Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #13234 üzenetére

    "legalább 30 alkalommal leírta, hogy "használjátok a link gombot, ha linket szúrtok be", de persze egy csomóan nem foglalkoznak vele"
    Mondjuk ezt az url-észlelős dolgot is igazából egy kicsit komplexebb regex-szel meg lehetne oldani (vizsgálva a hsz. szövegét), tehát szerveroldalon nyugodtan észlelhető lenne, ha honlapcímről van szó, azt átalakítani hivatkozássá, rádobni a megfelelő stílusosztályt (ami esetleg megoldja ráadásul a több sorba tördelést), és meg is van, amire annyira vágyott, és nincs szétgányolva az oldal..mondjuk PH!-n sem implementáltak ilyesmit, ha valaki bemásol egy címet, akkor az nem válik linkké. DE (!) hozzáteszem, ennek igen komoly praktikus okai is lehetnek, pl. az, hogy amennyiben valaki csak mutat egy példát egy adott url-re, akkor ne váljon már automatikusan linkké, mert az is rohadt idegesítő.
    Pl. egy webfejlesztésről szóló topicban valaki megmutatja, hogy
    "nézd, pl. ha így írod be a címet: http://kutyafasza.hu/?kaja=csont , akkor PHP-ből a $_GET['kaja'] tömbelem értéke a "csont" lesz."
    akkor igencsak idegesítő, ha linkké válik ez a cím, mivel nyilvánvalóan nem létező címre mutat.
    Szóval a linkesítés nem mindig praktikus.

    "A múltkor a myvipet láttam valahol. Na az lett az igazi Facebook klón."
    Nem élek vele, úgyhogy még nem láttam, de azon mindig röhögök, amikor valaki felrak Facebookra olyan profilképet, aminek valamelyik sarkában ott éktelenkedik az otromba nagy disznó myvip-pecsét. :D Aki ilyet tesz, jó ember már nem lehet. :DDD

    "Főként webstatok, Google Adsense és társai."
    Nahát, nem szép hazudni a statisztikáknak, amik már önmagukban is hazudnak. :DD

    Amúgy azóta próbálgattam, nem igaz, hogy csak Prohardveren csinálja ezt a JavaScripttel megakadós baromságot, amiről korábban írtam (amikor ki van kapcsolva a JS, nem csinálja), de érdekes jelenség mindenesetre, mivel amikor ugyanennyi megmaradt memóriánál megnyitom bármely más konkurrens böngészőt, akkor az érdekes módon JavaScripttel együtt gond nélkül meg tudja nyitni... :U :W
    Mi lehet ennek az oka? Egyszerűen nem értem. Igazából még ha 20 MB marad is csak a 2 GB-nyi memóriából, akkor is gond nélkül le kéne tudnia tölteni az adott oldalt. Számomra nem igazán világos, miért csak Opera szarakodik ilyenkor az oldalak megnyitásával (félúton tényleg szinte mindig megakad ilyenkor, memóriaszűkében).
    Most mondjuk épp csodával határos módon nem csinálja, pedig Task Managerben a Free résznél Performance fülön megint csak 8 MB memória maradt. :DD

    Amúgy nagyon utána kéne már néznem, mi a jó büdös franc zabál ennyi memóriát, mert ez nem normális... mondjuk érik a rendszer-újratelepítés is, már egy és egynegyed éve van rajta ugyanez a Windows x64, ami nálam rekord operációs rendszer élettartamának tekintetében. :DD

    Most hirtelen nem találom, hol is tüntetem el az Opera gombról a szöveget? :)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák