Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #21288 üzenetére

    "De tudtommal itt nincsenek megrendelők, és nem fizettél az Operáért"
    Látom sok minden átjött abból, amit írtam. A megrendelők egy példa volt arra, ha például valakinek elvállalok egy honlapfejlesztést. Kurvára nem fogja érdekelni, hogy én elkúrtam valamit a kódban, nem működik az elvártak szerint, és egyelőre nem tudom, mi az oka, vagy eltökvakarásztam az időt, és emiatt nem tudom teljesíteni a határidőt.
    Értsd: nem az Opera megrendelőire gondoltam, bár ez a reakció ilyen facepalm-kategória volt, például a részvényeseknek, projektvezetőknek, cégvezetőknek, akárkiknek lehetnek bizonyos elvárásai, hogy adott határidőre valami legyen kész, vagy történjen már valami, ami kicsit előrelendíti az érdeklődést (esetleg visszatartja a váltani tervezőket) a szoftver iránt. Gondolom ti sem csak úgy beledolgoztok a vakvilágba, hogy majd lesz valami, addig is "ellavírozgattok"... :U Vagy igen? Mert akkor én kérek elnézést...

    "Az, hogy ők miből akarnak megélni, legyen az ő dolguk. :]"
    Ezt a megjegyzést most halál komolyan leírtad? "Az ő dolguk"? Szerinted a felhasználóknak nem "dolga", hogy mi történik az általuk használt böngészővel? Nem belőlük élnek? (Csak hogy nehogy ebbe is beleköss: nem közvetlenül, csupán közvetetten, mert nem utalgatnak át a bankszámlájukra pénzt a felhasználók a böngésző használatáért, letöltéséért, remélem, ezt így nem kell külön elmagyarázni, bár a megjegyzések alapján kétségeim támadtak, már bocs.) Végül is lehet az ő dolguk, valóban, végül is megvárhatják, amíg a felhasználóbázis egy része leszakad, mert mondjuk hiába tartottak ki, nem érkeztek meg a korábban ígért (!!) fejlesztések, végül is a cég akár el is tűnhet a süllyesztőben. "Az ő dolguk"...
    Egyre vadabb dolgokat írsz, csak hogy megvédd az álláspontodat.

    Az elvakultság abban is megnyilvánulhat, hogy akármilyen érvet mondunk, azt mintha egyszerűen szándékosan nem akarnád megérteni. Mintha mi hordanánk szemellenzőt, hogy nem vesszük észre azokat a fantasztikus újításokat, amiket több, mint fél éve NEM raktak le az asztalra. De komolyan, milyen dolgokat tudsz felsorolni? Mert eddig ennyit sikerült, úgy, hogy állítólag az Opera most megnövelt számú munkaerővel dolgozik, mégsem sikerül komolyabb ütemben haladni. Érkezett egy frissítés Androidra, azt a mindenit, királyul alátámasztottad, hogy milyen gyorsan dolgoznak. :DDD A "nekünk magától értetődő dolgokat" pedig azért tekintjük annyira egyszerűnek, mert van némi sejtésünk, hogy ez kódolás szintjén hogy néz ki. Ennél komplexebb dolgokat is illene összerakni ekkora brigáddal.
    És még egyszer: ez nem egy garázsprojekt, aminél megbocsátható a tökölés, mivel a fejlesztő mondjuk ezt csak hobbiból csinálná, meló mellett. Az Opera-fejlesztőknek konkrétan az Opera fejlesztése lenne a melója. :D
    Ez "a Blink projectbe se véletlen vette be őket a Google" érv meg úgy hangzik, mintha a Google ment volna oda hozzájuk, és kérlelte volna őket, hogy légyszi, segítsetek már, mert nekünk tökre jó lenne, mi veletek sokkal jobban haladnánk, jó? Vazze, az Opera saját időspóroló és anyagi megfontolásai miatt váltott Blink-motorra, és most contributorok a Blink-projektben, hozzájárulnak commitokkal, ne csinálj már úgy, mintha ez bármit is igazolna a hű de nagy fejlesztési ütemből, ez pont nem azt igazolja. Betársultak egy amúgy nélkülük is haladó projektbe, aminek nem csak ők a contributorai, ami egyébként valóban előrelendítheti a motor fejlesztését, de ennek köze nincs ahhoz, hogy vajon miért nem haladnak már fél éve érdemben.
    Még azt írod, hogy "Nem fél perc, mire leteszed az alapokat, hogy mi merre, hogyan legyen elérhető, hogyan animálódjon, milyen stílusa legyen és mi ergonomikus." Értsd már meg, ők egy komplett renderelőmotort vettek át (!!), tehát nem ők fejlesztették. A "hogyan nézzen ki", mármint a feldolgozott weboldalkód, erre már választ ad. A UI kialakítása más tészta, de egyelőre nemhogy annak animálódásáról nincs szó, egyszerűen a szolgáltatások köre szegényes.
    Egy "csont" lehetne a felhasználóknak, amit odadobnak, például a könyvjelzők teljes funkcionalitása. Korlátozzuk a kérdést akkor egy-egy kisebb feature-re. Miért is tartják ezt vissza? Mert egy naaaaagy újításhalmazt akarnak bevezetni? Mikor? Amúgy legyen így, de legalább akkor utaljanak rá. Ismét: fontos lenne a kommunikáció. Az nincs jelenleg.

    "A weboldalak ehhez képest a kvázi stabil layout-jaikkal egy fokkal egyszerűbb témák."
    Ez nem is értem, hogy jön ide, mi köze ahhoz, amiről beszélünk. Vagy ha arra céloztál, hogy én minek a programozásával foglalkoztam eddig, ki kell, hogy ábrándítsalak, nem csak weboldalakkal. Bár a feltételezés sem értem, honnan jön, meg egyáltalán azt sem, hogy ez miért téma most. Ha meg nem rám céloztál, hanem magadra vagy tök másra, akkor meg végképp nem értem, hogy jön ide ez az érv. :DDD

    A régi Operát meg idehoztad, mint összehasonlítási alapot: DE most ugyebár pontosan azért váltottak, hogy a renderelőmotor hülyeségeivel ne csak egyedül kelljen foglalkozniuk, spóroljanak némi időt, ÉS ezenfelül azzal harangozták be az egész váltást, hogy na most aztán lehetővé válik, hogy tök gyors update-kiadások legyenek! Emlékszel még erre is? (Pedig igen fontos a mostani helyzetet tekintve!)
    Egyébként is: most egyelőre egy igen lebutított böngészőről beszélünk. Hogy lehet ezt összehasonlítani a régi összetettségével, ahol a problémák forrásai is jóval szerteágazóbbak lehetnek?

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák