Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • coolrob

    aktív tag

    válasz cichlid1 #66787 üzenetére

    Nem mondtam, hogy az LG az isten. Azt veszem, ami szerintem a legjobb ár/teljesítmény arányt nyújtja, mert jelenleg kb minden gyártó oled tv-je a csúcsot képviseli. Amit leírsz az elején, teljesen egyetértek, pl két éve küldtem vissza LG C9-et a gyenge mozgásmegjelenítés miatt, mert még a fejem is belefájdult 1 óra után.
    De mostanra az Pana/Sony/Philips/LG is eljutott oda, hogy kb csak nüansznyi különbségek vannak közöttük.
    Egyik sem hibátlan, és mindegyik gyártónak megvannak az erősségei. Kalibráció manapság már nem nagy dolog, ráadásul aki sajnálja rá, az is remek guide-okat talál a neten.
    Továbbra is tartom, hogy azért generálnak több hozzászólást az LG oled tv-k, mert aránytalanul több talál belőlük gazdira, mint a többi gyartó termékéből, ide még úgyis azok írnak akiknek bajuk van, nem pedig elégedetten használják...

    A legátlátszóbb bolhás szövegek: 1. Mennyit engedsz a feléből? 2. Ez boltban is olcsóbb de azért elviszem ha engedsz belőle kicsit.

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cichlid1 #66787 üzenetére

    A kalibrálás minden márkánál ajánlott, nem csak az LG-nél (de azt lehet legjobban).
    Az LG-nek sem rosszabbak a színei a gyárilag színhelyesnek szánt képmódokban, mint a többi márkánál. Amit itt olvasol, az általában arról szól, hogy vagy 1: nem találja a felhasználó a színhelyes képmódot, vagy 2: nem is színhelyes beállításokra törekszik, hanem valamilyen egyéni preferenciát céloz, és próbál elérni (ami néha ironikusan egy régebbi TV-jének valamilyen nem színhelyes képmódja, amit megszokott).

    Szerintem a TCOM-ot (panelvezérlőt) is az LG adja minden consumer márkánál, csak a firmware-ébe nyúlnak bele a gyártók (pl. a Panasonic, mikor megemeli a max HDR fényerőt a hűtéses modellen). Sokáig nem is volt rendelhető az LG-től WOLED panel vezérlő nélkül. (Amit tudok, hogy az FSI saját TCOM-ot használ a professzionális WOLED monitorjaihoz, de a többi márka ezt nem hirdeti.) Az alaplapot, és az azon lévő processzort már a gyártó teszi mellé (nem biztos, hogy sajátot, vehetnek bármilyen SoC-t bárhonnan), de annak viszonylag kevés szerep jut, mikor kikapcsolod az összes képjavítót, és nem is kalibrálod a színteret. Csak annyi a lényeg, hogy legyen egy színhelyesnek szánt képmódjuk, ami jól működik (ez általában a Mozi/Színház [plusz néha még pár másik is], és egyik említett márkánál sem szokott ezzel gond lenni). Na meg van még a táp, de nem nagyon hallani, hogy bármelyik márkánál elfüstölgetne a táp (vagy random lekapcsolgatna a TV, stb).

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák