Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz 19870820 #11727 üzenetére

    Letöltöm a 2,7MB-os plugint a http://get.adobe.com/flashplayer/ címről, közben bezárom a böngészőt, mert ellentétben például a Silverlight-tal ez nem annyira intelligens, hogy enélkül települjön, majd miután kiírta, hogy completed, elindítom a böngészőt és ellenőrzöm az opera:plugins oldalon, hogy frissült-e a verziószám.

    Nem használok hozzá semmilyen uninstallert és máshoz sem. Ha valamit el akarok teljesen távolítani akkor jobban bízom a saját kezemben, amivel megnyomom a Delete billentyűt a kérdéses registry bejegyzéseken miután a Programs Install/Uninstall-ból eltávolítottam és törölgettem a fájlokat. :)

    De alapból erre semmi szükség. Az installer-nek az lenne a célja, hogy az előző verziót eltávolítja, majd törli az előző bejegyzéseket és létrehozza az újakat, ha erre nem képes, az már eleve rossz. És ha ebben csődöt mond (amire még egy egyszerű batch fájl is képes), akkor hogy lenne képes sima uninstall-ra eltávolítani minden szemetet? A telepítő is az uninstallert futtatja először, ha nincs rá felkészítve, hogy csak a szükséges fájlokat írja felül.

    A 7zip kivételével olyan szoftverrel még nem találkoztam, ami mindent eltávolít maga után, beleértve a társításokat is és a többit. Még a házon belüli MS szoftverek (pl Office) is hagynak szemetet maguk után.

Új hozzászólás Aktív témák