Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AMD Power

    titán

    válasz Digital #71571 üzenetére

    Evi 15e km szerintem felejtos a dizel. Meg ugye az sem mindegy,hogy az az evi 15e is,hogy jon ossze. Minden nap egy 10-10km rovid tav,vagy heti egyszer 300km.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

  • Szada85

    aktív tag

    válasz Digital #71571 üzenetére

    Szia.

    Ez eléggé kedvelt " ökölszabály ", hogy 20.000 alatt nem feltétlen éri meg dízelt venni, szerintem azonban sokkalta fontosabb szempont ( tekintve, hogy inkább ez fogja meghatározni a Motor, illetve annak komponenseinek igénybevételét, elhasználódását ), hogy mire, milyen gyakran és milyen távokra fogod használni.

    Ha jellemzöen városon belüli, gyakori leállításos, indításos, rövid távokra használod, akkor a benzines jobb választás, az talán kevésbé hisztizik ilyen miatt, míg egy dízel 6-8-10km alatt be sem feltétlen melegszik rendesen, nem tud tisztulni a részecskeszürö Sem, stb. Ilyen városon belüli szaladgálásra véleményem szerint jobb lehet a benzines, persze dízlivel is lehet, de akkor mindenképp érdemes beiktatni, hetente egy-egy hosszabb túrát, ahol rendesen át van melegítve a rendszer, hogy le tudjon futni pl a részecskeszürö tisztítási ciklus, stb.

    Az pedig, hogy miért olcsóbb a dízel, szerintem arányban lehet a futott km-rel is. Nem néztem a kínálatot, de rendszerint a dízelekben több szokott lenni ( mivel ugye jellemzöen akkor vesznek dízelt, ha sokat fogják használni ), mondjuk persze ma már oda tekerik azok óráit is, ahova szeretnéd. :)
    Plusz valóban, 200e-nél - ugyan nem törvényszerü, de közeledhet - az, amit Te is írtál- a kuplung-kettöstömegü csere, plusz még a befecskendezö rendszer is lehet, bár a dízelekkel közelebbi ismeretségem nincs, azt majd megírják azok, akik dízlit hajtanak. :)

    Szerk: látom közben már jött pár megfejtés, szóval már csak ismétlésnek hagyom itt. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák