az eddigi verzióban (11.5 és korábban) működött, hogy az általam használt skin iniben az options-ban beállítottam.

    Pagebar max button width = 80
    Pagebar min button width = 80
    plusz a megjelenés/eszköztárakban a fülsávra hosszú sorok tördelése.

    ezek a kedves, aranyos kreatív opera fejlesztők azonban ismét beletettek egy szívatást, merte ez már sajna nem működik. :C

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    nem tudja valaki, hogy az origoban a kommenteket miért nem tudom lapozni? nem hajlandó megnyitni a régebbi komment oldalakat. (nem lehet visszalapozni). explorerben megy... ezt melyik high tech funkció szűri ki?

    http://www.origo.hu/sport/komment/20120326-nem-akar-elmozdulni-mellolem-a-feleseg-rakonczay-felbukkanasarol.html

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok
    mostanában egyre gyakrabban csinálja az operám (1202), hogy írás közben elveszti a fókuszt. először a gmail, és pl. origo kommnetmezőben vettem észre- 2-3 szó után a gmail szövegmező kerete kékről (aktív) szürkére (inaktív) vált és nem érzékeli többé a klaviatúrát elég fárasztó 2-3 szavanként belekattintani...
    tapasztalt valaki ilyet??? :F

    a másik hiba, hogy a Unit alatt az alkalmazások nem települnek. pl. Fire sharing. hiába kattintok a "Download the application anyway"-linkre, nem történik semmi. a régi 11.06 operában ez megy gond nélkül.

    a gmailben, ha a feladó alatt a címzettre (kis nyíl) kattintok (sajnos újabban az is egy külön felugró ablakban jelenik meg - tuskó google) nem tudom kikopizni a címeket, egyszerűen nem érzékeli...(???) IE pl simán viszi. van erre gyógymód?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz dqdb #17702 üzenetére

    igen, közben az engedélyezésre rájöttem, de az alkalmazásokat már nem tölti le. ezt írta Penge is az opera blogon. de miért szűnik meg? és akkor hogyan lehet majd pl. mappát megosztani?

    kikapcsoltam az öszes ujs-t, de most is csinálja...

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz dqdb #17705 üzenetére

    értem szóval az opera is a fejlődés útjára lépett...

    azt nem tudod, a youtube-ot miért cseszték szét? van benne egy ilyen fícsör, hogy a csúszka, meg automatikusan elugrik az egér elől. amikor elviszem az egeret akkor eltűnik, amikor fölé viszem előugrik, de nagyon nehéz eltalálni, mert fel-le ugrál. megnéztem pl. IE alatt teljesen normális, statikus, mindig látszik, nem zavar.

    bírom az ilyen fejlesztőket, akik csak azért csinálnak valamit, hogy saját létezésüket igazolják. nekem pl w7 van fenn, de még mindig az xp-ben lévő tradicionális felszínnel (talán win98), xp klasszikus startmenüvel, gyorsindítóval és minden fícsör kikapcsolva. megszoktam,működik, jó. nincs hiányérzetem.
    igaz, pl a betűkezelést már visszaállíthatatlanul szétcseszték, az élsimítástól olyan minden, mintha folyton könnyezne a szemem.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17707 üzenetére

    nem szűz telepítés, egy 11.61 es usb frissítette magát. a szűz (usb) telepítésben nem tudja kezelni a tabulátortok szélességét. pont a próbálkozás miatt csúszott be a véletlen frissítés... :W

    egyébként nem szeretem frissíteni, mindig rengeteg macerával járt. a skin iniben átírni dolgokat, a jobbklikkes menüket átszerkeszteni, a hun.lng fájlban is vannak saját dolgaim. van egy majdnem 6 oldalas doksim, egy csekklistával, hogy miket kell felülírni, kicserélni. nem egyszerű. de még mindig egyszerűbb, mint minden alkalommal újratanulni és új szokásokat kialakítani. minden új verzióban lebutítanak valamit. most pl a menükből vették ki a színes ikonokat. minden szürke, egyforma, alig megkülönböztethető. azokat is ki kellett cserélgetnem.

    de ez a "defókusz" már előjött a laptopomon is...

