Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gáboromm

    tag

    válasz Tin_Shield #27665 üzenetére

    Köszi a választ!

    "Jó az Olympus a Panára, és viszont is.
    Mindenben jobb, de nyilván a legerősebb árnövelő a Leica felirat :) Hogy neked melyik jó azt senki nem tudja helyetted. A legegyszerűbb megoldás, ha már megvan a vázad akkor veszel egy 25 f1.7-et használtan (40e körül), ha elégedett vagy vele megtartod, és nem foglalkozol a "mi lenne ha" dolgokkal. Ha jobbra vágysz akkor meg árában eladod és keresel egy Olyt vagy egy PanaLeicát."

    Ez jó ötlet! viszont ettől is függhet a gépvásárlás. Mert ugye a gépek olcsóbbak obival együtt. De lehet veszek kettőt egyszerre (pár nap különbséggel), kipréselem valahogy. :)

    "Másrészt, ez a lencse fix mérete, leszámítva a fényerőt, miben különbözik a mozgótól?"(14-140)

    Mármint a látszögre gondolsz, vagy nem értem a kérdést? A fix egy adott látószöget tud, ha változtatni akarsz a képen akkor közelebb vagy távolabb kell lépned. A zoom látszöge (gyújtótávolsága) bizonyos határok között változtatható."
    Kezdem érteni, bár nem teljesen világos.

    ""Azt honnan tudjam, hogy második generációs?"

    Szerepel a nevében. De ha ott nem tüntetik fel akkor a fényerőből is lehet tudni, a 14-140II a tele végen f5.8 helyett f5.6."

    Értem. én. Viszont árban egyik 150 vs 170 k. Újonnan. Ekkora különbség van a kettő közt?

    ""Meg, hogy én úgy értettem, hogy előadásokhoz (kinti, benti) melyik használhatóbb?"

    A körülmények ismerte nélkül ezt a kérdést nem lehet megváltoztatni. Ha szabadon kiválaszthatod az optimális nézőpontot, ha nem kell felvétel közben a képkivágást módosítani (ráközelíteni, vagy éppen nagytotált venni) akkor a fix jobb minőséget tud, és a fényerő is mellette szól. De ha a körülmények nem optimálisak akkor inkább a zoom, sokkal rugalmasabb. De létezik fényerős zoom is, csak úgy megjegyzem""

    Akkor szerintem zoom lesz. Mivel egy előadásnál néha rá kell zoomolni az előadóra, meg vissza totálban, ahol a közönség is látszik.Még ha kis 20 fős előadásról is van szó, akkor is kell néha zoom. Így jól látom, hogy átfogóbb zoom-os kell?

    Kérdés:
    - Melyik kellhet jobban erre a célra?
    14-42-es?
    vagy 14-140-es?

    - fényerős zoom-ot néztem, de 1.8 vagy 1.6 szinten egyet sem láttam. Vagy rossz helyen keresgélek?

    Eladó cuccaim, kontrollerek, játékok: http://bit.ly/2Y5nUyA

Új hozzászólás Aktív témák