Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geme

    csendes tag

    Én is számítógép vásárlása előtt állok. Amikor bejelentették az új cuccokat, akkor gondoltam márciusig várok, amíg beállnak az árak, viszont itt Magyarországon van egy kis kartell a videókártya piacon. Mindennek szépen csökken az ára, a videókártyáké pedig inkább nő. Konfig:
    Z790 AORUS ELITE AX
    13700KF
    RENEGADE 32GB 6000MHz CL32
    RENEGADE M.2 SSD 2TB VAGY SAMSUNG 980 PRO 2TB
    DARK ROCK PRO 4
    SILENT BASE 802
    STRIX 1000W
    TUF 4090
    Gondoltam 1 millió forint elég számítógépre, de annyiból nem lehet gépet venni. Kezdetben gondoltam a fele pénz megy a videókártyára és lesz 7900xtx vagy 4080, de aztán úgy voltam, hogy a 4090 is belefér, 25 százalékkal magasabb teljesítmény 33 százalékkal magasabb áron, viszont ez az arány csak külföldön van így, itt van az 50 százalék is.
    Természetesen az árukereső sem listáz ki mindent.
    4080 SUPRIM X 651.190-ről indul, de az Alzás ár nincs közöttük 616.190, hardveraprón 575.000 ft.
    4080 TUF 629.890-ről indul
    4090 SUPRIM X utolsó ár az Alzán 1.006.590
    4090 TUF 869.900-ról indul, nem listázza sem az Alza, sem az Aqua árait
    Alza szlovákoknál 2.079, osztrákoknál 2.069, németeknél 2.049 euró, nálunk 907.690 forint
    2.079 euró 385-ös árfolyammal számolva 800.000 forint vs itt 900.000 forint, ezt az áfák közötti különbség nem magyarázza.
    Látom jó sokan bevásároltak 4090-esekből és most szépen túl akarnak adni rajtuk, itt hardveraprón is árulnak jó pár bontatlant/újat. Remélem rajtuk rohad az a sok 4090-es kártya, mert nem ezen kéne nyerészkedni.
    Amúgy Aqua-nál cetelemes hitelkártyával 7 százalékot lehet nyerni. Z790 aorus 111k, 13700kf 156k, Tuf 4090 809k. Viszont a cetelem 15 napig elhúzza a választ, segítséget nem ad, a hitelkártyának vannak költségei, arról nem beszélve, hogy személyesen kell elmenni az áruért. Azt írják az oldalukon, hogy 7-10% kedvezmény országszerte közel 500 üzletben, na az a 7 százalék csak a kiemelt partnereknél elérhető amiből van 4, ha az emag/edigitál párost egynek vesszük, akkor 3 kiemelt partnerük van. De több megvezetésük is van, ezért csöppet parás, viszont 1 milliónként 70.000 forint kedvezmény nem hangozna rosszul, de nem derül ki, hogy évente van-e ennek korlátja + nincs kedvük válaszolni.
    Szlovák kereső heureka.sk. Osztrákot tud valaki?
    Én nem vagyok szívbajos ekkora összegnél berendelem AlzaBoxba a kártyát és elmegyek érte személyesen, a garancia része nem érdekel. Az a kérdés külföldi rendelésnél a kártyatársaság hogyan vált, majd mennyivel húz még le a saját bankom, esetleg érdemes elgondolkodni valuta beszerzésén, beállni a pénzváltó elé táblával, hogy 380-ért veszek?
    De a legnagyobb gondom, hogy kicsit beparáztattatok ezzel a ventilátor cicergés dologgal. Azért az durva, hogy az ember kifizeti 3-4 konzolnak az árát vagy 2-3 havi átlagkeresetnek megfelelő összeget, majd kap 1 rakás szart. Mennyire lehet együtt élni azzal, ha a ventilátorok visítanak?

  • geme

    csendes tag

    Ez itt a menőzési topik? Jó helyen járok, ugye?

    Phanteks Eclipse P600S Black: 59 600
    Kingston Fury Renegade 32 GB DDR5-6000 Kit: 58 410
    Kingston Fury Renegade M.2 2000 GB PCI: 73 750
    Intel Core i7-13700KF: 162 390
    ASRock Z790 PG Riptide alaplap: 92 990
    Be! quiet! Pure power 12 M 1000W ATX 3.0: 65 880
    Be! quiet! Dark Rock Pro 4: 35 880
    Gigabyte RTX 4090 Gaming OC 24G: 738 880

    Először a pepitától rendeltem meg az alaplapot és a procit, együtt 235k lett volna, erre ma felhívnak, hogy a beszállító nem tudja beszerezni. Gyorsban megrendeltem mindegyiket máshol és elméletileg már feladták, holnap hozzák a hiányzó alkatrészeket. Aztán kaptam egy e-mailt, hogy a kérésemre törölték a megrendelésemet és most nem tudom lehúzni őket, pedig a legjobb értékelés a nulla, amit érdemelnének. Ezeknek hiányozna az, hogy berendeljek tőlük több alkatrészt, kibontani mindegyiket, aztán 14 nappal elállni a vásárlás mellől, aztán szórakozzanak mással, de ne velem.
    Házból Be! quiet! Silent Base 802-t vettem volna, de elméletileg nincs az országban, így legalább spóroltak nekem egy kis pénzt.
    Prociból a 6 magas lehet, hogy elég játékokhoz, de nem árt, ha van még 1 pár mag, ha kellene a plusz erő, ha más is megy a háttérben. Bírom, hogy a játékteszteknél a procik 15-20 százalékos kihasználtsággal mennek, közben pedig 4 erős mag már nem tudja hova húzni magát, miközben a többi unatkozik.
    A tápot pont kiszúrtam 100 ezreket nem költenék tápra, ezt majdnem ingyen adták.
    4090-es kártyát méretre kell venni, legyen 2 kilós és 4 tápcsatlakozós, a többi méreten aluli. Az asus kártyák csöppet túlárazottak, 100 ezerrel többért adják, mint külföldön, én is majdnem kiruccantam Bécsbe, de aztán szembejött velem a giga. A srác, aki összehasonlított 35 kártyát, az az asussal egy szintre hozta ki. Ezen is van teljesítmény/kuss kapcsoló, remélem nem lesz cicergős/zizergős.
    Az innoban és társaiban nem bízok. Innoból volt 7800 GTX-em 6 vagy 8 év után elhalálozott, mondjuk addigra már nem használtam.
    Eddig a hűtéssel nem foglalkoztam, de 1 kilowattnyi hőmennyiséggel lehet, hogy már nem árt, ezért költöttem többet a házra.

    [ Szerkesztve ]

  • geme

    csendes tag

    Végre sikerült összeraknom a gépet, már a harmadik számtech boltból kellett megrendelnem a processzort. Az első visszamondta, a második használtat küldött, a harmadik volt a nyerő, onnan újat és bontatlant küldtek.
    Mindig azt mondják, hogy a pasztázás a legnehezebb része a számítógép építésnek, hát szerintem pont nem az. A pasztázás az simán ment, 1 szépkártyával szépen elsimítottam a pasztát a felületen. A hűtőszerelés az a parás. A 2 kis áthidalót pont a rossz oldalra szereltem, végülis 50% esélyem volt eltalálni, szerencsére nem kellett visszabontani semmit csak kicsavarni 4 csavart. A nagy áthidaló, ami a helyén tartja a hűtőt, na abban nem vagyok biztos, hogy az tényleg a helyén fogja tartani azt a szép nagy toronyhűtőt és nem csúszik le a processzoron. Már nem mertem beljebb tekerni a csavarokat, mert féltem, hogy a processzort átnyomom az alaplapi foglalaton.
    Ez a 4090 gigabyte gaming oc na ez egy brutál kártya, úgy kell az alaplaphoz hozzá heggeszteni. Kicsit el is méretezték a tartóját, a pg riptide alaplapomon csak akkor lehet becsavarozni a helyére a tartót, ha előtte a háznak az előlapi USB csatlakozóit kihúzom, kicsit meg kellene nyesni, akkor vissza lehetne rakni a helyére. Most, hogy nézem a képet sikerült a mellette lévő kábelt is kihúznom, szerencsére nincs szükség az előlapi dugaszokra.
    Brutális nagyságú ez a videókártya, a tápkábelét egy kicsit meg is kellett reccsenteni, hogy a ház oldalát azért be lehessen csukni. Valaki mondta, hogy neki a ház oldallapja a kábelnél melegszik. Aztán nézegettem, hogy nekem is, kicsit be is paráztatott. De előbb a benchmark futtatásánál nézegettem, hogy nem ver át, mert egy teljes sávban melegszik. A videókártya ventilátorai megfújják a lamellákat, aztán valamerre mennie kell a levegőnek, a levegő egy részét a lamellák sávjában neki vágja az oldallapnak és hátrafelé folyamatosan melegszik. A gépház elejénél az első ventilátornál még nem is érezhető, nagyjából a kábelnél kezd el melegedni és folyamatosan melegszik hátrafelé, de legalábbis egy hőfokon van abban a sávban.
    Már a gépet is művészet volt összerakni, de beállítani, személyre szabni egy örökkévalóság lesz. A memóriákat beállítottam, de semmi máshoz nem nyúltam. A házventillátorok felpörögnek, amint terhelést kapnak, az ami mocskosul hangos. Szerintem a videókártya hangtalan lenne.
    Előbb a benchmark alatt 58-61 fok között ment a hőfok, de inkább 59-60 volt, próbálta 60 alatt tartani. Elsőnek nem is indítottam el, ment végtelenben a teszt.
    A legkomolyabb kijelzőm 65”,4k@60Hz azon nyomtam a forza horin 5-öt, nem állítgattam túl sok mindent, amit felkínált maxot arra nyomtam, az élsimítást húztam fel kettőről nyolcra. Nagyon durván néz ki úgy a játék, a videók is. Úgy olyan 60-70 százalékos kihasználtságokat írt, 50-52 fokokat, ha jól láttam.
    Most tényleg fizetősek a benchmark programok, jól látom, hogy éhesek a fejlesztők?

  • geme

    csendes tag

    Beszereztem egy XG32UQ monitort, így már tudnék normálisabb képfrissítéssel is játszani, de gyengék ezek a 4090-es kártyák.
    A régebbi címekhez elég overkill a kis gigabyte gaming oc-m, viszont az újabbakhoz nagyon kevés.
    Overwatch 2-ben a 144 Hz-et nagyjából 60%-ból hozza, limit nélkül 270-280 FPS-ig is elmegy, de inkább 240-250 között mozog.
    Wolfeinstein youngbloodban mindjárt az első boss-nál kidobott a játék csak a DLSS-t, a sugárkövetést kellene tiltani és engedélyezni mégvalamit. Végülis csak a sugárkövetés miatt vettem ilyen videókártyát, ezért inkább letöröltem a játékot.
    Forza Horizon 5-ben 100-120 képkockát hoz, 25% CPU kihasználtság.
    Cyberpunkban minden maxra húzva, 120-140-et teljesít, kijöttem nyílt terepre körbenézni 150 is összejött, amúgy vicces, hogy a 144 limit be van kapcsolva, nem értem hogyan hozhat annál többet. CPU kihasználtság 33%, de láttam már 42%-ot is.
    Aztán néztem, hogy valami nem stimmel, az összes DLSS csalás be volt kapcsolva, utána vissza is esett 35 körüli FPS-re, ez a 41 éppen kiugró érték. GPU ramból elég sokat kér 15GB, majdnem versenyezhetne a Diablo 4-el.
    A Plague Tale Requiemhez is egy erőmű kell, 80-100 között ez is mindent hoz. A proci hőfok 84 fokra is felugrált, a kihasználtsága 33% volt és evett 150 wattot, igaz közben települt a Dirt 5 és a Doom Ethernal, de akkor is durva.
    13700kf processzorom van, a 33%-os kihasználtság azt jelenti, hogy a processzor 100%-on üzemel. 24 szálból 8 erős mag van, ezek közül mindegyik két szálon tud dolgozni, tehát az kapásból nem duplázás és van 8 gyenge semmire sem jó mag. Nem kérnek ezek a játékok túl sok processzor erőt?
    A 100-120 FPS az nem 160. Nem lehet véletlenül 2db 4090-et SLI-be kapcsolni? Mondjuk nem tudom hogyan raknám be a másodikat a házba.
    4090-el lehet normális értékkel bányászni? A bitcoin év eleje óta repeszt. 1 tucat 4090-es használható lehet valamire?
    [kép] [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]

  • geme

    csendes tag

    Nekem 4090-es gigabyte gaming oc-m van. A tápom pedig be quiet pure power 12 M 1000 watt.
    A 16 pines csatlakozónál kb. 4 cm után kötegelőzve van a tápkábel. Nem tudom, hogy nem volt nekik egyben elég hosszú kábel vagy csak a harisnya azáltal van-e ott fixálva, de 1 biztos, hogy pont a legrosszabb helyen rakták rá. Ha nem lenne ott még talán normálisan el is fért volna a kábel, de így félúton, kb. 2 cm után kicsit megtörtem a kábelt, hogy ne a csatlakozónál törjön magától. Ha csak a harisnya miatt van az a megerősített része, akkor lehet, hogy a harisnyát kellene inkább levágni. Ha a gyári átalakítót raktam volna be, akkor szerintem nem lett volna ilyen gondom.
    Az alaplapon a PCIe slot fémmegerősítést kapott, de azért 1 kg-nál nehezebb kártyát beletenni mindenféle megerősítés nélkül azért meredek. Aki ilyesmivel megpróbálkozik az meg is érdemli, ha utána megnyekken a kártyájának a nyákja.
    Én eleve elfektettem a gépházat és úgy raktam bele a kártyát, elől úgy meghúztam a csavarokat, hogy majd megtéptem a meneteket. A kártyához mellékelt támasztó, ha nem gyártási hibás és jó helyre furták a furatokat, akkor nem létezik, hogy a videókártya nyákja eltörjön, mivel tehermentesíti azt. Az alaplap kettétörését hamarabb el tudnám képzelni.
    Én is nézegettem kicsomagolós videókat, de csak azért mert mindenen volt fólia, aztán nem is láttam, hogy hol vannak. Az alaplapon is mind a 2 kék felületen, nem is láttam csak az egyiket. A videókártyát is néztem egy darabig, hogy a ventilátorok közepén van-e valami, de telibe volt fóliázva a 3 ventilátor. A gigabyte feliratnál és magán a plate-n fel sem tűnt.
    Az összes kártyára 3 év garancia van legfeljebb, a gigabyte-ra 4 év, a zotac-ra írtak 5 év garanciát is. Viszont valahol azt láttam, hogy a 4 év garancia az nem a vásárlástól számít, hanem a gyártástól. Tehát ha 1 évig tárolják a kártyát, akkor semmivel nem ad többet, mind a bolt. A garancia érvényesítéshez viszont nem tudom mire van szükség, de biztos levédik magukat, hogy vásárlás után 3 napod van regisztrálni, különben bukod ezt a kiterjesztett garanciát. Ha regisztrációhoz kötött, ami szerintem 100%, akkor a vásárlók 95+ százaléka nem fog élni vele, közöttük én sem, mert nem vagyok hajlandó regisztrálni. Az az 1 év pedig nem számít, nem vagyok parázós típus, biztosítás ellenes vagyok. :)
    Széria hibák mindig előfordulnak, de a gigabyte elég sok mindent gyárt, így nem kell csodálkozni. Nem mindegy, hogy egy gyártó hány darab terméket ad el, amelyik többet ad el nyilván a selejt is több lesz közöttük. Jó lenne tudni, hogy melyik gyártónál mennyi a selejt arány.
    Nekem már ment tönkre Inno videókártyám, én pl. olyat nem veszek mégegyszer, de semmi márkátlant sem.
    Az olcsó kártyáknál lehet, hogy a GPU az nVidiatól van, a memória pedig szintén attól az 1-2 gyártótól és a hűtés is túlméretezett. Viszont az olcsóbb kártyáknál már spóroltak és a VRM mindjárt gyengébb és gondolom a többi alkatrészből is gyengébb darabokat raktak rá. Lehet, hogy az olcsó kártyák is örökké bírják majd, de akkor sem vennék egyet sem közülük.

  • geme

    csendes tag

    válasz #15779328 #9288 üzenetére

    Processzor: 13700KF
    Ház: P600S
    A háznak 3 ventilátora van 2 elöl, 1 hátul. Az egyik első az tolja a processzorra a friss levegőt, a dark rock pro 4 végzi a dolgát, aztán a hátsó ventilátor szívja ki a meleg levegőt. Az előlapon a másik ventilátor pedig a videókártyát célozza be. Az előlap le is van szedve.
    A videókártya a melegnek csak 1 részét tudja rátolni a processzorra, legalábbis szerintem.
    Huzamosabb ideig nem szoktam nézni, de 25-30% kihasználtságig / 100 watt fogyasztásig a processzor nem megy 70 fok fölé, 110-120 wattnál és 30% kihasználtság fölött kezd el feljebb kúszni a hőfok.
    A 3DMARK pénzbe kerül, ha 3 ezerért nem vettem meg, akkor 12 ezerért pláne nem fogom.
    Az alkatrészeket nem tuningolom, teljesen hidegen hagy a dolog.
    Heaven Benchmark van.

    [ Szerkesztve ]

  • geme

    csendes tag

    válasz KAMELOT #9323 üzenetére

    GTA 5:
    Frames Per Second (Higher is better) Min, Max, Avg
    Pass 0, 8.218601, 167.788040, 122.276070
    Pass 1, 30.674847, 213.137817, 91.827827
    Pass 2, 3.979290, 228.003357, 116.392944
    Pass 3, 52.777409, 275.573181, 129.599106
    Pass 4, 5.761583, 214.804321, 118.967125
    Több az 60-65-nél.

    [ Szerkesztve ]

  • geme

    csendes tag

    válasz KAMELOT #9331 üzenetére

    A 3DMark basic editionben csak a Time Spy benchmark ingyenes, a Speed wayért már kőkeményen kell fizetni. :)
    Az MSI afterburnerben a Power limites csúszkát fel kéne húzni maxba, nem elég neki 110%?
    A memória tuti nem bírja a +1500Mhz-et, mert összeomlott a program, a +1000Mhz-et simán. A GPU-nál lefutott +150Mhz, +200Mhz, +250Mhz-en is, de szerintem több pontom nem lett.
    Aztán lefuttattam mégegyszer alapon, annál látszanak a hőfokok is. A 13700KF 40%-os kihasználtságnál és 140 wattos fogyasztással még elvolt 80 fok alatt, de mikor a program ráküldött vagy 200 wattot, akkor szépen megugrott 100 fok fölé.

  • geme

    csendes tag

    válasz pidzse4 #9352 üzenetére

    Koncepció a fórum alapján:
    4k alatt nincs élet, 144Hz alatt nincs élet.
    4 magos atom vagy 4 magos celeron mindent is kihajt.
    1 misi elég gépre, a fele videókártyára lesz költve.
    Mivel a 4080 elég gyengére sikeredett, VRAM-ja is alig van, így kénytelen voltam megvenni a 4090-et, a kigondolt lóvé másfélszereséért. A kiszolgáló alkatrészek majdnem kijöttek a kitűzött összegből 550K-ba fájtak, lényegében mindenből a legolcsóbbat vettem. A gép árának közel a 60%-át a videókártya vitte el.
    Most lehet azon filozofálni, hogy elég a DDR4 + mindenből az előző generáció, de 100K-nál többet akkor sem lehetett volna megfogni a dolgon, mivel drága a videókártya. Továbbá 2-10 éves alkatrészeket ki akar megvenni?
    Alaplapból majdnem a legolcsóbb z790-et vettem, 2 4pines cpu + 5 4pines ház ventilátor szabályzó van, 7200MHz-ig támogatja a RAM-okat, 4-5 M.2, 1 foglalat is elég, végtelen USB 3.0,3.1,3.2, Killer 2,5G LAN és csak 1G-s netem van. Na mondjuk az alaplap 1 kicsit túlzás, főleg, hogy nem tuningolok. Memóriából is kétszeres mennyiséget vettem, de Diablo 4-nél jól jött azért. A proci az egyedüli, amin lehetett volna spórolni 30K-t, a 13700KF 162.390-be fájt, ebben nincs vagy le van tiltva a videóchip része.
    Rossz számokat használsz. Nem 14 vs 16, hanem 20 vs 24, a marketing a lényeg. A 13700-as processzor volt a legolcsóbb processzor, amit meg mertem venni. Az AMD kiszolgáló alkatrészekhez képest drágább lett volna. 7800x3D kevés / 7900x3D drága
    Rámírt 1 srác, hogy neki a 13600K 90-95 fokon megy olyan hűtővől, mint az enyém.
    "A Dark Rock Pro 4 lenyűgöző 250W TDP hűtési teljesítményt nyújt."
    13700K Processzor alapteljesítmény 125 W, Maximális turbó teljesítmény 253 W
    Hogyan lehetséges, hogy kevés a hűtés? Ez nem olyan mint a klímáknál a fogyasztási/hűtési-, fűtési teljesítmény, hogy mindegyik watt és összemossák az emberek. Amúgy mondom 30%-nál 70 fok, 40%-nál 75-80 fok, 45-50%-nál ugrik fel 80-85 fokra és esélyes, hogy 50% fölött már nem hűti hatékonyan a hűtő, pedig, akkor még csak 150 wattot eszik a processzor és 250-et bír a hűtő. Amúgy egyik játékban sem megy nagyon 40% fölé a kihasználtság és a több erősebb mag, akkor is megnyugtat, ha csak a fele teljesítményt tudom kiszedni belőle. Majd ha kell az egész, akkor rakok rá vizet. :)
    Bár őszintén a vízhez nincs kedvem, klattyog a szivattyú, sarasodik a folyadék, aztán 3 évente vehetek újat.
    Razer basilisk V3 Pro DPI: 30.000, 3200-ra van állítva jelenleg. Mi értelme volt megvenni? Kell a DPI, hogy lenyomjak embereket a harctéren. Overwatch-ban mindjárt az első pályán leszedtem egyedül az egész csapatot. Ha másra nem is jó, növeli az önbizalmamat.
    Lehet, hogy tápból is keveset vettem és az 1000 nem elég. 600 a kártya 250 a processzor és akkor még nem is húztam, aztán 150-et hagytam az alaplapnak, remélem az SSD és a ventilátorok nem esznek sokat.
    Amúgy a Gigabyte RTX 4090 Gaming OC 738.880-ba került itt vettem hardveraprón, egy random arctól, még előre is utaltam, ha meglép a pénzemmel, akkor legalább valaki jól járt. Az utánvét nem játszott elméletileg, mert az összes futárcég 500K-ig vesz át lóvét, utazgatni pedig nem fogok.
    Amúgy embereket nem lopnak meg az interneten, emberek maguktól kattintgatnak és fizetnek mindenért. Utalásnál pedig valaki van a másik végén, 1 név, 1 számlaszám, ha mást nem a bankon le lehet verni a dolgot. Amúgy a random arc bontatlan / új cuccokat küldött, nem úgy, mint 1 rendes ajánlott bolt, amit itt a PROHARDVER is rendszeresen ajánlgat, az használt CPU-t küldött, azt hittem, hogy az agyam eldobom.
    LG UltraGear 32GQ950-B aktív hűtéses
    MSI Optix MPG321UR-QD drága
    ASUS ROG Strix XG32UQ ez volt a befutó
    Valaki írta, hogy 2 millió lesz, ha olcsó lesz a gép. Hát ha az íróasztalt és a gamer széket hozzászámolom, akkor tényleg kell ennyi.
    Egéralátét: 90*40-es és a monitor a nagy lábaival is elvesz 30-at, 60-as az asztal, 70-es kéne, mert jelenleg 10 cm az átfedés.
    Szék: Arozzi Verona V2 Pro, amikor vettem 150 kilót bírt, amikor megérkezett már csak 130-at, meg is nyekkent, már vasalni kellett. Pedig csak mázsa20 vagyok 2m mellett, mondjuk 8 év után kicsit viseletes már, de ez is 450 dollár és 1 ratyi, remélem valami 500 dolláros elbír majd, ha ezt cserélni kell. A szomszéd pl csináltatott magának.
    Tavaly óta közel 1000%-al nőtt a bérem, de költenem attól még ésszel kell, mert alapjáraton korai nyugdíjazás hívő vagyok.
    Remélem megválaszoltam mindent.
    Vegyetek 4090-est, mert az alatt nincs élet.
    Vásárolni pedig ésszel, mert úgy jártok, mint én, aztán előlegezhetitek meg a másiknak is az árát. Amúgy ez is azért van, mert emberek visszaküldik a kibontott, kipróbált szarokat, majd a boltok eladják másnak újonnan vagy beépítve a gépbe és a kutya észre sem veszi.

  • geme

    csendes tag

    válasz KAMELOT #9358 üzenetére

    HWinfo-ból csak a 4 oldalas jó, most már mindent lenyitottam, remélem jó lesz. :)
    GPU-Z minden MAX-on.
    A Cinebench R23 ajándék.

  • geme

    csendes tag

    Ezzel a 12VHPWR kábellel és is megjártam. Azt csinálta a gép, hogy játék közben többször a tálcára rakva találtam magam. Elsőnek azt hittem, hogy szivat a Windows vagy összeakadnak a Launcher-ek, mert egyik nyitja a másikat, aztán itt olvastam, hogy többeknek fekete képernyő lesz. Akkor kicseréltem a kártyához adott kábelre, azóta minden jó.
    Ha kétszer olyan hosszú lenne a 4090-eshez adott kábel, akkor szépen le lehetne vezetni a P600S házban alulra, de ezzel a kábelhosszal a csatlakozói sem érnek el addig. A tápból sem 4 különböző kábel jön, hanem csak kettő, így az egész vissza van hajtva, így aztán jó sok kábel van.
    Most akkor a CableMod kábelei is égnek? Amúgy durva, hogy 1 nyomorult kábel vagy 1 készlet annyiba kerül, mint az egész tápom mindennel együtt.
    A táp Pure Power 12 M 1000W kicsit kemény volt a kábel, de be lett törve a helyére, tövig benyomva. Ez nagyon durva, hogy most mindenki össze vissza gyártja ezeket, az érintkezők beljebb kijjebb, kijjebb beljebb vagy érintkezik vagy nem. Hogy lehetett valamit így megtervezni?

    Gigabyte 4090 gaming OC-m van. Nagyon brutál ez a kártya. Első indításnál a Far Cry 6-ban 2000 FPS-el nyomatta a menüt, akkor tényleg visított a VRM. A 3090-esek már 1000-nél megadták volna magukat, mint a régi szép időkben. Nem tudom, hogy én voltam-e ennyire jó, de 5-ből 4 embert 1 fejlövésből szedtem ki. Biztos a kártya érdeme, 4K-ban látok mindent.

    Jaj de szépen megy felfelé a kártya ára, most már 100.000 forinttal drágább, mint amikor beszereztem. Ennél sem láttam még jobb befektetést. Itt Prohardveren azt írták, hogy az nVidia raktárra termel. Ez akkora nagy kamu, hogy raktárra termelnek. Ha tele lett volna a raktáruk ilyen kártyákkal, akkor lefoglaltattam volna 1 konténer szállítót és az összes kártyát elvitettem volna Kínába, hogy ott adják el kétszeres áron az egész készletet. Ráadásul erősödik a forint. Mi lesz, ha jövőre visszamegy 400-ra, megint adják majd 7 számjegyű összegekért?

    2025-ben, ha jönnek az 5090-esek, ezt a kártyát 800.000-ért fogom eladni, ha nagyon jó fej leszek, akkor 700.000-ért. Az új széria majd szépen 1,5-2 millióról indul, aztán majd 4 hónappal később beáll 1,2 millára, akkor beújítok 1-et. Imádom amikor egy befektetés megtérül. Ja nem is kell megtérülni játékra vettem. Amúgy kit érdekel, ha elfüstöl 1 ilyen kártya? Ha elfüstöl, akkor megveszem újra...

  • geme

    csendes tag

    Jó sok pontotok van. Melyik csúszkákat kell feljebb húzni?
    Az intel alapjáraton is közel 300 wattot eszik, le is kellett cserélnem a léghűtést vízre, így már csak 70 fokos a processzor játékok alatt és nem 90+. Az nVidia sem semmi a 450 wattos fogyasztással, felhúznám a csúszkáját én is 133%-ra, ha nem kellene attól tartanom, hogy havonta vegyek új 4090-est. De szívesen ráküldenék még egy kis áramot mindegyik alkatrészre, de ja sajnos annak lehetnek következményei.
    Videókártya: Gigabyte RTX 4090 Gaming OC 24G, játékok alatt nem szokott 70 foknál melegebb lenni.
    Fura módon minél többször futtattam le a bencseket, annál több pontom lett. Amúgy több pontom van, mint tavaly, pedig több, mint 1 évnyi porral több van bent a házban. 2 évente szoktam takarítani úgy, hogy befújok kettőt, hármat, tehát a takarításig hátralévő idő még messze van és ha szerencsém van, akkor nem lesz tiszta nyáltenger majd az egész gép.

Új hozzászólás Aktív témák