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17709 üzenetére

    Pl. a jobbklikkes menüket miért kell mindig újraszabnod?

    kigyomlálom belőle a felesleges cuccot: beállítás háttérképnek, letöltés a letöltések mappába, meg ilyenek. majd én tudom, mit hova töltök, a c-t amúgy is csak a rendszer használja. a képekhez, linkekhez, dokumentumokhoz, mindenhez más jobbklikkes menü van. kicserélni simán azért nem szeretem, mert minden verzióval változtatnak valami mást is (gondolom).

    persze, az IE-t, Avant Browsert is rendszeresen használom. amit nem tud az opera... :D
    ott nincs fókuszvesztés. és itt is ritkán. szerintem egy rebooot megoldaná. csak ftp-ztem és nem akartam megszakítani.

    "a szűz (usb) telepítésben nem tudja kezelni a tabulátortok szélességét."
    [link]

    "most pl a menükből vették ki a színes ikonokat"
    ez így van, viszont ugyanazt a skint használom vagy 5 éve, és a standard skin függvényében változik. azt egyszer megcsináltam, ahogy jó (minimális tab szélesség (75) és magasság, hogy minél több kiférjen, nagy kontraszt -fekete-zöld-, meg egy-két ikont lecseréltem egyértelműbbre stb.). nem az kell, hogy csicsa legyen, csak a csupa egyforma szürke kis biszbaszt lehetetlen megkülönböztetni. pl. a letöltések fület a barna ikonjáról 70-80 tab közt is gyorsan megtalálom...

    asszem kicsit rigolyás vagyok. de nem szeretem, ha megváltoztatják a környezetemet. akaratom ellenére. majd én... ;)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    na, megörültem, hogy végre működik a tabulátorok áthelyezhetősége. a 11.61 egyből csoportba foglalta, akárhogyan húztam át. itt viszont egy érdekes újításba futottam bele. ha egy tabulátort elhúzok a helyéről, akkor az felugrik a felső sorba. utána már csak az ottani helyét tudom módosítani, onnan nincs kijárás. ennek pontosan mi értelme van?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #17718 üzenetére

    sziasztok,
    van egy gondom a youtube videókkal.
    a nagy részüknél alul az info sáv, hangerő, lejátszás pozicióját jelző csúszka stb.
    automatikusan eltűnik. ezeknél lehetetlen bármit állítani, ha közelítek az egérrel, akkor felugrik, de ha a csúszka fölé érek, eltűnik... lejjebb megyek fölugrik, fölé megyek, eltűnik (ezt folytathatnám sokáig...).

    ezt valaki sima szívatásnak találta ki, vagy a youtube tényleg nem akarja, hogy b@szkuráljuk a lejátszást? "nézd meg elejétől a végéig, jó, hogy nem majd beletekersz, mi? csak a lényeget akarod megnézni, csak a hab kellene a tortáról...?!"

    az a különös, hogy az egyik video ilyen (mondjuk a többség), a másik meg sima, normális. de az is érdekes, hogy ha az operában ilyen eltűnős, ugyanaz a video IE alatt normális. ez egy kis reményre ad okot, hogy talán valahogy ki lehet kapcsolni/iktatni ezt a szuper új fejlesztést. (nem azért mer nem klassz, mert jövőbe mutató, meg minden, meg köszi youtube, hanem hogy kíméljem, hogy ne kopjon...)

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17731 üzenetére

    pedig pont a te hatásodra próbáltam meg megtalálni a pozitívumokat a fejlődésben. ;)

    egyébként nem az én bosszantásomra, ennyire nem vagyok beképzelt, sokkal inkább a saját létük igazolására. egy terméket fejleszteni piackutatás, meg felhasználói szokások vizsgálata, meg egy csomó kísérletezés, programozás, rengeteg pénzbe kerül. ugyanakkor bizonyos időnként hozzá kell nyúlni, mert a marketing vastörvényei megkövetelik. na ilyenkor jönnek a látványos semmik, a túlbonyolított fícsörök, a funkciótlan baromságok. pl anno amikor a google képkeresőjét megdizájnolták, hogy csak a képet mutatja, meg flash, meg ha fölé viszed az egeret felugrik, meg jujj! csak onnan kezdve nem tudtam használni arra, amire addig: képeket keresni. hál Istennek, némi utánajárással ezt klassz új dolgot ki lehetett iktatni. azért már teljesen nem vagyok nyugodt, mi lesz, ha újra "fejleszteni" kezdik... :Y

    próbáltam szűz portablet telepíteni, abban nem tudja kezelni a tabulátorok szélességét (feljebb valahol be is linkeltem). a kísérletezés miatt frissítette mag át az addig használt 11.61. de szerintem abból fogok felrakni egy újat... bár abban meg nem ment a youtube blokkolás, a kiterjesztések beállítása, a tabulátorok mozgatása (rögtön csoportba foglalta), a gmail normális kezelése... nem könnyű.

    annyira jó lenne, ha nem kellene ezzel foglalkozni. egyszer rászánom azt az egy napot, beállítom, és egy darabig senki nem fejlesztene semmit, hanem minden működne...

    na jó, ezentúl nem találok ki vicces magyarázatokat. bár erre pl. tényleg elképzelni sem tudom, hogy milyen előnnyel jár, ha nem teljes képernyős módban nem látod a csúszkát, meg a hangerőt, a lejátszási időt, meg egyáltalán semmit. ha fölé viszed az egeret, akkor meg ubrabugrálni kezd. vagy lehet, hogy ez csak engem zavar? vagy csak nálam van így???

    update: kipróbáltam ezt a videót, és sehol máshol nem tűnik el az info sáv, sem az IE, sem a Avant, sem a opera 12 szűz telepítésben, csak itt abban, amit használok. [link]

    akkor lehet, nem is a goggle fejlesztette, hanem, valami beállítás, kiegészítő stb. az operában... (???) :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok!

    bizony ugrabugrál a youtube, de nem mindegyik, és amelyik, azt is meg lehet szelídíteni. rájöttem, hogy ha a satus bar csíkra viszem az egeret, akkor vadul elugrik, lemegy teljesen, de ha nem mozdulok, akkor visszajön és ha klikkelek, akár oda is ugrik a film. olyan ez, mint lovat szelídíteni...
    csak koncentrálni kell, kis kézügyesség, meg önuralom, hogy ne kapjak utána. ami ha csak felszínesen, gyorsan végig akarok pörgetni valami videot nem biztos, hogy kapásból kéznél van. viszont fejlődöm, lehet, jobb ember leszek általa....

    update: @Ndruu: közben kiderült, hogy de. köszönet! :R html5-ben volt. nem tudom hogyan kapcsolódott oda, én biztosan nem, mivel azt sem tudtam, hogy van. hacsak nem öntudatra ébredt. viszont jó, hogy vannak ilyen fejlesztések, mert ki lehet kapcsolni őket, és így viszonylag gyorsan megoldják a problémákat. amiket okoztak. (bocs Sk8erPeter)

    kikapcsoltam, most jó a státuszbár, viszont a kis videó, amin teszteltem folyamatosan újraindulgatott. tartok tőle, hogy oda az youtube autplay kill képessége... eddig tartott. kicsit furcsa érzés, amikor megnyitom a böngészőt, és betölti az előző folyamatból a 60 oldalt, amiből 20 egyszerre kezd zenélni. kakofónikus.

    a Tab Stacking a 11.61-en TÉNYLEG nem működött. 10-ből 10x csoportba foglalta, 100-ból 100-szor, 1000-ből ezerszer. tovább nem próbáltam, elfogadtam tényként. pedig ügyesen forgatom az egeret, rengeteget dolgozom photoshoppal is, és jó egereket használok (G1, G3,. G5, MX518), és mégsem pedig próbáltam hosszú órákon át. 1/10 pixelenként mozgattam be közéjük, és máris csoportban volt. a 12.02 -ben lehet mozgatni, de érdekes módon csak a felső sorban. ha valamelyik alsóbb szinten mozgatnám oldalra, azt is felrántja a felső sorba és vissza már nem engedi. ez így kell, hogy legyen, vagy megint csak nálam van így?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17740 üzenetére

    na, feltöltöttem ide egy ilyen kis részletet. az oldal 130%-ra van nagyítva, a jobb láthatóság miatt.
    [link]

    hát, bizony ciki, ha nálad semmi bug nincs. így aztán egy csomó kalandból kimaradsz... ;]

