Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz Gebriel #42091 üzenetére

    Azt eddig is fizettem, nem látom a különbséget. Az 5000 Ft miért is jó nekem (már azon túllépve, hogy mennyi lélegeztetőgépet, vagy focistadiont lehet belőle venni).

    A kettőnk közti nézeteltérést abban látom, hogy szerinted jobban járunk ezzel a bővítéssel, mert ezentúl 5000 Ft-ért (megyénként, vagy ~3000 FT-ért 10 napra) fogunk ott autózni, ahol eddig extra költség felmerülése nélkül autózhattunk Jöhetsz azzal, hogy az autózás amúgy sincs ingyen, de ez relációanalízisben az az állítás lenne, hogy mindkét része igaz, de a kettő között nincs összefüggés. Illetve én nemigen látom, hogy hol jártunk jobban. Mármint hogy hol nyertem pontosan 416 km*t, és annak üzemanyagköltségét.

    Egyetlen réteg van, aki leszarja az egészet, akinek céges (vagy állami) autója van, és leszarja, mert úgyis a cég (állam) vesz rá éves matricát, ami ezekre a szakaszokra is vonatkozik, de ettől még az egyszeri pesti család, aki eddig havonta-kéthavonta lejárt a nagyihoz Gödöllőre/Szolnokra/Salgótarjánba/Székesfehérvárra, vagy időnként beugrott az Ikeába/Decathlonba, ezután nem matricát fog venni, hanem keresztül fog evickélni az agglomeráción.

    Pont az a lényege az egésznek, hogy viszonylag kevés emberrel baszik ki, de velük nagyon, ráadásul pont azzal a réteggel, aki bérből és fizetésből él (lásd még középosztály, ha lenne még olyan) cserébe jelképes a hozadéka - évi 30 milliárd hamarabb bejött volna egy alig érzékelhető jövedéki adó emeléssel, sokkal biztonságosabb lépés lett volna politikai és társadalmi szempontból, hogy a közteherviselést ne is említsem.

    A másik meg, ami eszembe jutott, hogy hányan fogják ezután elkerülni az M0-t, és az autópálya bevezetőket egyszerűen azért, mert félinformációkkal rendelkeznek csak, hogy pontosan hol és meddig fizetős, illetve hányan fognak beleszaladni büntetésbe, mert elnéznek egy lehajtót, és beleszaladnak egy fizetős szakaszba (nagyvárosba feljáró vidékiek, előre!), most, hogy már aznap nem lehet pótolni a matricát, mint eddig ha már egyszer lefényképeztek...

    Szóval tényleg tök kíváncsi lennék, hogy ez pontosan miért is jó, levezethetnéd nekem, mint egy hülyének, mert lassan tényleg kezdem azt érezni, hogy én vagyok itt a helikopter...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák