Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zolka78

    senior tag

    válasz penomope #11983 üzenetére

    Nem igazán lehet meghatározni, hogy mire használható egy adott gyútávú obi, hiszen úgy is az lesz a legjobb objektív ami nálad van. Persze vannak adott gyújtótáv értékek amik egy adott témánál sokkal előnyösebbek, pl. portré, de erről már volt szó. Egy fix objektívnek mindig van előnye, szebb rajzolattal rendelkezik, fix fényerő. Próbáld ki, hogy az obidat beállítod egy fix értékre, és csak azon használod, kirándulás alkalmával, vagy városi sétán. Így is lehet fotózni, elsőre nehezebbnek fog tűnni, de jobban megmozgatja a fantáziád, és jobban megnézed mire kattintasz. Kreatívabbnak kell lenned. Én voltam már úgy, hogy kirándulásra csak manuális 50mm és 135mm obit vittem magammal. Klasszikus tájkép ugyan nem született, de ki tudtam emelni a környezetből bizonyos részleteket, amit nem tettem volna meg az alapzoommal, szerintem. Azonkívül beltéren a fényerőnek nagy hasznát tudod venni. A fény hamar elfogy még ilyen szép napsütéses időben is egy zárt térben, hacsak nincs körbe ablakozva a talajtól a plafonig. Ilyen helyzetben mindig jól fog jönni egy 35mm fényerős obi. Max. nem lesz benne minden, de ez megint csak rajtad múlik, hogy mi lesz a képen.

    Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

Új hozzászólás Aktív témák