Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hmmm1

    aktív tag

    válasz Gicz #80603 üzenetére

    Értem. Köszi. Látom szakmailag válaszolsz, de egyszerübb nekem, ha belekérdezek: d :D
    És akkor úgy tenném fel a kérdést, hogy mire jó nekem az, hogy kadenciahelyes lejátszás a 24p-ben, vagy h kadenciahelyesen játszik le valamit a OLED TV-m?
    Nyugtass meg, hogy valamire az is jó.

    Másik: Kadenciahelyes akadozás - ott ég mindig áll a kérdésem, hogy mennyire számít a méret - szerintem sajnos igen. Vagy itt a TV-k közti különbség mennyire jöhet ki? Értem ezalatt, hogy 120hz-es panel vs LED vs OLED és márkák. Ha egymás mellé tennénk néhány tv-t, amik mind 120hz-esek és mindent kikapcsolunk tenyleg mindent. Akkor lehet NAGY különbség? Mennyire lehet jó a Philips 806. Tudom Sony, Pana híres a mozgásmegjelenítésről (mit érthetünk itt ezalatt?) Ha már egy full lecsupaszitott beállítást nézünk és egy jó 24p élményt akarunk.

  • Celtis

    veterán

    válasz Gicz #80603 üzenetére

    Csak a tisztázás kedvéért, az rtings "judder"-nek nevezi ezt a jelenséget, ha a 3:2 pulldown miatt az egyes képkockák nem azonos ideig jelennek meg. (AA BBB CC DDD EE FFF)
    Judder-free az a készülék, ahol nincs ilyen probléma, minden képkocka azonos ideig jelenik meg.

    Érdemes megemlíteni, hogy számos 60Hz-es tv is képes a 24p tartalom judder mentes megjelenítésére, hiszen a 60Hz nem fix, hanem a maximális képfrissítési frekvencia. Ennek a leginkább nyilvánvaló bizonyítéka, hogy a 60Hz-es tv-k az európai 50Hz-es tv adást is kadenciahelyesen jelenítik meg, ami 60Hz-es képfrissítéssel lehetetlen lenni. Ilyenkor 50Hz-re csökken a képfrissítés. Innen már nem ördöngősség a 24p 2:2 lejátszása 48Hz frissítéssel, kadenciahelyesen.

    Másfelől, az rtings a 24p mozi darabosságát "stutter"-nek nevezi. Ez egyszerűen a kevés képkocka számból és az egyes képkockák közti gyors váltásból adódik. Sajátos módon a régi, lassú paneles LCD-ken ez az érték jobb, kellemesebb a filmek megjelenése.
    Ezen lehet BFI-vel vagy mozgás interpolációval javítani a sajnálatos mellékhatások elfogadásával.

    Továbbá, mivel az OLED és LCD kijelzők sample and hold módom működnek, ezért édesmindegy, hogy a 24p tartalmat 5:5 (120Hz) vagy akár 1:1 (24Hz) pulldownban jelenítik meg. A 120Hz itt akkor számít, ha BFI-t vagy mozgásinterpolációt használunk.

  • Sliderxy

    senior tag

    válasz Gicz #80603 üzenetére

    "Én pl nem tudok megnézni HFR filmet, pl a hobbit 48fps verzióját, mert egyből házivideó hatása lesz nem mozis a túl folyamatos mozgás miatt."

    CC-ben néztem az Avatar-t HFR-ben és számomra élvezhetetlen volt így. Egyrészt a képminőség kritikán aluli volt (Pécs, nem tudom máshol mi a helyzet), másrészt elmosódott volt a jelenetek többsége, az akciójelenetek pedig mintha kb. gyorsított felvételek lettek volna.
    Az csak egy dolog hogy nem vagyok hozzászokva a HFR-hez, ami sokkal jobban zavart az az élvezhetetlen képminőség.

Új hozzászólás Aktív témák