Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #6451 üzenetére

    Hi!
    A freemailnél tényleg idegesítő, hogy nem működik normálisan Operával, de ez megint olyan, ami az oldal karbantartóján múlik, nem az Operán...Egyébként is ma már egyre kevesebben használnak freemailt, mert szar. :D
    Korábban a gmailnél viszont asszem volt egy botrány, hogy indexelik a leveleket, ezáltal bármikor elérhetik a tartalmát... most mi van ezzel?
    ---
    Én amúgy még mindig levelezőklienst használok, ráadásul Outlook Express-t, mint egy begyepesedett öregember :DDD t-online-os címmel, de eddig számomra tökéletesen megfelelt levelezési célokra... Igaz, hogy nem rendezi threadekbe a leveleket, és még számos egyéb szolgáltatás nem elérhető így, ami Gmail-nél elérhető lenne, de úgysem használnám ki azokat a szolgáltatásokat... Tökéletesen elég számomra az, hogy be lehet állítani szűrőket a levelekre (bizonyos mappákba dobálja adott felhasználóktól érkező leveleket, stb.), és még az, ami benne van...
    Pedig már sokan próbáltak megtéríteni a gmailre, de mi a fenének, amikor nekem jó ez is? :D Tisztában vagyok azzal a hátránnyal is, hogy így nem elérhető az összes levelem akárhonnan, de ez nem is baj... Igen, így winchesterhez kötött a régi levelezésem, de ez se zavar. :D
    Mondták már, hogy biztos megváltozna a véleményem, ha elkezdeném használni a gmailt, de annyira nem érdekel. :P
    ----
    FF-re gondolom azért alakult ki a fejlesztői mánia, tehát azért optimalizálják elsősorban FF-ra a honlapokat (és szarják le az Opera-használókat), mert bár az Operánál sok "plugin" alapból megtalálható volt a böngészőben, a FF-hoz meg sok olyan plugint fejlesztettek ki már korábban is, ami Operánál nem volt meg. Így rákaptak a FF-ra, Operát hanyagolták...
    Nem?
    Sokat kritizálják a FF-ot azért, hogy külön pluginekkel kell megoldani olyan dolgokat, ami Operában alapból benne van, de lehet, hogy nem hülyeség a FF részéről, mert hagyják, hogy a felhasználók csak azokat a dolgokat tegyék bele a böngészőjükbe, amire tényleg szükségük van... így esetleg az erőforrás-igénye is alacsonyabb lehet. :F

    Egy Google-szintű vállalattól viszont szerintem érthetetlen és elfogadhatatlan, hogy kihagyják a böngésző-optimalizálást és a kellő mértékű debuggolást...

    "Tehát mivel benne van a query-ben, hogy "search", így ha beírod a címsorba, hogy "arc", akkor 404-et dob."
    Hmm, tényleg, kipróbáltam, így, ahogy beírtam, akár a "client" szónál is ugyanaz a helyzet...
    De akkor Te hogy oldottad meg? :F
    ----
    Nem semmi, hogy haverok előtt kis prezit tartottál az Operáról :DDD Ez az igazi fanatizmus, le a kalappal. :DD
    ----
    A böngészőkkel kapcsolatos harcról elég meggyőző érveid vannak, hogy egyre inkább lenyomják a böngészők a rengeteg szolgáltatással és fejlesztéssel az Operát, nem is igazán értem, mi van az Opera-fejlesztőkkel, hogy ennyire bepunnyadtak... :F
    Szóval ebben egyetértek, hogy kicsit fel kéne rázniuk magukat...
    AZ IE8-at mondjuk semmiképp sem választanám Opera helyett, számomra nagyon lassú... (szóval azzal még nem értek egyet, hogy sebességben jól teljesít, legalábbis ahányszor próbálkoztam vele, összehasonlíthatatlanul lassabb volt az Operánál...)

    ----
    "1 kattintás a Windows tálcára és ott van a naptár" inkább 2 kattintás az órára, nem? :D (xp)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák