Új hozzászólás Aktív témák

  • dontibee

    tag

    válasz LeslieG Jr. #5309 üzenetére

    Szia!

    Telepítés:
    Az Összefoglalót követve az első 5 pont a leírtak szerint.
    A 6. pontnál nevet adok: GTGEN8.
    7. Tartománynév: itt leírás local-t ír, de nekem alapból lan van ott megadva. Ezért átírtam local-ra, de talán a második telepítésnél, megpróbáltam úgy is, hogy lan-on hagytam.
    8-14-ig mindent a leírtak szerint csináltam.

    A konzolon elvégzett műveletek:
    1. Bejelentkezek.
    2. apt-get update, aztán apt-get upgrade. Nem látok E: kezdetű sort.
    És itt, miután I-t nyomtam és folytatódik, dob egy ilyen ablakot:

    Itt (utoljára) a standalone-t választottam.
    Aztán omv-initsystem parancs, mert kéri a rendszer.
    3. Lefut.
    4. Az eth0 inet addr: 192.168.1.10

    A leállítás után, SSD újra partícionálás GPartedel a leírt módom (címke: ssdadat, ext4 fájlrendszer, és elsődleges).

    Webes felületről:

    - Be tudok jelentkezni a gtget8-al és a 192.168.1.10-el is, az adminnel. Utána jelszócsere. Munkamenet lejárati idejét 0-ra állítom.
    - Letöltöm a linkelt bővítményt, és telepítem. Az OMV-Extras.org Stable alapból is engedélyezve van.
    - SSH ellenőrizve, megy.

    - HDD csatolása: csatolom az ssdadat partíciót.

    - Megosztási lista: létrehozom: ssdoszt névvel, az ssdadat partícióra, útvonalnál: ssdoszt/
    - Felhasználó létrehozása: (Hozzáférési jog kezelése/Flehasználó/Beállítások fülön.) (Itt először engedélyezem, utána lesz aktív a plusz jel.) név: dontibee, meghajtó: ssdadat, útvonal: dontibee/
    A végén így néz ki, mikor leokézom: dontibee [on ssdadat, dontibee/]
    Majd ugyanitt átlépek a Felhasználók fülre. Hozzáadás gombbal létrehozom a felhasználót: dontibee, adok jelszót neki, alul a héj-nál azt írja: /bin/dash (nem tudom számít-e).
    Majd a felhasználót kijelölne Jogosultságokra megyek. Ott két dolog szerepel: dontibee és ssdoszt, az ssdoszt-ra adok neki olvasás/írási engedélyt.

    - Samba: (Szolgáltatások/SMB/CIFS) Beállításoknál a munkacsoport azonos: WORKGROUP. Megosztások fülön, Hozzáadás: megosztott mappa: ssdoszt [on ssdadat, ssdoszt/], mikor okézom, akkor jön a sokat látott hibaüzenet.

    Remélem elég részletesen írtam le. De ha valamit nem fogalmaztam meg egyértelműen, akkor pontosítok.

    Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák