Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tyrone89

    tag

    válasz Bazsi81 #47649 üzenetére

    Igazán nincs mit. Tv csatornáknál még megoldás lehet, persze csak ha ez Téged nem zavarna túlzottan, hogy bekapcsolod a minden irányú nagyítást. Így ugyan elveszítesz a képből valamennyit, de a logók sem fognak látszani. Persze ettől függetlenül azért maradjon alacsony az oled fény. 20-30 között pl nekem bőven elég tv adásnál. Első alkalommal lehet hogy sötétnek találnád így a képet, de hamar megszokja az emberek nagy többsége aki oledet használ. Ha HDR tartalmat nézel ott maradhat az oled fény 100 (ez az alapértelmezett beállítás is, legalább is az LG oledeken) Szerintem mind 3 tv nagyon jó. Mivel nekem is 65 C9 van, így én az oledet preferálnám, de én nem játszom egyébként a tv-n. Viszont azt hiszem vannak itt a fórumban olyanok akik igen, ők szerintem tudnának tanácsot adni a játékokhoz ideális képbeállításról. Legyen szó akár HDR akár SDR kérdésről. Szerintem akármelyiket választhatod az általad felsoroltakból, egyikkel sem nyúlnál mellé. Oledeknél annyi van még, hogy kikapcsolás után ne áramtalanítsd a készüléket mert ekkor lefut rajtuk egy pár perces karbantartás, amit Te nem látsz, de egy relé kattanáshoz hasonló hang jelez.

  • MultiDoodad

    aktív tag

    válasz Bazsi81 #47649 üzenetére

    Nekem kb 8 hónapja van egy Lg B9 és eddig nincs be égés, de ha tetszik a Qled akkor inkább azt vásárold meg. Így nem kell tartani a be égéstől és nincs (számomra zavaró) a logo védelem sem ami HDR-ben bizonyos hudoknál enyhe sötét foltot eredményez ezzel védve a be égéstől az Oledet. Bár én imádom a tévét és sokkal szebbnek tartom mint az ips acer monitorom még is parázom a be égéstől, pedig 8 hónap alatt semmi baja. Azt is tudnod kell, hogy tévéknél jelenleg az Lg Oledeknek az egyik legjobb a válaszideje. Hátrány még számomra a kevés fényerő… bár HDR-ben semmi bajom vele, SDR-ben néha még a 60-70 -es fényerőt is keveslem egy kicsit. Összességében egy kiváló tévé játékra ami még sem a legideálisabb ha állandóan éjjel nappal játszol rajta. Nagyon kettős bennem az Oled iránti “érzelmem” mert tényleg szebb “mindennél” de ott vannak azok a hátrányok is. Én is gondolkodom, hogy ez marad filmezésre vagy megkapja Öcsém és beújítok egy Qled-re... másra nem igazán tudnák cserélni főleg Oled után. Nálam a probléma az, hogy én szinte csak játszom, és a napi 4-7 óra mellé a hétvégi 8-10 óra is be esik...

  • wallace 234

    őstag

    válasz Bazsi81 #47649 üzenetére

    Lg oled tv ken is van logó védelem, azokon a területeken ahol statikus elem van, csökkenti a fényerőt. Így kisebb az esélye a beégésnek.

Új hozzászólás Aktív témák