Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz chros #33115 üzenetére

    Én a képtesztekhez összefűztem MP4-be a két réteget az ISO/mappastruktúrából. A HD hangot Emby-vel is bukod, ha a TV-n játszod le és az nem tud eARC-on HD hangot kiküldeni...

    Csináltam közben képeket ~1000 helyett ~4000 nit maxCLL-es anyaggal is: Fansatic Beasts 2 (3241 a static metadata, de a madVR van, ahol kicsivel 4000 felett mér).

    sötét: DV , HDR10 , HDR10+DTM
    világos: DV , HDR10 , HDR10+DTM

    A sötét jelenet most is nagyon hasonló DV és normál HDR10 közt, a DTM viszont szerintem ormótlanul túltolja a fényt.
    A nagyon fényes jelenet viszont tényleg jobban hasonlít, ha HDR10-hez bekapcsoljuk a DTM-et. Szubjektíven nekem is jobban tetszik egy kicsit így a DV, vagy a DTM.
    -> Ezért mondom azt, hogy szívesen használnám a DTM-et, ha nem rontaná el a sötét jeleneteket. De nekem ránézésre összességében többet árt, mint használ. ~1000 csúcs esetén mindenképp csak árt a DTM, ~4000 nit esetén pedig 50/50, de nekem inkább vesszenek el a részletek a hébe-hóba feltűnő lángokban, mint hogy minden gyengén világított jelenet fel legyen dinamikus kontraszttal húzva világosra. :N

    Ezt pedig nem tudom miért nem fotóztam le neked @chros (nézd meg otthon magadnak), de mikor bekapcsoltam madVR-ban a tonemapping funkciót 700 nit real peak beállítással (hogy lássam a képkocka méréseket a jelenet kiválasztásához), és be volt még kapcsolva a TV-n a DTM is (úgy maradt az előző fotó után), az szerintem szubjektíven ritka sz@rul nézett ki (feleslegesen visszafogott világosságú és "egybemosott" volt) a fénysárkányos jelenetnél (én nem is vártam semmi jót, nem is direkt néztem, csak emlékszem, hogy így használod).

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák