Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz lorcsi #52361 üzenetére

    "Ill. Ennel nekem az a fura hogy komoly angolt is kernek..megis miert ?!"

    Tényleg, vajon miért? Mi szükség lehet erre a teljesen fölösleges dologra, amikor a fejlesztői melók nagy része eleve idegen (95%-ban angol) nyelvű környezetben zajlik, a dokumentációk szinte 100%-a ezen a nyelven készül, a segédanyagot angolul találod meg (nem, annak a harmincnégy szoftverfejlesztőnek, aki egy-egy részterülettel foglalkozik, senki nem fog egy ezeroldalas anyagról szakfordítást csinálni), és nem mellesleg maguk a függvények, változók, parancsok, rövidítések, mind az angol kifejezésekből származnak, amiknek a megértését jelentősen leegyszerűsíti, és felgyorsítja, ha érted, hogy miről van szó *.

    Persze készülhet szoftverfejlesztő kimondottan a tízmillió magyarul beszélő piacára is, de ennek kb a fele számítógépfelhasználó, és ha tovább részletezed, hogy tematikusan kit mivel lehet megszólítani, hamar látod, hogy egy szoftverfejlesztő éhen is dögölhet, ha ebből akar megélni (vagy szerezhet kormányzati megbízást, de akkor meg minek a programozó végzettség, úgyis mindegy, mit adsz le, lesz pénz).

    * Lásd még régi vesszőparipámat, a MS Office programcsomag függvényeinek és billentyűzetparancsainak honosítását az adott területre, amit továbbra is csak és kizárólag emberiség elleni bűncselekményként vagyok hajlandó értékelni, már azóta is, amióta az angol után magyarul találkoztam vele, azóta pedig hatványozottan, hogy kénytelen vagyok német office-t használni.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák