Új hozzászólás Aktív témák

  • LukE

    veterán

    válasz Viktor0610 #914 üzenetére

    Operanak van egy beepitett notesze, abbol lehet hosszabb szovegeket beilleszteni. Persze 2-3 szavakra nem epp idealis.

    google (vagy barmilyen mas kereso) szavait nincs sok ertelme megjegyeztetni, mert search.ini-vel gyorsabban tudsz keresni. Cimsorba beutsz 1 (lehet tobb is) betut, es utanna a keresett dolgot. Ez kb ctrl-n (vagy inkabb uj tabot beranto mouse gesture) 1-2 betu, es a keresett szo/szavak + enter, es mar a kereses eredmenye jelenik meg.
    Pl. nekem ezek vannak:
    ''g _szo_'' +enter <-sima google kereses
    ''m _szo_'' +enter <-google kereses csak magyar oldalakon
    ''df _szo_'' +enter <-google ''define:'' kereses

    search.ini szerkeszto progi magyarul: [link] (eleg sok magyar oldal keresojevel is)

    de ugyan ezt meg lehet csinalni barmilyen keresore, akar szukitve/bovitve is, akarhogy, ami az advanced search opciok kozott megtalalhato. (csak cikkek/forum hsz-ok, szotar, dictionary, akarmi)

    ha azt irom, hogy olvass vissza, ugye nem sertodsz meg? :)
    kiindulasnak: [link]. Ha van valamennyi html tudasod, akkor a legtobb oldalbol ki lehet banyaszni, hogy hogyan kuldi az infot a szervernek. (de nem mindent sikerult megetetnem a search.ini-vel) Ha nagyon nem tudsz html-ul, akkor marad a gyors gepeles.
    Csak lehet, hogy gyorsabb, ha megtanulsz gyorsan gepelni :)

    egy terkepes pelda: [CODE]http://www.utcakereso.hu/map/utcakereso.php?varos=bp2005_3&utca=irinyi%20jo[/CODE]

    #416-ban reszletesebben leirtam, azt modositva egy kicsit:

    [CODE][Search Engine 16]Name=&Utcakereso
    Query=
    Key=utca
    Is post=0
    Has endseparator=0
    Encoding=utf-8
    Search Type=7
    Verbtext=17063
    Position=-1
    Nameid=0
    URL=http://www.utcakereso.hu/map/utcakereso.php?varos=bp2005_3&utca=%s [/CODE]

    Opera cimsoraba beirod, hogy ''utca a_keresett_utca'', akkor ha minden igaz kidobja a keresett utcat (vagy ha nem egyertelmu, akkor
    (itt nincs operam, kiprobalni nem tudom. search.ini matatas utan ujra kell inditani az operat.)

    Vagy mondj egy konkret peldat, DU/este megprobalok valaszolni.

    ''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

Új hozzászólás Aktív témák