Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kkp900

    senior tag

    Sziasztok! Az lenne a kérdésem , a jelenlegi tvmnek mekkora lehet a fényereje Nit ben tudom nem OLED QE55Q9FNAT de azért szeretném megtudni, hogy mennyivel lenne másabb egy LG55C21LA ? Nem találtam rá infót sajnos már sehol sem csak gyári adatokat ,de ott meg nem írják. Plusz a MM- ban az eladó azt mondta ,hogy a C21LA max 500 nit körül tud maximum és az új Samsung S95B 1000 felett tud stabilan és inkább azt kellene vennem. Ez igaz e? És a mostani Qled tvmhez képest tényleg nagyobb ugrás lenne e? Akkor ez volt 2019 ben a legnagyobb széria a samunál. De a tv távirányító kezelés miatt mindig is sokkal jobb volt az LG. Gondolom most se lett "rámutatós" a Samsungé ahogy a videokon elnézem ugyan az ami volt eddig is.De tényleg annyival jobb a tv mint a C21 LA . Láttam sokan kérdezik ezt a kettő modellt ,de senki nem válaszolt nekik rá. Jelenleg 90 lenne a különbség a kettő között árban nekem a Telekomnál.

  • kkp900

    senior tag

    válasz belashx #78475 üzenetére

    Értem ! Akkor amúgy mi az értéke a mostanimnak? Hogy te tudod , hogy fele a C2-es? 😃 Csak hogy én is tudjam már. Igen sötét a szoba ahol van szóval kell a fényerő plusz sokszor a kiemelten nézem. Ezért is kérdezem , hogy akkor a Samu lenne a jobb választás ezek szerint? Pedig a LG távirányitó plusz menü kombo jobban tetszene . De vissza fele semmi szín alatt nem szeretnék lépni. Azt hittem hogy jó lesz a C2-es..

  • kkp900

    senior tag

    válasz belashx #78484 üzenetére

    Nem a tv-m mostani árát akartam kérdezni, Érték hanem a fényerő NIT-ben mennyi? Nem akartam eladni . Amúgy minden rendben vele vettem hozzá plusz garit is a normális is idén fog lejárni csak. Csak elgondolkodtam a cserén. De nagyon nincs is mit mert a C21 55-ben se 65-ben se nincsen már a Telekomnál jelenleg. Csak a S95B van 55-ben. A Samsung oldala meg befosott tegnap óta ,és ott is elfogyott 55ben a S95 ,hogy nagyobbat kapjon az ember .Mondjuk ezt nem értem ,hogy akkor nem tudod kosárba rakni az 55-öst ezért lehet van 65-ös de ugye nem fogod megkapni 650 ért. Azt is csak az árukeresőből tudtam meg hogy annyi az ára mert azt se írják már ki.
    Sokszor kell a Kiemelt fényerő sport műsoroknál pld.. Meg az Apple tv -vel is úgy nézem a filmeket Netflixről Hbo Maxról Disney+ Prime videoról már ugye lassan nincs is mit letölteni a Ncore ról mert semmi nem jelenik meg ami úgymond mozis film lenne ..

  • kkp900

    senior tag

    válasz Kaba #78502 üzenetére

    Amúgy műsoroknál azt írtam nem ná ! :F Miért nem lehet sport műsort nézni egy Oled TV-én? Pld egy kézilabda meccset vagy most foci meccset vagy mi a F... ? Azért vicces lenne szerintem ,hogy egy tv-t pont arra nem lehetne használni amire kitalálták.. De akkor biztos igazatok van és elengedem az OLedet még vagy 5 évere amikor 50 leszek akkor hátha lehet arra használni amire kitalálták.. Mert szerintem nem csak Film meg játék amire jó de mindegy ti tudjátok nekem nincsen jelenleg Oledem de akkor még jó ,hogy ezek szóba kerültek.

  • kkp900

    senior tag

    válasz Vhiktor #78508 üzenetére

    Amikor a HD csatornákat néztem akkor kiemelt módban néztem. A többi felhasználás is az mivel az Apple TV eszközről nézem általában és az ugye tudja a HDR-t. És hiába írják sokan nem csak nappal kell szerintem legalábbis vagy az én szemem a rossz a max fényerő hanem full sötét szobába is kell sajnos..
    A Samsung QE65QN90BATXXH Neo QLED UHD TV is jó lesz akkor ? Mert nem találtam semmilyen különbséget az összehasonítónál a Samung oldalán a QN95B -hez képest. Vagy tudtok esetleg normálisabb összehasonlító oldalt linkelni ahol meg tudom nézni esetleg mi lehet a különbség?
    Konkrétan ezt a tv néztem ki ,mert ezt lehet kapni a Telekomnál is a QN95B sajnos nincsen. Nyílván akkor már egy méretet ugornék is felfelé így 55-ről.

  • kkp900

    senior tag

    válasz Kaba #78514 üzenetére

    Érdekes mivel az értékelésnél pont azt írja akinek van , hogy 4 db 2.1-es van HDMi csatlakozója a 65QN90B -nek. és hogy VA panelos .Te honnan nézted ki az adatait? Szeretnék egy olyan oldalt ha tudnátok , hogy össze tudjam hasonlítani a mostanimat pld vele meg a 95 -esel is és az Oledekkel is. Előrendelésben vettem és május közepén meg is érkezett. Kicsit tartottam attól, hogy milyen is lesz az ide modell, mert rendelkezem egy 65QN90A-val is ami számomra szinte tökéletes, de ismét nem ért csalódás. Érződik a VA panel erőssége feketénél az ADS-el szemben, pedig az előd sem lett rossz. Kellően világos HDR-ben is. Itt már megvan a 4db HDMI 2.1 csati, ami azért már elvárható volt. Tetszik, marad :) Ezt írta a saját 90B -ről!

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz bendikeee11 #79132 üzenetére

    Szia! Az lenne a kérdésem,hogy hol lehet a kiterjesztett garanciát beállítani a Telekomnál? Én nem találtam ilyet eddig amikor a tv-ket néztem.

  • kkp900

    senior tag

    Sziasztok BUÉK mindenkinek ! Sosem volt OLED tv-vel kapcsolatom eddig. Most rendeltem egy LG42C21LA . Mac Mini 2018-as lenne rákötve. Később konzol is lenne majd de annak más ugye a beállítása pld. Az lenne a kérdésem, hogy van aki OLED tv-t használ monitornak?
    És az lenne a kérdésem pontosan ,hogy mondjuk 1 perc tétlenség után kikapcsol majd ott is a kijelző és utána mi lesz a tv-vel? Ugyan úgy fog viselkedni mint a monitor? Elsötétül ful feketére ki írja ,hogy nincsen Jel és kész? Én fizikailag nem szoktam kikapcsolni a monitort csak nagyon ritkán. Elvileg (gondolom én max 1 w ha fogyaszthat így), de lehet egy kicsit többet nem tudom erre nem találtam adatot, meg eddig nem is érdekelt különösebben. De most a Tv-nél azért nem mindegy majd mennyit fogyaszt .Nappal mikor sokszor használom a Mac minit akkor , hogy lesz ezzel a dologgal? Nyílván estére kikapcsolom majd. Bár futtat valami dolgokat programokat az Oled miatt. Lehet ez se kell kikapcsolni mindig majd.
    Nem találtam erre eddig infot. Nem csak az áram miatt hanem a feléledés bekapcsolás is érdekelne. Vagy ezt a PC Mód intézi majd a tv-ben esetleg? Sosem használtam eddig tv-t erre.
    Plusz még amit linkelek USB hub 1000 net -tel tényleg USB -n keresztül működik ,és nem kell semmit se külön esetleg a szervíz menübe beállítani amit ugye nem szeretnék semmiképen se belenyúlni akkor felejtős a dolog. Mivel ugyse használnám az USB részét a tv-nek így gondolotam veszek egy ilyen átalakítót és akkor kész is az 1000-es et a tvnek. Nem tudok angolul ezért amikor láttam az összefoglalóba ezt a dolgot nem tudtam teljesen kiigazodni rajta ,hogy csak ennyi az egész egy átalakítón kersztül meg lehet neki oldani a nagyobb netet is. Van ezzel valakinek tapasztalata esetleg?
    Kösözönök előre is minden Beállítást és más segítséget. Linket esetleg. ui: Ha másnak van bevált íiyen HUB márkája azt szivesen veszem de szerintem ez nem lehet rossz.

    https://www.emag.hu/axagon-adapter-usb-3-2-gen-1-tipus-gigabit-ethernet-usb-a-ade-tr/pd/DBW97TMBM/?X-Search-Id=330bf5513cb96b82aa32&X-Product-Id=72020418&X-Search-Page=1&X-Search-Position=4&X-Section=search&X-MB=0&X-Search-Action=view

    https://firstshop.hu/linksys-usb3gig-usb30-gigabit-ethernet-adapter-p95269 vagy ez dupla áron de nagyobb márka esetleg.

