Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lamiki

    senior tag

    válasz g0dl #3093 üzenetére

    Én legalább is nem, mert beszárad úgy is, de a legtöbb nyomtatónál lehet fúvóka ellenőrző mintázatot nyomtatni a gép bekapcsolása nélkül is, vagy ha a gépet úgy is bekapcsolod, akkor nem nagy idő egy fúvóka ellenőrző mintázat nyomtatása, és csak minimális tintafelhasználással jár. Ha esetleg csak egyszer beszárad, akkor 2-3 tisztítás kb negyed tintapatronba kerül,annyi rengeteg tintát folyat el ilyenkor.
    A legtöbb nyomtatóba van egy számláló, ami akkor növekszik a legtöbbet ha sokat tisztítasz, ez számolja mennyi tinta megy a hulladék tinta gyűjtőbe. Ha sokat nyomtatsz és alig tisztítasz, akkor évekig nyomtathatsz, ha keveset, és gyakran tisztítatsz, akkor akár pár hónap alatt is túlcsordúl a számláló.
    Csak egy példa: van most nálam egy Epson D68-as nyomtató, ennyek a számlálója 25000-nél csordul túl, na most nem tudom az istennek sem kitisztítani, úgy hogy nyomtasson minden fúvóka. Tisztításra kihasználtam belőle kb 3/4 fekete patront, meg fél színeset, és csak ennyitől, már 5000 körűl járt a számláló, amit egy programmal előtte nulláztam ki, és az eddigi összes nyomtatás csak 8000-ig növelte a számlálót a pár év alatt, amióta megvették a nyomtatót.
    Epsonoknál egy kb 2000 Ft-os szerkentyűvel resetelhető a patron, és töltés után már telinek is látja magát:)
    A lézerrel meg elfelejtheted a fotó nyomtatást.

    Bánj úgy másokkal, ahogy szeretnéd, hogy veled bánjanak!

Új hozzászólás Aktív témák