Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz Laraxior #20929 üzenetére

    Olybá tűnik nékem, hogy manapság jobban megbirkózol egy CPU hűtésével, mint egy videokártyáéval. Tavaly már kacérkodtam egy 360-as AIO rendszerrel, csak aztán elgondolkodtam: egy 300 eurós 3700X-et egy 150 eurós Corsair rendszerrel hűteni. Hogy is van ez??? Pedig ez még egy sokkal kezelhetőbb probléma mint VGA-t vizezni. Felteszed a megfelelő foglalatra való hűtést a CPU-ra, a régi három ventilátor helyére megy a radi+fanok, és kalap-kabát. Ezt még elfogadhatónak tartom, tök rendben van.

    Hanem hogy gyártóspecifikus hűtőt vegyek a VGA-mra (ami az esetemben egy nem túl népszerű, középgagyi Master), amit aztán a kövi videokártya esetén nem tudok használni (ergo minimum h el kell kótyavetyélnem), afelett már valahogy nem tudok napirendre térni. Persze még nem beszéltünk a zufilliónyi vastagságú thermal padokról, és a garvesztésről sem.

    Szóval én azt mondom, van az az egészséges kompromisszum, ami miatt lehet még a légnél maradni. Jelenleg nem érzem magamban az energiát, hogy autofellációt végezzek épített vízzel, néhány tíz plusz Hertz-ért, és néhány decibellel halkabb működésért. Ráadásul mint mondottam volt a kártyám sem alkalmas túlzottan erre. Kétszer nyolcpines csati, a vége kb. pont itt van, a ráhegesztett Extreme BIOS-szal sem jutnék tovább.

    Ha nem is 800 volt a VGA-m, hanem egy ezres, úgy érzem itt van az a kézifék amit ezek után anyagilag nagyon be kell húzni. Mert lehet apróbb finomításokkal tápolni/optimalizálni a gépemet, csakhogy exponenciálisan növekvő ár/szívás ellenében. Én megállok.

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák