Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vhiktor

    Topikgazda

    válasz TechN7ne #94659 üzenetére

    Az a baj, hogy megint úgy beszélsz róla, hogy biztosan egyetlen TCL tv-t sem láttál jól beállítva (bolt nem számít).
    Mindent nézek a teszt során, a mozgás megjelenítést, az interpolációt, a felskálázást, a rendszert.

    Nagyon sajnálom, hogy nem jöttél el hozzám megnézni egymás mellett a Sony A80L-t és a TCL C835-t vagy akár a G3-at. Felskálázásban is minimálisan elverte az A80L-t telekom tv adással.

    A mozgás interpoláció meg ízlés kérdése, van aki elvilesi van aki nem, miden tv-n rossz képhibákat okoz, egyiken így a másikon úgy.

    Egyébként Vincent is az egekig dícsérte a C835-t a tesztjében, ez van.

    TCL tévéknél sokan ott rontják el az egészet, hogy dobozból kivéve rőgtön töltenek le kétes forrásokból származó fw-ket (akár teszt és béta fw-eket) és telepítik is erőszakolva a tv-re. Nem véletlenül nem frissíti magát a tv.

    Egyébként a TCL topikban is leírtam, hogy pl a 845 elmarad a 835 mögött képi dinamikában és, hogy nem jó a tone mapping rajta.

    Aki megengedheti magának az oledet, mondjuk az A80L-t annak nem ajánlok TCL tv-ét, de bármyilen oled helyett sem. Csak olyan extrém esetben ha mindenképpen a nagy fényerő kell Neki és a többi nem számít vagy ha oledból csak sokkal kisebb képméretet tudna venni, de Neki sokkal nagyobb tv kell.

    Illetve mielött félreértés lenne, nem védem a TCL-t, pl a 2023-as fehoztatalával nem vagyok elégedett, írtam is a topikjába, hogy mik a bajaim. De az továbbra is tény, hogy annyiért nem kapsz jobb tv-t, mint amennyiért azok mentek.

    [ Szerkesztve ]

    ISF Kalibrátor. Tv, projektor, monitor KALIBRÁLÁS PROFESSZIONÁLIS szinten Film Stúdióknak is. Spectrophotometer + Colorimeter! Bit perfect minta generátorral(YUV, RGB) web: tokeleteskep.wixsite.com/kalibralas █Profi megjelenítő tesztelés: https://www.youtube.com/c/tokeleteskep █ Klein K10A

Új hozzászólás Aktív témák