Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Viszlát

    addikt

    válasz Viszlát #37954 üzenetére

    Ja és nincs hajszárító hangja és nem vacak műanyag, hanem masszív és minőségi, hiába 6 éves. Éééés újra van pici piros pöcköm, már nagyon hiányzott. :D

    [ Szerkesztve ]

    "How a government taxes its citizens is a direct declaration of a country's values."

  • Tim82

    nagyúr

    válasz Viszlát #37954 üzenetére

    Igen, nagyon nem egy ligában játszik a 6735s-sel. :K

    A 4 GB RAM-ból azért csak ~3,2 GB-ot használ (köszönhetően az Intelnek és a 945GM/PM chipsetek memóriakorlátainak), ezen nem is lehet javítani.

    Én eBay-ről szereztem egy Advanced Dock-ot (DVI, optikai hangkimenet, PCI-e x1 kártya és optikai meghajtó/kerettel notivinyó tehető bele), abban van egy 500 GB-os vinyó háttértárnak. Igaz, ebben a dokkolóban van beépített aktív hűtés, annak van hangja.

    A ház ajánlata T60-hoz:

    - valami ilyesmi, ha használsz USB 3.0/eSATA külső vinyót,
    - egy ilyen, belülre + SD kártya (nekem 32 GB-os van, zenéknek, e-könyveknek).

    Utóbbihoz nem árt egy whitelist-mentesített BIOS.

    Többiek: nekem nincsen gondom a 768 sorral, teljesen jó iPad Mini-n, HP Touchpad-en, sőt, X41 tableten is az volt. (Az 1368 oszloppal párosítva már más persze.)

    [ Szerkesztve ]

    "You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

  • fokukac

    nagyúr

    válasz Viszlát #37954 üzenetére

    hát nem tudom, nekem más élményeim vannak a felbontásról. szerintem 14 colra valahol az 1024x768 az ideális, mert ez az a méret, ahol normálisak a betűk mindenféle dpi-buzergálás nélkül is.

    amúgy elméletben támogatnám a minél nagyobb felbontásokat (ha már mobilokon is fullHD van, ugye, néhány colon), de a b*** windows erre egyszerűen nincs felkészítve. 100%-os dpi-in a legtöbb mai noti-felbontáson ilyen 1-1,5 mm-esek a betűk, ami - tisztelet a kivételnek - az átlagember szeme számára rossz, fárasztó olvasni, az idősebbek pedig aztán végképp nem látják.
    Ha pedig a windows-ban növeled a dpi-t, akkor egy idő után minden kilóg, egyszerűen szarul van megoldva. Ráadásul a win8-ban már életlenek is a betűk (a cleartype-ot is konkrétan betiltanám)

    Ami pedig az eszmecserének a másik részét illeti: azt kéne szájon verni, aki kitalálta a 16:9-es képarányt a notebookra. Mert leloptak két colnyi kijelző területet a szemünk elől, arra hivatkozva, hogy olcsóbb.

    Mert 23 colon engem se zavar, hogy wide, de 12-13 colon lopással egyenértékű, hogy az ablak felét elfoglalja a fejléc...
    vagy minimalizálsz mindent, vagy berakod oldalra a taskbar-t, ami mondjuk elég tökelten egy megoldás...

    Ui. a legjobb az, amikor a mütyür betűk miatt elkezded növelni a dpi-t, hogy lássa szerencsétlen delikvens, de a 16:9-es képarány miatt nagyon gyorsan eljutsz oda, hogy már kilógnak a fix méretű ablakok a kijelzőről, mert olyan keskeny. Viszont a betű még mindig kicsi...
    agyrém.

    de tudom, first world problem.
    szerintem amúgy a 4:3-as kijelzők gyártása egy komoly piaci rés. :)

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák