Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz motoflug #4819 üzenetére

    Én így raknám össze a körutat, tapasztalataim alapján:

    AT: Heiligenblut-Grossglockner-Hochalpenstrasse.
    Ide menjetek fel. Vannak mormoták is. :)
    Kaprunban tudtok fürdeni (wellness), én ezt a hotelt is tudom ajánlani, voltam régebben: [link]

    Viszont nem tudom mennyi a keret. A tó maga még nagyon hideg szerintem. Itt el lehet lenni simán 2-3 napot.

    SLO: Vintgar szurdok-Bled-Bohinj-i tó+Savica vízesés, itt is simán el tudtok lenni 2-3 napot, de ezek a tavak is még nagyon hidegek. A környéken nagyon sok szállást találni, mi Bled szélén voltunk egy házban.

    A környéken még nagyon szép Skofja Loka nevű település. A predjama-i várat is tudom ajánlani, meg Postojna-nál ott a barlang.

    Ljubljanában is el tudtok tölteni 2-3 órát.

    Nyáron fürdésre inkább már a tengerre mennék. Ott a szlovén part, de Trieszt (IT) környékét is merem ajánlani.:)

    Majd onnan haza.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • keIdor

    titán

    válasz motoflug #4822 üzenetére

    Portoroz, Piran, Koper, Izola... mind a négy szép.
    Esetleg ha még belefér egy kis út, a közeli Rovinj és Opatija a legszebbek a régióban szerintem. Ezek már horvátban vannak.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • sasa134

    addikt

    válasz motoflug #4822 üzenetére

    Ha a fürdés/strandolás nem szempont, akkor egyértelműen Piran. Kis csoda, nagyon jó éttermekkel, olaszos hangulattal. Itt is be lehet menni a vizbe, van lépcső, de beton placcon nem olyan jó heverészni. Piran másról szól.
    Ha strandolás, akkor menjetek át a közeli Portorozba, akár bringával is.

    Avanti Roma

  • Xarina

    aktív tag

    válasz motoflug #4825 üzenetére

    Függ attól is, mikor mennél, de nem annyira zsúfolt mint a horvát vagy az észak-olasz partok. Ha mégis zsúfolt lenne a part, akkor menj be a kempingbe fürdeni, ott viszonylag kevesen vannak. (amúgy is simán be lehet menni, egy kerékpárút is ott vezet keresztül rajta). Izola is elég jó, de az utóbbi években egyre romlik a színvonal, a parton lévő wc-t is fizetőssé tették.
    De az egész szlovén partszakasz 40 km, akár egy nap alatt is végigjárható az egész. Ill. ahogy előttem is tanácsolták, simán át tudsz menni a horvátokhoz is Rovinj, Pula ott van a közelben. Vagy akár Trieszt után rögtön Sistiana és Duino, ahol érdemes megnézni a várat meg a köztük lévő ösvényt végigjárni.

  • tuki2200

    senior tag

    válasz motoflug #4825 üzenetére

    Ha ennyire nem megy, javaslom az utazasi irodát, komolyan. Kényelmes. Többe kerül, de akkor nem neked kell időt fordítani kutakodásra, meg másokkal elvégeztetni. Tényleg jószándékból mondom, mert más fórumokba is olyan helyeket ajánlanak, ahova én be nem tenném a lábam.. ezért ha nem szeretnél sok (saját) időt ráfordítani a szervezésre(mint látszik), keresgélésre, akkor utazási iroda.

    Facebookon is tele vannak a csoportok "nyaralni akarok menni, utazasi irodát nem fizetek, keresgélni sem akarok, szervezzetek nekem utat ingyen h*lyék" bejegyzésekkel..

    [ Szerkesztve ]

  • keIdor

    titán

    válasz motoflug #4828 üzenetére

    Hochosterwitz-i várra is nézz rá neten, hátha érdekel. Útba esne nektek.

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • vans?

    őstag

    válasz motoflug #4819 üzenetére

    Szia!

    En is csatlakozom a tobbiekhez, erdemes a tengerparttal zarni. Mi tavaly Szlovenia korutat csinaltunk (Ljubljana - Skofja Loka - Bled - Vogel hegy tura - Mostnica Gorge szurdoktura - Savica vizeses - Bohinj - Izola, nem teljesen ebben a sorrendben) 6 nap alatt, csodalatos a termeszet, finomakat ettunk, mondjuk mi junius legelejen voltunk, akkor tokeletes ido is volt. A parkolas volt az egyetlen negativum, altalaban elore fizetosek voltak a helyek, tehat ki kell talalnod, hany orat maradsz. Ingyen szerintem csak a szallasoknal parkoltunk.
    Annyira jo a tenger is, hogy augusztusban visszamentunk 4 napra kempingezni Izolaba, es onnan minden nap strandolas utan atmentunk a kozeli varosokba. Mindegyik szep, talan Piran a legszebb.

    Nagyon ajanlom. Iden Ausztriaba megyunk mi is a Wolfgangsee kornyekere, remelem hasonloan gyonyoru lesz (10+ eve voltam csak).

    [ Szerkesztve ]

    hábm bábm

  • #73495296

    törölt tag

    válasz motoflug #4828 üzenetére

    Szia,
    Amiket írtak mások, azok szépek, de szinte mindegyik nagyon tömeges hely. Pár tipp Szlovéniában olyan helyekre, ahol meg is lehet mozdulni de ugyanúgy szépek:

    - Szlovén-karsztban Rakov Skocjan. Nem keverendő Skocjannal (utóbbi sem rossz állítólag, de ott még nem jártam). Ez egy 3 km hosszú folyóvölgy, két végében barlangból ki, majd barlangba be megy a folyó (vagy inkabb csak patak), mindkét végében látványos karsztjelenségekkel (két "természetes híd", félig nyitott barlang-kanyon). Szereintem ezerszer jobban jársz, mint ha a parasztvakító Postojna barlangba mennél kínai turisták tömegeivel.

    - Bohinj nem rossz, de oda gyakran már Blednél hatalmas dugó van, és odabent a Bohinji tónál is elég nagy a tömeg, főleg a nevezetességeknél. Fürödni szerintem az északi parton kicsit eltávolodva a fő strandtól érdemes. A Vogelre felvonózás helyett szvsz érdemes vagy a tótól keletre lévő, a völgyet középen szétválasztó gerincre felsétálni, esetleg "megmászni" a tótól északra fekvő Prsivec csúcsot, 1761 méter magas, de kb. 1100 méterre fel lehet autózni, és odafent nagyon szép fenyvesek vannak, a csúcsról jó a kilátás. Ha keményebbek vagytok, akkor a Triglav tavakhoz is fel lehet menni, ha nagyon kemények, akkor a Triglavra, de azt egynaposan csak északról lehet oda-vissza megcsinálni, nem a Bohinji tótól.

    - Szintén Júliai-Alpokban egy volt katonai úton fel lehet autózni a szlovén-olasz határon fekvő Mangart nyeregre, ahonnan eleve szép a kilátás, de 2*1.5 óra közepes nehézségű túrával a Mangart-csúcsra is fel lehet menni, ami csodálatos élmény (via ferrata útvonalak is vannak, de sima turistaút is). Az egyik legkönnyebben megközelíthető magas csúcs, ha nem volt még magashegyi élményed, ezt nagyon ajánlom.

    - A Szávának két forrása van, az egyik a mások által már említett vízesés Bohinjban, a másik Kranska Gora mellett egy kis kék színű tó, nagyon szép. Ugyanarra, igaz már Olaszország, de 15 perc autózás Tarvisio felé, nagyon szépek a Mangart tavak, az előbb említett Mangart hegy alatt fekszenek az olasz oldalon.

    - A Kamniki-Alpokban is nagyon szép hegyek, völgyek vannak.

    - Ljubljana mellett érdemes lehet esetleg hazafelé Maribort is megnézni, szép város.

    - A szlovén tengerpart elég zsúfolt, bár főszezonban jó időben még nem jártam ott, de általában felülmúlja Isztria horvát partszakaszát, úgyhogy megnézném a horvát partot is. Piran nagyon gyönyörű, de nem tudom mekkora tömeg lehet nyáron, tavasszal nagyon jó volt.

    - Ausztriában meg ezernyi gyönyörű hely van. Attól függ melyik részén, és mit akarsz. Nagyon szép pl. a Dachstein környéke, de a közelebbi helyek, pl. Rax, Schneeberg, Medve-szurdok, Ötschergraben, Myrafalle vízesés is szépek. Szerintem Ausztriában random is érdemes kinézni jó helyeket, nem kell feltétlenül a legnevezetessebbeket. (Mi így jutottunk el pl. az osztrák-olasz határon fekvő Cellonra).

  • motoflug

    őstag

    válasz motoflug #4819 üzenetére

    Sok válasz érkezett, köszönöm mindenkinek! :K :R

    Mint írtam: A koncepció nagyjából annyi, hogy minél szebb, álledobós gyönyörű tájat, tavat, helyszíneket útba ejteni, ha van olyan, ahol érdemes, ott több napot is eltölteni, neadjisten még fürdőzni vagy éppen sétálni egyet az erdőben.

    Ezt egy kicsit kiegészítve: Meglesz életem első új autója, amivel nem titkolt célom bejárni Európa számos országát. Kezdésnek az osztrák és szlovén vidékeket vennénk célba, ahol rengeteg látnivaló van, ezért kértem tanácsot, hogy mik is a valós tapasztalatok, mert a TripAdvisor nyílván csak a felkapott helyeket hozza, de út közben lehet kis csodákat találni. Az utazási iroda emiatt most kizárva, az autózás is ad majd egy plusz örömforrást.

    Szóval a terv:
    - A kiszemelt helyszínen kirándulni lazán, pár km.-es távokat.
    - Séta a környéken, pl. tópart, folyópart, erdő.
    - Menni-menni, majd megállni néhány helyen találomra is, ahol épp leesik az áll,
    - Zárásként fürdeni/snorkling a tengerben.
    - Ja, és persze jókat enni, ahol csak lehet. :)

    Annyi helyszínt írtatok, hogy lehet "csak" Szlovénia lesz első körben, ott is van mit megnézni 1 hét alatt. :R

  • #73495296

    törölt tag

    válasz motoflug #4836 üzenetére

    A Tripadvisor vagy más oldal is hoz kevésbé felkapott helyeket is, csak nehezebb rájuk találni. Én google mapset is gyakran böngészem, gyakran lehet találni fényképeket nagyon szép, de nem felkapott helyekről. Csak a legtöbb ember nem is keresi ezeket, csak be akarja ikszelni, hogy XY hely megvolt. Pedig a legtöbb felkapott hely semennyire sem élvezetes, ha turistatömegben lehet megnézni.

    De Szlovéniában a Júliai-Alpokban és a Kamniki-Alpokban simán megoldás venni egy túristatérképet, és kitalálni, mi lehet jó hely, hol érdemes sétálni vagy túrázni. Vagy Ljubljana-ban teljesen random elindulni, esetleg Google Maps-el.

  • -secret-

    Arcképgyáros

    válasz motoflug #4983 üzenetére

    Köszi közben megtaláltam. Várom a válaszukat... nem egy olcsó apartman, nehogy már ne férjen bele az árba...

Új hozzászólás Aktív témák