Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #6419 üzenetére

    "Ha van annyi pénzed, hogy elutazz az USA-ba, akkor arra is lesz, hogy megvedd az adott előadó DVD-jét, így "megengedik", hogy megnézd, hiába nem vagy usa-i állampolgár. " Na de épp ez az, még ha lenne is annyi pénzem, épp az a baj, hogy nem engedik, hogy megnézzem innen... :D Tehát ezért kell alkalmazni a kerülő megoldásokat a "not available" üzenetek áthidalására. Így még a Mo.-on élő embereknek meg sem hozzák az esetleges kedvét arra, hogy megvegyék a cuccost. Persze feltételezhetjük azt is, hogy ilyenkor a magyar megoldja, hogy meg tudja nézni, aztán letölti illegálisan, de 1. az is lehet, hogy épp azért tölti le illegálisan, mert másképp nem tud belenézni, 2. lehet, hogy az a kis százalék, aki még legálisan vesz albumokat, így nem nyerhető meg arra, hogy vásároljon, mert le van tiltva a videó.
    Tehát nem feltétlenül csak védi az érdekeket az, ha letiltják ezeket a videókat... Pl. ilyen alapon ha megy az MTV a tévében, és valakinek van egy DVD-felvevős cucca, akkor úgy is meg tudja szerezni digitális formában, és nem rosszabb minőségben, mint ahogy Youtube-on fent lenne (ahol a "HD minőség" is igen szar). Persze ahhoz az kell, hogy nézze a tévét, és elkapja a klippet.
    Mondjuk ez már eléggé OFF, meg nem is valószínű, hogy itt 5 percben megoldjuk az illegális zeneletöltések problémáját. :D
    Persze a szerzői jogok védelme nagyon nehéz téma, de szerintem manapság már nem az a megoldás erre, hogy mindenféle ingyenességet lehetőleg tiltunk, sőt...

    "az Operában a jobbra záródó tabok bugosak"
    ezt még nem tapasztaltam, milyen szempontból bugosak?
    A többi dolog miért áll jobban kézre? Sztem Operában sem nehezen kezelhetőek ezek a dolgok.

    "a címsoros keresése nekem sokkal jobb, mint az Operáé"
    Mármint arra gondolsz, hogy Operában még nem oldották meg, hogy ha szóköz nélkül írsz be egy szót, akkor egyből az alapértelmezett keresőt nyissa meg, és ne azt írja ki, hogy ilyen címen nincs honlap? ("A cím nem érhető el erről a gépről")
    Mert akkor egyetértünk, hogy ez nagyon zavaró, és érthetetlen. (még ha erről már korábban beszéltünk is, és vki mondta, hogy ez azért van, mert akkor az összes rendelkezésre álló verzióban ki kéne cserélni ezt a lehetőséget, bár ez számomra nem egy érthető érv, miért ne lehetne az "asztali" Operában külön ilyen funkció?)

    "De ha Operában sokáig bugzanak az oldalak [...]"
    Mire gondolsz konkrétan? Milyen szempontból "bugzanak"?

    A Chrome-ban akkor is a legnevetségesebb dolog szerintem, hogy nincs csak a kép tulajdonságait megjelenítő funkció... :F

    Szerk.: OFF.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák