Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz h_143570 #6346 üzenetére

    "Ha sok viszonylag nagyobb memoria igenyu alkalmazasod van akkor szvsz egy torededzetseg mentesitett lapozo file jo oltet."
    "Illetve celszeru a windowsos particio ele letrehozni az uj particiot, hogy minnel kozelebb legyen a lemez gyorsabban elerheto reszehez.
    Ha a lapozo file toredezetseg mentesitve van onnatol mar csak az esetleges noveles utan kelletkezhet benne toredezetseg, ami a kovetkezo ujrainditas utan eltunik."

    Pont ugyanezeket mondtam. :D Ezért is linkeltem ezt a cikket: A swap-partíció elhelyezése a merevlemez elejére
    Ha egyetlen fájlod van egy különálló partíción, akkor nem is lesz töredezett, és ha ráadásul a vinyó elején van, akkor az elérése is a lehető leggyorsabb.

    "En az osszes alkalmazast amit gyakarabban is hasznalok egy windowstol fuggetlen particiora pakolok. Igy foleg reinstalnal nem vesztek annyi adatot illetve kevesebb munka osszerakni ujra a rendszert.
    Illetve nem a windows particiojat ronditja ossze a sok felhasznalo program."

    Erre a problémára a legjobb megoldás szerintem a Norton Ghost (vagy Acronis True Image, mindegy), egy komplett, jól összerakott rendszert (driverekkel és szoftverekkel) mentesz le egy képfájlba, amit utána pár perc alatt vissza tudsz állítani, ha újrahúzásra van szükség, nem kell végigtökölni a telepítési folyamatot. (nálam 6 és fél perc volt legutóbb a rendszer "újratelepítése")

    -------------

    (#6347) Penge_4:
    Szerintem is érezhető a változás, ha ki van kapcsolva a lapozófájl. Különösebben nem méregettem benchmarkokkal meg egyebekkel, mert a lényeg az, hogy szubjektíve mit tapasztalsz, a számok mellékesek (még ha a szubjektív vélemény csalóka is lehet :D).

    "Igen, olvastam, de szórakozik a halál vele. A mai vinyóknál már észrevehetetlen a különbség, hogy a lemez mely partíciójára teszed. A legjobb, ha külön vinyó van beállítva neki."
    Ha van egy szűz vagy törölhető vinyód, akkor ez a művelet nem egy különösebben nagy művészet, kb. plusz 5 perc a telepítési folyamatban. Ráadásul szerintem gyengébb teljesítményű gépen nagyon megéri. Persze abban igazad lehet, hogy a mai gyorsabb gépeknél az érezhető különbség elhanyagolható.
    Én egy SATA1-sebességgel futó Maxtoron próbáltam egy Intel D845EPI alaplappal (ezen nincs SATA-port, átalakítóval használjuk a vinyót, ezért megy SATA1-en) és 2,4 GHz-es Celeron procival, 512 MB RAM-mal rendelkező gépen a lapozófájl merevlemez elejére történő előrehelyezését, és a változás igenis érezhető volt, sőt, radikális gyorsulást lehetett tapasztalni! Korábban én sem hittem nagyon ennek a hatékonyságában, csak miután kipróbáltam.

    Szerk.: OFF.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák