Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rocket #4054 üzenetére

    A DX10.1 hasznos fícsőrők közé volt sorolható, hiszen használták a játékok. AA-t kínált olyan szituációkhoz, ami lehetetlen nélküle. Ott a Gather 4 támogatás, amivel a jelenleg nagyon népszerű SSAO implementációk gyorsíthatók. Van LOD utasítás, ami a POM effektekre lehet jó, sőt a shaderes szűrése miatt nem akad össze az Anizo szűréssel. Csupa hasznos funkció. Ami nem volt hasznos az a GS, mert most is alig használják. Leszámítva a Stormrise-t és a STALKER: CoP-ot. Persze ettől én hasznosnak tekintem.

    Alapvetően változott meg az AMD stratégiája az innovatív R600 után. A sweet spot más felfogást jelent. Az R600-nál látták meg, hogy mit kell másképp csinálni, és alapvetően igazuk volt, hiszen most nekik van a legjobb rendszerük a piacon. Egyelőre a HD 5970 is befoghatatlannak tűnik a GeForce GTX 480 számára, így nem nevezhető a stratégia rossz iránynak.

    DX11.1 nem lesz. Nem tudnak mit belerakni, nincsenek olyan foltok, amiket a DX10 után hagyott az MS. Lásd fentebb. De amúgy igen, ha hasznos újításokat hoz egy új DX, akkor nyilván kedvelhető lesz. A DX10.1 és a DX11 ilyen. Aztán, hogy a fejlesztők ebből mennyit használnak ki, az már rájuk tartozik. :)

    DemonDani: Ó igen a nézők. Én kérek elnézést. :R
    Az AVP-nek a warez verziójával vannak gondok ... Most ezt ne nevezzük bugnak. :)

    A Battlefield: BC 2-ben CPU-s fizika lesz. Azt mondták a fejlesztők, hogy tökéletesen elég a proci ereje, arra amire használni szeretnék. Grafikailag a DX11 némi sebességbónuszt fog jelenteni, de ebből valamennyit elköltenek a szebb árnyékokra. Nagyából ebben ki is merül az előny. A többi effekt DX10/10.1-es. A DX9 lecsupaszított mód lesz, de ez van.

    stevve: Gondolom nem véletlen, hogy márciusban jön.

    Raymond: Akinek van fogalma az válaszol a posztra, hogy mit lát másképp. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák