Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin_Shield

    őstag

    válasz Gáboromm #27666 üzenetére

    "Ez jó ötlet! viszont ettől is függhet a gépvásárlás. Mert ugye a gépek olcsóbbak obival együtt. De lehet veszek kettőt egyszerre (pár nap különbséggel), kipréselem valahogy. :)"

    Vedd meg használtan nyugodtan bármelyik fixet, ha nem akarsz anyagilag bukni egy próbán. De a kitobjketívet - legyen az a 14-42, a 12-32, 12-60 vagy a 14-140II - viszont a géppel együtt érdemes, olcsóbb lényegesen mint ömagában.

    "Kezdem érteni, bár nem teljesen világos."

    Érdemes egy kicsit utánaolvasni, rengeteg jó fotóleméleti írás van a neten. Az optikai alapok fotóban és videóban ugyanazok

    "Értem. én. Viszont árban egyik 150 vs 170 k. Újonnan. Ekkora különbség van a kettő közt?"

    Meg ne vedd annyiért! A régi már szerintem csak beragadt készlet, ha tényleg létezik valahol, nem csak egy webshop ki tudja mikor frissített árlistájában van. Ha kitben veszed akkor nagyjából 90-100e körül megáll a 14-140II.

    "- Melyik kellhet jobban erre a célra?
    14-42-es?
    vagy 14-140-es?"

    Továbbra sem tudok egyértelmű választ adni, nem ismerem a körülményeket. A 14-140II lényegsen rugalmasbb, főleg a ráközelítsésben nyújt sokkal többet. De nagyobb, nehezebb és drágább. Viszont nem kell cserélni ha kiderül, hogy kevés a 14-42. Ha belefér a keretedbe válaszd 14-140-et, képminőségben nem ér hátrány.

    "- fényerős zoom-ot néztem, de 1.8 vagy 1.6 szinten egyet sem láttam. Vagy rossz helyen keresgélek?"

    f2.0 cserélhető zoom létezik néhány rendszerre, ha meg bírod fizetni :) Az f2.8-as zoom az elterjedt, szinte minden rendszerre létezik, az is két teljes fényértékkkel jobb mint a kitobjektív f5.6-os vége.

    De ragaszkodsz a cserélhető objektíves géphez? Én erősen megfontolnék a helyedben egy Panasonic FZ1000-ret vagy egy Sony RX10-et.

  • tvamos

    nagyúr

    válasz Gáboromm #27666 üzenetére

    Bocs, hogy belepofázok, meg nincs is jó ötletem, de próbáltam kis, iskolai előadást videozni ekv. 27mm-en, és nem tudtam olyan messze menni, hogy minden jól beleférjen. (Rendben volt azért minden így is.) Szoval a 25-ös MFT-n lehet szük lenne. Én lehet, hogy a 12mm-es kezdőt nézegetném, ha minőségben jó.
    De én abszolút nem értek hozzá. Pláne az MFT-hez...

    "Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Új hozzászólás Aktív témák