Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • L3zl13

    nagyúr

    válasz karaj #1423 üzenetére

    Jah, túl sok funkciója van az Operának. Ezért aztán tegyük fel a fapados FF-et...
    Az már más kérdés, hogy a userek nagy része még felrekja utánna az össze létező és nem létező kiterjesztést... :U

    Aki hülye, haljon meg!

  • Goose-T

    veterán

    válasz karaj #1423 üzenetére

    Érdekes. A FF 1.5 ehhez képest egy tetűlassú trágyadomb, még Adblock-kal is lomhább az Operánál. Ráadásul eddig úgy tűnik, megoldották a proxys-kiakadós problémát, most már nem állnak le véletlenszerűen maguktól az oldalak betöltés közben fehér képernyővel.

    Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

  • LukE

    veterán

    válasz karaj #1423 üzenetére

    hmm. ez a gaz. Ok, olyan nincs, hogy ''fuggetlen'' tesztelo/cikkiro, de miert varja el, hogy pont ugy viselkedjen egy frissen installalt masik bongeszo, mit az altala bekonfigol, hasznalt, kiegeszitett FF?
    Komparalja mar egy frissen telepitett IE, FF, Mozilla (van meg belole fullos netes csomag?) es egy Opera hasznalhatosagat legyen oly kedves. Nyamind1...

    Foleg, hogy mas embereknek mas kell. En polo vagyok olyan allat, hogy wandot kikapcsolom, videokat ha lehet nem bongeszo pluginnel akarok nezni(szvsz ''kivul'' jobban kezelhetoek, le lehet menteni, stb), pdf-et is bongeszon kivulrol (ezt a tobb hely miatt, meg 1280-ban is).

    Flash nekem nem problemazik.

    ja, ha nem baj, az ajanlodat kicsit leroviditve/atirva kiraknam a radikalmod-ra ([link]). Termesztesen link megy az oldaladra is :)
    BTW ''opera: ''-bol van 5 fele :)


    @zabla -> a 9 billentyukombinacioi megvaltoztattak, hogy jobban hasonlitson a tobbi brózerre. Vissza lehet konfigolni, de eddig meg en is lusta voltam ra.

    ''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

  • cousin333

    addikt

    válasz karaj #1423 üzenetére

    Na, én is elolvastam ezt az okosságot. Néhány dologban igazat adok neki, de van benn jó néhány pontatlanság, lehúzási szándék, meg némi FF mentalitás. Nevetséges például, hogy megdícsérik (the good) a widgeteket és a bittorretet, majd sajnálkoznak, hogy túl sokat tud, és tulajdonképpen mekkora hülyeség és értelmetlenség a bittorrent és widget támogatás :(((.

    Mivel alapból minden benne van, ezért éppenhogy ezt kellene ajánlani az átlagfelhasználónak, mert nem kell mindenféle kiterjesztések után kajtatnia. Az meg nem hatja meg ez egyszeri felhasználót, hogy az FF-hez le lehet tölteni speciális feladatokra kiterjesztéseket. Azok a kiegészítések, amik az FF-et közelítik az Opera tudásához eleve többféle verzióban léteznek, külön művészet megtalálni az optimális kombinációjukat, ráadásul rendesen belassíthatják az FF indulását. Nem is beszélve arról, hogy egyes sufni extension-ök elbarmolják az addig jól működő böngészőt, és amúgy is sűrűn frissítgetik őket. Az FF alapelve az lenne, hogy vegyél egy csupasz alapböngészőt, és aggasd fel rá azt, amire szükséged van. Ez mind nagyon szép, csak sok sebtől vérzik. Egyfelől ez azért van így kitalálva, hogy a böngésző minél kisebb helyet és memóriát foglaljon. Viszont az Opera telepítője kisebb, mint az alap FF-é :) és memóriát sem fogyaszt többet. A kiterjesztések jellegükből adódóan általában csak félig-meddig illeszkednek a böngészőbe, bár a jobbak kétségkívül sokat dobnak a használhatóságon.
    ''Érdekes'', hogy az Opera elrejti a nem használt funkciókat (pl. menüben), ezzel is az egyszeri usert segítve. Én például, ha nem tudnám, hogy tartalmaz beépített IRC-t, nem is tudnék róla, mert soha nem használom, és nem tűnt fel, hogy van. Ezen kívül a legegyszerűbben testreszabható böngésző a külsejét tekintve. Vicces, hogy a cikk azt emlegeti, hogy kicsi a készítői bázis miatt csak néhány skint kínál az Opera honlapja. Megnéztem, jalanleg 422 skin közül választhatnék. Aki ennyiből nem talál magának, az csináljon egy sajátot... Nem beszélve arról, hogy az Opera alapesetben sokkal jobban néz ki, mint az FF, ami olyan ''open-source-os'' (vö. Open Office külső megjelenése), erre a cikkíró az RSS olvasóba köt bele. Ja, és ami még fontos, az FF-hez letöltve a - nyilván milliónyi - skint, folyton újra kell indítanom a böngészőt, ami baromi idegesítő tud lenni. Kiterjesztésekkel, azok frissítéseivel ugyanez a helyzet. Ellenbe naz Operában azonnal aktiválhatók a skinek és a widgetek.

    Az FF eddig istenített about:config opciója is kipipálva az opera:config bevezetésével ;).

    Egyszóval a bonyolultságot vetik a szemére, holott az Opera telepítője kisebb, több funkciót tud (nem egy közülük nagyon hasznos, az FF user telepítés után rohan az őket megvalósító extension-okért, egy részük alapból rejtve marad, nem is beszélve arról, hogyha Operában nem lennének alapból mondjuk mouse gesture-ök, akkor azt sem tudnám, mik azok és azt sem, hogy milyen hasznosak), rendkívül egyszerűen, és gyorsan testreszabható (pl skin csere, amit a böngészőn belülről logikusan lehet megoldani és nem kell egy honlapot meglátogatni érte), alapból könnyebben átlátható felületű és gyorsabb is, mint az FF.

    Ehh, ennyit erről... :) Dohogás off.

    [Szerkesztve]

    "We spared no expense"

Új hozzászólás Aktív témák