Új hozzászólás Aktív témák

  • guess.who

    senior tag

    válasz S.p.A #314 üzenetére

    Homonímia görögül: azonos alakúság. (Ez most tényleg görög. :D)

    Szerintem a belemagyarázásokban éppen hogy nincs logika... Pont az a buktatójuk, hogy logikusnak látszó dolgoknak mutatják magukat, pedig nem azok. És ha még kicsit nyakon vannak öntve (ál)tudományos sziruppal, akkor sokan beveszik... Ez a gond. Marketing. :)

    ''A magyar nyelvben rendszer van. Erről azért nem tudunk, mert nem tanítják, de azért nem mert már a tanároknak sem tanították. Vki vagy vmi nem akarja, hogy mi erről tudjuk. De néhányan még ismerik a ''titkot''. ;)''
    Igen, a magyar nyelvben rendszer van, ebben feltétel nélkül egyetérhetünk. (Más kérdés, hogy más nyelvekben is rendszer van -ugyanis a dolog nem kizárólagos.)
    Hogy a magyart tanító pedagógusoknak ezt nem tanították volna, azt erősen kétlem, mert ismerek pár nagyon jó koponyát...
    Ha a ''titok'' alatt hasonló belemagyarázós dolgokat értesz (meg ilyen ismeretlen, homályba burkolódzó ''erőket'', akik nem akarják, hogy ''tudjunk''), akkor azt tényleg nem tanították a tanároknak (hálistennek!) -mint ahogy például nem oktatják az orvosokat sem a ''kézzel belezős fülöp-szigeteki csodadoktor'' módszerére sem... ;]

    Az utolsó mondatodat nem értettem, szerintem semmiféle politika nem volt itt eddig... Viszont azt hiszem, hogy itt kezdek véglegesen meggyőződni róla, hogy csak ugratsz... Úgyhogy ha gondolod, beszélgethetünk a kilencet csavarodó DNSről is, az is hasonlóan ''komoly'' téma -már elnézést... :)

Új hozzászólás Aktív témák