Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copin

    őstag

    válasz Sk8erPeter #6423 üzenetére

    En mar megszoktam a cimsoros keresest. Nekem mar az a furcsa, ha nem kell leutni elore egy betut a kereseshez. Raadasul nem kell folyton kodolast valtanom hogz mukodjon rendesen ez a funkcio, ha lehet hinni a "majdnem" legujabb kiadasu oprah 10 leirasaban (mivel meg nem volt alkalmam kiprobalni).

    [ Szerkesztve ]

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #6423 üzenetére

    Na de épp ez az, még ha lenne is annyi pénzem, épp az a baj, hogy nem engedik, hogy megnézzem innen.

    Mint mondtam, járulékos veszteség vagy. Ők úgy döntöttek (biztos a magasabb profit érdekében, nem pedig azért, mert hülyék), hogy kizárják a többi országot és csak azokat hagyják meg, ahol 100x-osa a biztos profit. Egyébként ha már a megoldásokat szóba hoztuk, nincs olyan TOR vagy valami más, ahol be tudom állítani, hogy nekem USA-i IP-t adjon, ne kelljen találomra nyomogatni, aztán legtöbbször nem azt kapok.

    Youtube-on fent lenne (ahol a "HD minőség" is igen szar).

    A HD elég ritka, ne keverd a HQ minőséggel, ami tényeg az. A HD az vetekszik a Vimeo-val.

    ezt még nem tapasztaltam, milyen szempontból bugosak?

    Ha úgy állítod be, hogy Activate the next tab, akkor két baromi zavaró dolog is van.
    1: Ha új tabot nyitok (tökmindegy melyik tabon vagyok éppen) majd megnyitok ezen az új tabon egy oldalt, majd erről az oldalról megnyitok egy vagy több oldalt középsőklikkel a háttérben, akkor ha bezárom ezt a tabot, akkor visszavált a korábbi szülőtabra, nem ugrik (mint normálisan) a következőre.
    Nos ez más böngészőkben úgy van, hogy ha megnyitok egy új tabot, majd be is zárom rögtön, akkor értelemszerűen visszaugrik a korábbi tabra. Lehet, hogy meggondoltam magam és szeretném onnan folytatni, ahol korábban voltam. Ez logikus. Ha megnyitok egy új tabot és ezen a tabon betöltök egy oldalt, amiről nem nyitok meg semmit, akkor szintén visszavált, mert így logikus.
    2: Ha az új lapon háttérben nyitást nem középsőklikkel, hanem Ctrl+Shift+klikkel csináltam, akkor bármelyik tabra váltok, vissza fog váltani a szülőtabra.

    Megjegyzem, nagyon sokáig Operát használtam, így azt szoktam meg, mégis értelmesebb megoldásnak látom a többi böngésző (FF, IE, Chrome) elvét.

    A többi dolog miért áll jobban kézre?

    Passz. De ha tudományosan közelítem meg a dolgokat, akkor mivel a másikat (ami már nem áll annyira kézre) szoktam meg hosszú hónapokon keresztül, így kizárhatjuk a megszokás-t, mint tényezőt. Valószínűleg azért, mert logikusabb az a megoldás még így is, hogy a másikat szoktam meg. De tényleg nem tudom.

    Operában még nem oldották meg, hogy ha szóköz nélkül írsz be egy szót, akkor egyből az alapértelmezett keresőt nyissa meg

    Is, meg arra is (egyébként arra már találtam köztes megoldást), hogy Chrome-ban ha gépelek, akkor a legrelevánsabb oldalt kitölti. Például beírom, hogy "p", vagy "pr" és már ki is tölti a prohardveres címmel, csak Entert kell nyomnom. Még FF-ban is logikusabb annyival, hogy a beírt két betű után Tab-ot nyomok és nem csavarodik ki a csuklóm a lefele nyil miatt. A másik a linkek relevanciája. Operában ha az alapértelmezett érték (1000) van beállítva, akkor hamar elvesznek a korábban beírt/látogatott linkek, ha több, akkor meg teleszemetelődik minden felesleges linkkel. Például egész hosszú sor van http://prohardver.hu/muvelet/hsz/uj.php?thrid=XXXXX&rtoid=XXXX típusú címekről, más meg a főoldalt, illetve a fórum főoldalát rakja be relevánsabb linknek.

    Mire gondolsz konkrétan? Milyen szempontból "bugzanak"?

    Tessék. Ebből 1-2 már megjavult, van ami rosszabb lett, most nem akarom bővebben részletezni.

Új hozzászólás Aktív témák