Új hozzászólás Aktív témák

  • lovi27

    addikt

    válasz DjKoxi #51 üzenetére

    Az éjszaka jöttünk haza, ezért csak most tudok válaszolni.

    A routerrel szerencsém volt, jó áron el tudtam adni a régit, így nem kellett plusz eszközt beiktatnom. Igen, CAT6 kábel van a router és a microserver között, de a router és a számítógépem között már csak CAT5. Bár most látom ez enhanced, azaz CAT5e, ami szintén jó a gigabites átvitelhez. Véletlen mázli.
    Kipróbáltam az NTFS mountolását. Megtudtam osztani. Először nem volt a listában, ahol ki kell választani, de többszöri próbálkozásra megjelent, és ami érdekes írni is engedett rá. Valószínűleg az OMV csak licencszelési jogok miatt nem használja az NTFS-t. A linux évek óta tökéletesen kezeli. Ír, olvas, formáz, particionálja.

    Azért még kell dolgozniuk a fiúknak, mert nem tudom észrevetted-e, pl. a 025-ös ISO-ban, amiről telepítetted, volt egy backup/restore (rendszer beállítások mentése/visszatöltése) funkció. Ha frissítettél a 0273-ra, akkor ez már nincs. Utána olvastam, kiderült a 0272-ben kivették, mert teljes adatvesztést okozhatott. Több kárt csinált, mint hasznot. Pedig te is keresel egy olyan lehetőséget, ahol el tudd menteni a beállításaidat.

Új hozzászólás Aktív témák