    Verzióadatok
    Verzió 12.02
    Összeállítás 1578
    Környezet Win32
    Rendszer Windows 7
    XHTML+Hang A bővítmény nincs betöltve
    Böngésző azonosítása
    Opera/9.80 (Windows NT 6.1; WOW64; U; hu) Presto/2.10.289 Version/12.02

    a youtub-ot meg ezzel próbálom blokkolni, felemás sikerrel: Youtube Autoplay Killer v2.1-b Made by Nippey

    az, hogy maguktól indulnak videók nem tudom kinek a hibája. talán az operáé, mert blokkolhatná őket. talán a youtube-é, hogy megpróbálja mindig kicselezni a védelmet. talán az enyém, mert inkább olvasnék, ahelyett, hogy a neten lógok... :W

    egyébként, ha egy honlapon elindul a videó vagy hang magától, még akkor is rögtön zárom, ha pont azt kerestem. annyi weboldal van a széles interneten, nem fogok pont egy olyat megnézni, amelyik magától zenél. annál nagyobb taplóság alig van... (ha pl. keresek egy témát, akkor megnyitom a google találati listából a 10-15 leginkább releváns oldalt -a háttérben. majd aztán végiggörgetem őket. ha csak ebből 3-4 zenélni/pofázni kezd...

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #17742 üzenetére

    na igen, ez üt. már el is felejtettem, pedig egyszer tudtam... :B
    mondjuk gusztább, amikor látod az indítóképet, de ez legalább biztos megoldásnak tűnik... köszi!

    @Penge_4 "Nálam x64-es..." dobhatnál egy linket, te honnan töltöd le? vagy akár egy kész, beállítottat, amibe csak bele kell tenni a skinemet. ha csak nem az cseszi szét... (???) kíváncsi lennék, hogy használják a hozzáértők... :R

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17758 üzenetére

    heló,

    ezt a beállítást opera:config#UserPrefs|EnableOnDemandPlugin megtettem, ez tényleg segített, igaz, azóta minden tele van nagy, szürke, otromba nyilakkal. régebben tudta az opera kezelni a youtube videokat, aztán valami megváltozott. talán elkezdtek valami másféle rendszert használni a youtubnál,mert rendre-másra indultak maguktól. olyan ez, mint az életben: az opera is, egy folyton változó környezetben, napról napra változik, öregszik, néha megbetegszik, aztán meghal. olyankor már semmit nem csinál már rendesen, jöhet az utód, és kezdődhet elölről a nevelés (betanítás, beállítgatás). "...az élet küzdelem..."

    egyébként a html5 kikapcsolásával megszűnt a jelenség, igaz, azzal elvesztette a képességet, hogy blokkolja az autoplayt. akkor jött a OnDemand injekció. mára már nem ugrál, ugyanúgy megy, ahogy a nálad is.

    van azonban egy újabb jelenség. letöltöttem ezt a kiegészítést, de nem akar múkodni. egyszerűen a beállításoknál (kiterjesztések kezelése) a beállítás gomb inaktív marad. az avant browserben ez is elég volt ahhoz, hogy visszaalakítsa a timeline-t. (nem használom a fb-t, csak passzívan, néha ott küldenek üzenetet, csak egyszerűen bosszant, hogy megváltoztatták... ismered az érzést, nem? ;] )

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    valami félreértődött. az, hogy "kezeli a youtube videókat", a szövegkörnyezetből szerintem kiderült, hogy azt jelenti: "tudja őket blokkolni, hogy ne induljanak el maguktól".

    korábban is így jártam: egy darabig tudta őket blokkolni, aztán egyszer csak egy elindult magától, aztán még egy, és egyszer csak a nagy részüket már nem tudta blokkolni. nem tudom, ilyenkor mi változik a háttérben. :F ezt nevezem én "az opera halálának". olyan, mintha elfogyna belőle a szusz. de az is lehet, hogy a youtube-nél fejlesztenek.

    az extend tube fenn van, de nem is tudtam, hogy ennyi beállítása van. :R az előzp verzió (11.61) ugyanis egyik kiegészítő beállításait sem engedte kezelni, a beállítás gomb mindegyiken inaktív volt. ez kezd most is előjönni, az újonnan telepített F.B. Purity beállítás gombja pl. inaktív. pedig a honlapján látszik, hogy vannak opciói. és nem is működik, nem tünteti el a timelinet. ez mondjuk a legkisebb gondom, mert a fb nem érdekel ennyire... egyébként lehet, hogy ez csinálta azt a az ugrálás (autohide) a status barban. majd még csekkolom.

    "Mikor indulnak maguktól a videók? "

    igen, amikor a böngészőt megnyitottam, akkor mind egyszerre, vagy amikor megnyitás új ablakban a háttérben megnyitottam őket, de volt olyan is,a mikor ez is elég volt, ha átgörgettem (jobb klikk+görgő) az oldal felett, már elindultak.

    a tabulátorok áthelyezésekor másnak is felrántja a legfölső sorba? és onnan nem is lehet lehúzni az adott fület?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #17762 üzenetére

    update: a F.B. Purity működik!!! anélkül is, hogy a beállításait lehetne aktiválni. feltesz egy zöld TL gombot a kereső sor mellé, ha rákattintok akkor tulajdonképpen a timeline-ból csinál egy single column timeline layout-ot.

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Rimuru #17764 üzenetére

    köszi, kipróbáltam,de semmi hatás. lehet, hogy a másikkal ütközik?

    más. azt nem tudjátok, hogy hogyan romolhatott el a következő? régen a gmailben lehetett fájlokat csoportosan kijelölni csatolásra, ugyanúgy mint total commmanderben: ctrl lenyomásával egyesével, vagy shift lenyomásával egész szakaszt. már nem lehet.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17767 üzenetére

    Megpróbálod megfogalmazni érthetően a kérdést? Köszi.

    Tabulátor sorok száma római számmal jelölve (I-II-III-IV-V stb)
    Tabulátorok pozíciója balról jobbra arab számmal jelölve (1-2-3-4-5 max 15)

    Cél: III/4 tabot áthelyezni III/5 pozícióba
    Aktivitás: egér bal klikk/rögzít/húz III/4-ből III/5-be
    Eredmény: tabulátor új helyzete = I/5
    Konklúzió: hibás végrehajtás
    Korrekció: egér bal klikk/rögzít/húz I/5-ből III/5-be
    Eredmény: tabulátor az I sorból kimozdíthatatlan, csak azon a soron belül tud pozíciót váltani
    Konklúzió: hibás működés
    Megoldás: Prohardver fórum
    Eredmény: negatív

    Opera halála:
    ez a saját teóriám, megfigyeléseken alapszik. sok olyan program van, amit éveken át napi rendszerességgel használok (photpshop, total commander, word/excell2003, audition, tmpegec, stb). ezek általános jellemzője, hogy nem változnak. pont úgy viselkednek, ugyanazt tudják évek múlva is, mint amikor feltelepítettem /portableként kibontottam őket. van azonban olyan program is, amelyik az idő múlásával folyamatosan változik, alakul, új szokásokat vesz fel, bizonyos dolgokat elfelejt, vagy nem tud többé végrehajtani. tipikusan ilyen az opera. olyan, mint egy szobanövény, amit az ember el/fel telepít, majd gondoz, ápol, óv folyamatosan, de mindezek ellenére, ha eléri az életgörbéje végét elszárad. az operát sem csesztetem, nem állítgatom, sőt ugyanazt az egyszer belőtt verziót használom az összes laptopon, barátnőm gépén, mindenhol. mégis ahogy múlik az idő, mindegyik más lesz. egyik ezt nem tudja, a másik már azt nem. pedig nem tamagocsinak használom, nem állíthatom naponta, közönséges munkaközként tekintek rá. valószínűleg az is szerepet játszik ebben, hogy amíg többi program a gép állandó, védett közegében duruzsol, addig az opera egy folyamatosan változó külső környezetben teszi a dolgát, ahol ezer behatás éri nap mint nap. de nem akarom bántani, elfogadom, hogy az operával való együttélésem egy dinamikus egyensúly, olyan, mint maga az élet. sajnálom, ha ez nem it-s szemlélet...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #17769 üzenetére

    á, hagyjuk. szorítkozzunk a szakmai dolgokra...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    a 12.01-operába még sikerült bevarázsolnom a bal oldali oszlopba a unit-t, (és kezelte is a ujs-eket), a 12.10-be már nem megy.
    nem tudom áttenni valahogy a régiből?

    az új opera (12.10) megint elkezdte a gmailben a betűket kicsire váltani ha válaszolok, minden szöveg kicsi lesz. minden levélíráskor át kell váltanom normálra. a beállításokban engedélyezve van a beállítás és ott normálra van téve. a 12.01 nem csinálta, előtte a 11.61 igen. mi lehet ez? ez mitől van?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    és még annyit, hogy az inbox hiába van kompaktra állítva, óriásiak a távok, a másik fiókomnál egész tűrhetően szoros. ugyanaz a beállítás. ez miért lehet? (talán az az oka, hogy a régiben immár harmadszor 99% a telítettség, és már szorosan vannak a levelek? nagy a levélnyomás? (mail comression) :D

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #17991 üzenetére

    nos ezekre senki nem tudja a választ?

    és azt tudja valaki, hogy operával hogyan lehet megjegyeztetni gmail fiók belépési adatit (felhasználónév/jelszó)? mert csak a fő mailcímhez jegyzi meg, a második fiókként való megnyitásakor minden alkalommal be kell pötyögnöm az adatokat. az egyik laptopon futó ugyanazon opera (12.10 usb win7 x64) esetében magától alakult úgy, csak ezt nem tudom másik gépemen reprodukálni... :W

    ez gmail vagy opera rejtély??? :F (a kérdést mindkét topikban feltettem)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz M_AND_Ms #18000 üzenetére

    próbáltam, nem kérdezi... :(

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz M_AND_Ms #18002 üzenetére

    nem tudom. nem hiszem, tudatosan semmiképp. ha igen, hogy lehet feloldani?

    de nekem olyan, mintha gépfüggő lenne. ugyanazt az operát (usb) vittem át a munkahelyi laptopra, és ott kapásból két fiók van (mindkettő) felsorolva a beléptető fülön. :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Bici #18005 üzenetére

    igen, pl. a hvg oldala tipikusan ilyen. rányomsz 5-10x a elutasítra, akkor abbahagyja.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #18004 üzenetére

    ok, megpróbálom.

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #18004 üzenetére

    köszi, ez segített

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    heló,

    mostanában egyre gyakrabban használom az IE-t. és nem a vicces reklámja miatt.

    pl. amikor gmailben valamit gyorsan kell küldeni, az opera meg épp tisztelet-perceit tölti. ilyenkor kimerevedik a gmail, meg sem mozdul, kurzor egy helyben villog, de sem az egérre, sem a nyilakra nem reagál. ez kb 2-3 perc. az ezalatt bevitt karakterek, törlések a végén egyszerre jelennek meg, ált nagy káoszt okozva az addig beírt szövegben. ha nincs idő kivárni az opera tiszteletperceket,---> explorer

    ha az opera egy új oldalon nem jeleníti meg a chaptát. régen fel lehetett venni az oldal a usj-ek közé, mint kivételt, akkor megjelenítette, de mára már ez ugye megszűnt---> explorer

    a logout fórumra való bejelentkezéskor, a "regisztráció sikerül, rögtön továbbítunk". vagy mi jelenik meg. nem tudom pontosan, pedig lenne időm megfigyelni, hisz órákig is mutatja. hiába kattintok a linkre, semmi. egy új tabon megnyitom, majd megkeresem a kívánt oldalt, akkor bent vagyok, vagy...--> explorer...

    van a fenti problémákra az operának saját megoldása?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    opera mobile 12 egy Nokia N8 mobilon

    egyszer próbából bekapcsoltam a beállításokban az egyoszlopos megjelenítést, azóta az indexe fektetett állásban nem lehet olvasni, mert szavanként tördeli:
    valahogy
    így
    néz
    ki
    az
    Index

    • próbáltam a szöveg tördelése és az egyoszlopos megjelenítés gombok különböző kombinációit
    • próbáltam törölni minden cache, előzmény stb.-t
    • letöröltem, újratelepítettem
    • az m.index.hu (a sima rögtön átugrik ide, desktop módban is) rögtön szétesik.

    mi lehet ennyire gagyi? az index, az N8 vagy az opera. legalább tudjam, kinek kívánjam az oidipus komplexust...

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz brd #18763 üzenetére

    A kettő együtt valószínűleg,

    az a baj, hogyx minden kombinációt kipróbátam már:
    + +
    + -
    - +
    - -

    és egyikre sem változik. hiába törlök mindent, az egész alkalmazást is, semmi változás...

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #18761 üzenetére

    akkor
    ezek
    szerint
    erre
    a
    problémára
    nincs
    megoldás
    ?
    az
    opera
    minin
    így
    kell
    olvasni
    az
    m.indexet...
    ?

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Ndruu #18783 üzenetére

    igen, álló módban működik. egyébként a cikkeket már fekvőben is betördeli, csak a főoldal esik szét.

    @attisx : !teljes mód" alatt a desktop módot érted?

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,

    rájöttem, hogy mégis működik a gmail levelező!!!! még az új, tovább butított levelezőfelülettel is!!!

    • a legördülő menük nem tűnnek el egy pillanat alatt, ergo használhatók
    • a beírt szövegre nem kell 5-8 másodpercet várni, hogy megjelenjen a képernyőn
    • a levélírás beviteli mezőjébe nem kell 20-30-szor belekattintani, mire végre aktivizálódik
    • nem felejti el a jelszavakat, további fiókokat
    • villámgyorsan működik
    • a szövegszerkesztőt (formázás) is lehet használni (kiemelés, bold, minden megy)
    • sőt, a pontokkal felsorolás és sorszámozás is működik, nem esik szét a szöveg

    egyszóval minden műxik rendesen!!!
    mi a titka? elkezdtem használni a internet explorert... :K

    (igaz, cserébe nem lehet görgővel tabot váltani, nincs nyelvi ellenőrzés, de hát legalább működik)

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Rimuru #19088 üzenetére

    alap html nézetben nincs helyesírás, meg címzett automatikus kiegészítés :(

    normál nézetben nem megy. több gépemen is van opera (3), a legutolsó butítás óta mindegyiken akadt a gmail.

    @(#19089) Sk8erPeter: :D :DD :D
    az a baj, hogy bevezettem munkával kapcsolatban két (g)mail címet is, mire megkaptam a céges, és még sokakkal azokon (is) kommunikálok. ez napi elég sok mailt jelent, sajnos opera alatt ez már megoldhatatlan volt. ha napi két mailt kéne küldenem, biztos rászánnám azt a 20 percet a szöszmötölésre... az IE egyszerűen működik. mása nem jó, de gmailezni csak azon lehet. ezt mutatja a tapasztalat, és én hiszek neki. :K (krómot, meg ff-t sose használnék, még a régi kedvenc avant browsert is ki fogom próbálni. de helyett egyébként lassan általános célra is új alternatívát kell keresni... ).

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #19092 üzenetére

    hú, itt aztán pörög a topic... :Y

    "krómot, meg ff-t sose használnék"
    Miért nem?

    nem tudom. emocionális. egyszer kipróbáltam:
    •nem tudják a tab váltást jobb klikk+görgetővel. ez alap.
    •egyszer le akartam menteni valamit, és nem alapértelmezett, hogy felajánlja, hogy hova. csak beállítgatás után. egyébként lementi egy alapértelmezett könyvtárba (download). ne tegye.
    •ezek után meg sem próbáltam testre szabni a felületét (operából elfér 15 tab egymás mellett és kb 8mm magasak. így sok nyitott oldal mellet sem fogy el a képernyő. csak belassul...
    •plusz: agresszív, "multi" márkastratégia. nem szeretem.

    nekem az avant brovser volt a kedvencem, csak elkezdték a dinamikus szélességű tabot bevezetni (igyekszik kitölteni a képernyő szélességét), amikor nem fix helyen van a bezáró gomb. így mindig ugrálni kell az egérrel, ha be akarod zárni. 30 oldal egyszerre zárása esetén ez lényeges. egyébként egy helyben tartod az egeret és csak klikkelsz. azóta lehet, hogy tudja már kezelni a kérdést, nem tudom, majd újra előveszem.

    meg tudta kezelni az IE kedvenceit, így TCM alatt tudtam őket menedzselni

    egyébként az IE zökkenőmentesen kezeli a gmailt, az opera meg nagyon nyűgösen. összevissza szétesnek a funkciók, a szövegszerkesztés sem működik, rettenetesen akad, új levél esetén 20x kell a szövegmezőbe kattintani, mire aktiválja stb.

    operában az egyik legnagyobb előny ez a közösségi élet, hogy probléma esetén gyorsan van segítség.
    mínusz: sajna elég gyakran kell...

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok,
    ha az opera egyik napról a másikra, minden állítgatás és előjel nélkül:

    1. ...nem jeleníti meg a képeket, ikonokat
    2. ...nem blokkolja többet a youtube-ot (extend tube/autoplay)
    3. ...nem tölti be a gmail.com oldalt ("301 Moved - The document has moved here, de ott sincs)
    4. ...minden megnyitott lap helyett az oldalon fehér alap, fenn fekete csík, rajta szöveg: "a megjeleníteni kívánt képeknek hiányzik egy ALT kódja" (vagy valami hasonlót, miközben egy másik opera usb simán fut)

    mindezt 12.10-es usb változatban 2013 júniusában.

    ilyenkor az interneten állítanak valamit??? :DDD
    vagy az általam "hirtelen operahalálnak" nevezett jelenség ütött be? :Y

    ha már az operaprefs ini törlése sem segít és másik operába akarom költöztetni a lelkét a beállított billentyűparancsokat hogyan tudom egyben átemelni? ez lenne talán a legfontosabb, a többi kérdés asszem úgyis költői :F

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #19413 üzenetére

    és újra nem lehet a gmail feladó kis fülecskéből kopizni... (plusz pont a google csapatának, hogy a fejlesztés jegyében ezt is plusz kattintás/plusz legördülő kis ablak mögé rejtették, így nagyban hozzájárulva egy modernebb életminőséghez :R )

    miért lepődök meg még ilyesmin?

    az opera felhasználói élményt nagyon képletesen szemlélteti a Tajtékos napok című könyv/film. :DDD

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    sziasztok

    ma lementettem 4 új könyvjelzőt és csodálkozva láttam, hogy ez a négy könyvjelző az összes könyvjelzőm. a bookmark.adr fájl csupán 2.2 kb. a több, mint 10.000 tematikusan könyvtárakba rendszerezett könyvjelzőmet hol keressem? (egy régebben archivált bookmarkban ID=10393 az utolsó bejegyzés)

    opera x64 v.12.10

    vagy ez az operában egy új fícsör? hogy időnkét törli a könyvjelzőket? gmailes, yahoo-s mail fiókot is tud törölni/megszüntetni? igaz, amióta nem kompatibilis az operával, a gmailt csak IE alatt nyitom meg.

    köszi a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

  • Wolfskin

    őstag

    válasz Wolfskin #20398 üzenetére

    Illetve találtam a\profile könyvtárban egy csomó tmp fájlt, amiben könyvjelzők vannak, de korántsem komplett 8a legnagyobb ID 8571, és nem is teljesen fedik egymást (ugyanahhoz az ID-hez két különböző tmp fájlban más URL cím tartozik)
    Az archivált adr fájl 1,8 mb, de emlékeim szerint a bookmark már 2 mb felett volt utoljára. Vissza lehet ezt nyerni valahogy?

    oprA835.tmp 1,7 M 2013.06.27 12:38 -a--
    opr3665.tmp 1,6 M 2013.07.13 00:07 -a--
    opr4A72.tmp 1,5 M 2013.07.12 21:42 -a--
    opr6AE3.tmp 1,2 M 2013.07.12 01:31 -a--
    opr9C4F.tmp 0,9 M 2013.07.17 20:33 -a--
    opr63C1.tmp 871,8 k 2013.07.13 01:43 -a--
    oprBCFF.tmp 464,1 k 2013.07.11 01:48 -a--
    opr8DC3.tmp 394,4 k 2013.07.12 16:30 -a--
    opr17AA.tmp 382,1 k 2013.06.10 13:53 -a--
    opr3064.tmp 382,0 k 2013.07.11 11:29 -a--
    opr9056.tmp 382,0 k 2013.07.07 17:28 -a--
    oprB1C9.tmp 203,7 k 2013.07.12 19:09 -a--
    oprEA6F.tmp 53,1 k 2013.06.15 12:58 -a--
    opr700A.tmp 4,2 k 2013.06.12 17:55 -a--
    opr68F9.tmp 0 b 2013.07.05 03:47 -a--
    oprB15D.tmp 0 b 2013.06.19 07:42 -a--
    oprF17B.tmp 0 b 2013.07.07 09:59 -a--

    [ Szerkesztve ]

    ''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Új hozzászólás Aktív témák