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz alaves #80671 üzenetére

    Láttam , hogy legalább 5 ember is vett ilyen tvt vagy most vagy hamarabb de azóta nem kérnek segítséget. Akkor írd meg a kulcs szavakat is , mert a LG42C21LA nem sok minden jött fel az is max most decemberi mert szerintem mindenki a Telekomnál vette kb ahogyan most én is , de senki nem kapott érdemben választ a kérdéseire. Az meg hogy mindig ki- be kapcsolgassam vagy 10-15 ször naponta( mert nem egyfolytába nézem, vagy csinálok valamit a neten a Mac minivel) az szerintem logikátlan is lenne. Lehet kisebbre venni a képernyő kimélő időt pld? Gondolom utánna meg simán ki fog kapcsolni ahogy a többi tv is. Akkor nem lehet Beállítani azt hogy olyan legyen mint egy Monitor? Amikor ugye a Mac mini lekacsolja magát no Signal és fekete lesz a monitor kijelzője!? Amikor meg megmozgatom az egeret vagy lenyomok egy billentyűt feléled a Mini is meg a kijelző is. A másikra nem válaszolt senki se az nem 42 Oled függő hogy az USB3.0 keresztül egy Gigabit Ethernet USB 3.0- al csatlakoztatva gyorsabbá teszi e a netet? Valaki próbálta már gondolom ennyi új LG C21 tv-nél ami itt van a csoportba.. Előre is köszi szépen. A Garancia dolog , hogy van most Regisztrálni kell az LG oldalán vagy elég a Garancia Jegy amit a Telekom küldött vele az oldalára ragasztva? Ha esetleg baja lenne valamikor?

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz Gicz #80698 üzenetére

    Megmondom a frankot az ár ami az egyik lényeges dolog ami az LG 42 C21 La mellett van. 270 ezer volt és majd havonta kell fizetni. Ha ez nem lett volna akkor nem vettem volna meg. Meg van a tv ma hozták de csak holnap után üzemelem be majd. Addig eszeltem decemberben hogy ami normális volt náluk az elfogyott. A mostani 55QFN9 es akkori csúcs QLED -el meg vagyok elégedve annyira nem rossz még 3 éves most kb. Azok a monitorok a Mac környezetbe meg nem jók mert kicsik méretben a felbontással. Ez legalább 42-es így állítólag fain lesz majd a szöveg megjelenítésnél se lesz baj. A PPI felbontás miatt nem mindegy mekkora 27 alatti a jó vagy a 40-48 közötti ezt már tudom. De majd 2 nap és kiderül minden mennyire használható így majd az én szokásaimmal. Gondoltam mivel elég sok embernek van már hàtha egy bővebb leírást csinál majd valaki. De az USB 3-asra dugott Ethernet csatlakozóra senki se írt semmit pedig gondolom azért valaki már kipróbálta . De majd megrendelem a HUBot és megírom mennyit tud gyorsulni tudom 1000-es nem lesz majd olyan 200 körül lesz de az is dupla stabil mint a 100!0

  • kkp900

    senior tag

    válasz Lackooo84 #80705 üzenetére

    Igen most néztem utánna ! Ezek tényleg nem normálisak mi indokolja az USB2.0-át mondjuk a 3.0 is vicc 2022-ben . Tudom most 2023-van .. Mondjuk ez a 100-as nettel együtt az is karcsú. De ezek szerintem majd hátha az 1000-ből 2-300 marad. Akkor megrendelem a Gigabit Eterhnet USB csatit de azok 3.0-ásak amiket néztem az nem baj ugye? Lefele mindegyik jó!? Legalább a HDMI mind 2.1-es! :)

  • kkp900

    senior tag

    válasz Gicz #80704 üzenetére

    Nekem is egy 32”es van most egy HP Omen 1440P felbontású azt cserélem le erre. Azt meg eladom majd. Ha ez beválik és nem megy vissza esetleg. Remélem nem .. :D Én csak otthoni használatra nem munka eszköz később meg vennék egy új konzolt is de melyiket azt nem tudom eldönteni sok sok videot néztem már pedig róla.

  • kkp900

    senior tag

    Szia kedves Vhiktor! Az lenne a kérdésem feléd , hogy vettem egy 42 LG C21 LA tv-t. Monitornak van használva Mac Minivel. Azon kívül ,hogy a HDMI 2-est átneveztem PC-nek és az Oled -pixelt levettem 40 re a Kontrasztot 81 re meg az energiatakéros módokat próbáltam kikapcsolni még mit kell beállítani illetve kikapcsolni? De még így is felerősödik és elhalványul a kijelző most is amikor gépelek (Picit zavaró) mit kell még beállítani ,hogy ez ne legyen amikor a weblap fehér háttéres? És mi van a logo megjelenítéssel vagy mi azzal mit kell esetleg milyenre kell állítani Magasra vagy alacsonyra? Plusz még jelenleg a Stream szolgáltatók vannak használva amiket Filmmaker módban használom akkor így OK? Nem szeretném kinyírni hosszú távon a tv-t.TV-nek nem lesz használva .Max később még esetleg ha veszek egy konzolt akkor meg gondolom csak a Játék mód kell neki meg egy 2.1-es HDMI kábel. Plusz még mivel erre senki se adott pontos választ de a tapasztalataim szerint a Mac mini készenlétbe helyezi magát amire állítom pld most 5 perc múlva utána kiírja a tv ,hogy nincsen jel és a saját képeit kezdi mutogatni meg egyfolytában ,hogy nincsen jel azt le lehet valahogy kapcsolni esetleg? Meg gondolom a fogyasztás miatt jobb ha ilyenkor ki is kapcsolom ,mert ugye nem lehet rövid időre állítani a kikapcsolását csak azt hiszem 2 óra a legkevesebb. Magyarán ha nem használom a Mac minit utána kikapcsolás kell. Mert ugye nem úgy viselkedik mint a monitor ,hogy fekete lesz amint nem kap jelet. Az nem baj neki naponta 5-ször 10-szer ki be van kapcsolva?
    Mindenki más segítségét köszönöm ez az első OLED tv-m és LG is. Így a menüben is kell ,hogy mi merre kell keresni majd.
    UI: Mi van akkor ha ezt a fóliát nem veszem le róla? Kárt okoz hosszú távon?

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz Vhiktor #80887 üzenetére

    Köszönöm a választ. Maximális fényerő ki van kapcsolva. Az OLed Pixel fényereje mennyin legyen? Most 40-en van. A Szervíz menübe nem is akarok bemenni mert gondolom az garancia vesztéssel is jár. Meg békén hagyom a kontraszt 100-on volt levettem 85 -re Alaves tanácsára. Akkor így ki be kapcsolgatom majd a tvt. Akkor máshoz nem kell nyúlni beállítani esetleg? A Energia takarékos mód jöhet vagy az jó ha ki van kapcsolva?
    Köszi Alaves beállítottam a Mute gomb segítségével. Most annyi lett ,hogy nincs kép de a szöveg megmaradt fehér szöveg fekete háttérrel! Ezt nem lehet akkor elvenni ,hogy ne legyen a szöveg?

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz Vhiktor #80900 üzenetére

    AZ AI kép dolgok ki vannak mind csak a hangot hagytam meg. AZ OLED Pixel mindegy mennyi van állítva ? Akkor ha a Kijelzővédőre kapcsol a szöveg értesítést nem lehet kivenni csak a hátteret lehet feketére állítani és ennyi?

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz alaves #80986 üzenetére

    Szerintem ugyan úgy meg vannak a kép módok és más is amikor rá kattintok. Ezt az SDR dolgot nem értem mivel nem nézek rajta tv-t. Vagy arra gondolsz ,hogy letöltött filmek esetén? Vagy amikor a Macet használom az az SDR ? Azért minden film nézése meg vissza Böngésző nézése között nem fogom át állítani a képet egyszer belövöm gondolnék itt a Apple Mac Mininek megfelelő módra és kész. Ha meg a tv saját appjait használom akkor Filmmaker mód és kész. Át van állítva és nem csak a Játékoptimalizáló kép mód van hidd el. Nem kötekedni akarok de neked egyáltalán C2-esed van? Tényleg köszönöm mivel csak te próbálsz segíteni mikor elvileg minden C2-esen ez lehet ha géphez vannak kötve mérettől függetlenül is gondolom én legalábbis nem lehetne különbség. Csak kérdezem mivel úgy írsz róla ,hogy feltételezhető ez van csak nekem rajta. Pedig nem.
    Sajnos látom ,hogy akinek van 42C21LA azok kb már nincsenek aktívan itt a csoportban ,és nem tudnak a pontos beállításban segíteni nekem. Mondjuk nem biztos ,hogy Mac környezettel használják lehet csak win-nel ezért nem is biztos ,hogy az jó nekem is.
    Most pld Eredeti módban van Oled pixel 49 Kontraszt 42 van és sötét nagyon nekem . Ha a Mac Minin bekapcsolom a Nagy dinamika tartományt akkor jobb felső sarokban kiírja , a tv ,hogy HDR! De itt meg a színek túlzóak a piros és a kék amúgy ha ez nem károsítja a tv-t akkor ezen hagynám mert ez tökéletes mód lenne a Mac minihez. Csak a színből kellene vissza venni egy kicsit . Akkor melyiket kell visszább vennem ,hogy nem legyen ennyire túl tolt. Most szó szerint kiégeti a szemem a helyesírási hibáknál levő piros pontok meg a kék szövegek.

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    válasz b1sti #81009 üzenetére

    Most újról beszélsz vagy használtról? Mert most olcsón adja a Telekom ott a 330 ár. Amúgy 350 ezer kb meg az felett van az ára az árúkeresőben. A kettő különbség ,hogy máshova lett gyártva más régióba. Nem tudom te hol akarod venni de itthon és újat akkor a Telekomtól van a legolcsóbban jelenleg. És minden ugyan úgy van a garancia is meg minden.Simán vehetsz tőlük csak magát a tv-t.

  • kkp900

    senior tag

    Az lenne a kérdésem felétek,hogy ez a szoftver frissítés ,hogy alakul mert egyfolytában azt látom a You-n ,hogy más régiókban , de mondjuk eu-n belül is már megkapták a 4-gyel kezdődő szoftvert az enyém meg csak 3-assal van még.És állítólag a HDR állítottak dolgokat beállításokat. Amit ki tudok venni az angol nyelvű videokból.
    Nekem 42C21LA van. Más esetleg meg kapta már ,és vesz észre valamit különbséget vagy néha jobb ha nem nyúlnak hozzá... :N

  • kkp900

    senior tag

    válasz kutti #81263 üzenetére

    Lehet ,hogy a ház nem kap elég áramot hosszútávon. esetleg mivel csak USB2.0 án megy a cucc hiába a gyors M2.SSD +ház.
    Ez csak egy tip .. Ha van esetleg egy sima 2,5 laptop vinyód meg házad hozzá próbáld ki vele..
    Nekem azzal sosem volt gond tv-nél. Bár rég abba hagytam ezt a dolgot.. Inkább a Mac mini hozzá csatlakoztatva a 2,5 SSD meg ház kombo , plusz Apple tv és Infuse progi azóta semmi baj ,és felhőből is simán megy minden film és bárhova akár táblagép vagy telő vagy Mac Mini ..

    [ Szerkesztve ]

  • kkp900

    senior tag

    Jó reggelt! Az lenne a kérdésem , hogy hol találom a HDR beállítást az LG 42 C21LA nál ? Mert van egy olyan bajok , hogy Mac Minivel van használva akkor megjelenik a Nagy dinamika tartomány lehetősége ha meg a Macbook Air M1 van csatlakoztatva akkor meg nem jelenik meg. Ugyan az a kábel ugyan oda dugva a 2. HDMI re és PC re állítva. Es állítólag az a baj , hogy más eszközt érzékel és engedélyezni kell neki. De nem találom a beállítás bekapcsolàs lehetőségét. Egyszer már beállítottam szépen most meg nem találom sehol sem..

  • kkp900

    senior tag

    válasz Vhiktor #83056 üzenetére

    Tudnál segíteni ,hogy lehet engedélyezni a LG42 C21 en a HDR-t ? Hol lehet beállítani? Mert a Macbook Air M1-em nem adja be a lehetőséget és azt a tanácsot kaptam ,hogy a tv kellene beállítani ,mert más eszköznek érzékeli mint az eddigi Mac Minimet ahol tökéletesen működik . Ugyan az a kábel ugyan az a HDMI portba dugva atv-ben. Csak annyi a különbség ,hogy egy Satechi USB-C Multiport V2 -be van dugva a HDMI ,mert nincs már ilyen a Notebookon sajnos . A 4K 60 hz működik suépen csak a HDR dolog nem és a Macbook tudja a tv is tudja a kábel is tudja .. Szóval elvileg a tv-ben kellene állítólag valamit beállítanom ,hogy végre működjön.

  • kkp900

    senior tag

    Akkor újra kérdezném , hogy az LG 42 C21 LA nál hol találom a HDR beállítási lehetőséget? Ha van neki külön egyáltalán! Mivel Monitorként használom .Vagy ez csak akkor jelenik meg ha egy HDR forrás jelen esetben egy Mac Mini ( Azzal működik szépen) de a Macbook Air M 1-el nem működik egyszerűen nem jelenik meg a lehetőség hogy be tudjam neki kapcsolni. Pedig a Macbook is tudja és a kábel is 2.1-es Microconnent.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák