Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz totar #31860 üzenetére

    Szerintem az LG-nek, mint úgy általában a legtöbb TV gyártónak eleve nem szokása a szoftveres funkcióbővítés, főleg miután már boltokban van a következő széria, akkor nem fognak vissza-portolni gyakorlatilag tisztán szoftveresnek tűnő dolgokat sem, de főleg nem olyat, amire rá lehet fogni, hogy hardware módosítás tette lehetővé (ha igaz, ha nem).

    Végül is az eARC jelentősen nagyobb sávszélességet használhat, így elképzelhető, hogy nem képes rá a régi hardware akkor sem, ha csak egy új revíziója a régi SoC-nak.
    Ugyan így lehet, hogy a HDMI 2.0-ás VGA-kkal is működő G-Sync VRR, amit most kap meg a 2019-es család, szintén hardware kérdése is.

    A 2017-es modellek kaptak ugyan egy Technicolor frissítést, ami sokat javított a gyári képmódokon, de az egyrészt még 2017-ben történt, másrészt pl. sohasem kaptak ezek a TV-k BFI-t, ami a 2018-as modellek egyik újdonsága volt (és szinte biztos, hogy csak szoftver kérdése). Ugyan így nem kapták meg a hardware-es LUT kalibrálási opciót sem, pedig létezik hozzájuk ilyen "studio edition" firmware (ami sohasem került nyilvánosságra, a studióknak eladott készülékeken fut), szóval megint csak nem hardware kérdése (sőt, nem is lehet sok extra munka a programozóknak sem).

    Ugyan így nem kapták még meg a 2018-as modellek az iTPG-t, pedig ezeket is CalMAN AutoCal támogatással árulták, amikhez a Spectracal külön Home edition kulcsokat is árul, pedig hamar kiderült, hogy egy Home user-nek gyakorlatilag megfizethetetlen egy DolbyVision jelgenerátor, hogy iTPG nélkül használhassa teljes körűen, tehát ez szerint szigorúan nézve közel sem új feature 2019-ben, hanem triviális hiánypótlás (avagy bugfix) 2018-ból (mégsem kapták még meg a '17-esek és szó sincs róla, hogy meg fogják). Hasonló az is, hogy a 8-asokon fix 700nit a HDR tone-mapping során használt csúcsfény, mindegy mit mérsz kalibráláskor. Szerintem ez is bugfix, mintsem feature, hogy a 9-eseken átírható ez a paraméter.

    U.i.: De azért jó, hogy eszembe jutott most ez. Megint szétnéztem Ebay-en, és találtam egy viszonylag olcsón hirdetett, használt HDFury Integral-t az EU-ban. Gyorsan meg is rendeltem, szóval valamikor a héten már talán tudok DolbyVision-t mérni/kalibrálni (de ez a megfizethető kütyü a létező legolcsóbb, "fapados" megoldás, nem önálló DV jelgenerátor, csak ki lehet vele ügyködni a dolgot, ha szerencsés az ember, és akkor is csak korlátozottan használható).

    #31863) jilian - Ha van/lesz Geforce RTX kártyád, már csak hetek kérdése, hogy G-sync kompatibilis lesz a C9. Játékra ez hasznos lehet. Ha AMD kártyád van/lesz, akkor a Samsung FreeSync-es. De a képminőség és mozgás jobb az OLED-en hasonló körülmények közt.

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák