Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Janos2015

    csendes tag

    Üdv! Szeretnék segítséget, véleményt kérni, elsősorban pro-kontra és ki melyik mellett döntene, az alábbi felhasználási feltételek mellett melyik a jobb választás a két modell közül:
    - LG OLED65A13LA 4K UHD Smart OLED TV
    - Philips 55OLED806/12 Android Smart Ambilight UHD OLED TV
    A Tv vásárlás 1 hónapon belül lesz. A helyiség egy 18nm-es szoba panellakásban, közepesen világos. Amit nézünk: Tv (HD adások-Telekom android box), Netflix (AppleTV), külső média lejátszóról viszont SD is és HD filmek, 4K nem és nem lesz PS, Xbox konzol használva.
    Most Philips 55" Full HD LCD tv van (9éves), ez is ambilight-os, nagyon jó, de nem létkérdés, kb. 20%-ban használjuk az ambilight világítást.
    Az OLED óriási előrelépés lesz képminőségben, ez egyértelmű. Megnéztem MM-ban, meghallgattam a promóterek sok hasznos és sok halandzsa infóját. A képek között jelentős különbséget nem láttam, az ottani körülmények között. A dilemmám, a 65" vs 55" és 60Hz vs 120Hz ? Hajlanék a 65" felé (nem gondolnám, de lehet tévedek, h az "A"-s LG problémás lenne ekkora szobában, ilyen fényviszonyok mellett -nem esik ráközvetlen fény- , de mivel SD képanyag is lesz, főleg HD, lehet a 120Hz és a processzor fontosabb? Kösz. :R

  • Janos2015

    csendes tag

    válasz alaves #67792 üzenetére

    Nem egymás mellett voltak, a beállítások pedig olyanok amilyenek és a képi anyag sem ugyanaz volt, így nem volt összevethetően értékelhető amit láttam sajnos. A Philips színvilága nekem természetesebb volt, az LG pedig olyan, amelyet látva jön a hű meg ha effektus, de 4K demo anyaggal volt természetesen, így próbáltam helyén kezelni.
    A kérdés, hogy HD TV adásokon, a 60Hz elég e vagy a Philips 120Hz és képjavító áramkörei jelentősen jobbak ?
    Bár ez a 60Hz, 120Hz sem teljesen világos és a promótert megkérdezve a válasz annyi volt, hogy jobb a 120, de az okát, azt nem magyarázta. Anno ugye voltak az 50Hz-es vibráló tv-k, utána jött a 100Hz-es, meg a "felskálázós" 200-400-600Hz-es paraméterek, most pedig a 60/120Hz és itt el is vesztem, de nem is mennék bele, ma már igazán a technikai paraméterek sűrűjében nem akarok elveszni.
    A jelenlegi Philipsünk 100Hz-es és gondolom a mostani modellek "hiába" 60Hz-esek, nem rosszabbak mozgásmegjelenítésben.
    "ha elég a 60 Hz" - a mostani 100Hz-eshez képest nem visszaesés ?
    "mozgásjavítót nem használsz (vagy ha használsz de nem zavarnak a 'töredezések')" Ez a töredezés, nem nyugtat meg, nekem a viszonyítási alap szintén a mostani tv, ha ezt tudja vagy kicsit jobb, akkor nem zavar. Az MM-ben semmi töredezést nem láttam, a tesztekben igen. Most hogy odafigyeltem a most tv-ben lévő adásra valóban nem egy folyamatos képet látok, eddig 9 év alatt nem is zavart, na most lesz baj :)
    "elég a kevesebb fényerő" - a mostani fényerejét ha tudja elég, létezhet, hogy egy 9 éves PHI középkategóriás modell fényereje nagyobb lenne?
    "lassabb webOS" - a mostaninál biztos fényévekkel gyorsabb lesz :)
    Kösz

  • Janos2015

    csendes tag

    válasz Celtis #67800 üzenetére

    Nagyon köszönöm mindannyiótoknak @Celtis @Elektrosokk @alaves a válaszokat, infókat, értelmezéseket, megértettem az érveket, könnyebb lesz a döntésem. :R

Új hozzászólás Aktív témák