Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • muxi-muxi

    senior tag

    válasz #15779328 #11476 üzenetére

    Nem igazán játékos monitor, de azért elég jó mindenes. A 75 Hz-hez illő képkockák köszönik szépen megvannak (Doom: Eternal-ban a duplája is)

    Azt hiszem elég közérdekű: tekintve, hogy kijöttek az 5000-es sorozatú AMD procik, nem árt BIOS-t (UEFI-t, bocs) frissíteni az azt támogató lapokon. FIGYELEM!!! A frissítés után minden addigi beállítás alapértelmezésbe kerül, súlyos FPS hiányt okozva! Ilyenekre gondolok, h PBO, XMP profil, és Ininity Fabric. Tegnap órákat szenvedtem vele, míg rájöttem hol van a kutya elásva. Au Ubisoft játékok (Far Cry 5, New Dawn) ocsmány módon ugyanannyit mentek, 4K-ban, mint FullHD-n. Az unigine Superposition számai viszont rendben voltak. Így hamar gyanússá vált, hogy a VGA-t nem szolgálja ki megfelelően a gépem. Végül a fent említett BIOS update utáni túrkálás oldotta meg a gondot. Gyanús volt, h visszarakva a régi kártyámat (Strix 2070) az új 3080-as csak 4K-ban húz el tőle.

    Most már madarat lehet velem fogatni, de ha nincs chatközelben egy ismi, akinek nagyjából ugyanilyen konfigja van (Ryzen 3x 8mag, 3080), és nem osztja meg velem az eredményeit, csak egy elégedetlen vevő leszek csupán. A kártyám amúgy elég jól tolerálja a gyári jelektől való elrugaszkodást is, köszönhetően a négyslotos hűtésének (Aorus Master). Afterburnerrel baromkodtam egy picit, a gyár által 1840 MHz-s órajelet kísérletképpen 2GHz-ra állítottam néhány szupepozi teszt erjéig. Szemetelést, butulást nem láttam, de jobb a békesség, stock-on hagyom. Ott sincs nagyon félni, gyakran szalad a gyári boost órajel felé. Coil whine: VAN, órajelváltáskor, de csak a Unigine Superposition-nál tapasztaltam eddig, és nem túl zavaró.

    A későbbiekben talán fogok még próbálkozni, de ahhoz ki kellene ütnöm a maximális tápkeretet. (Valamiért nem tudtam csak az órajelet gyötörni, holott engedélyeztem a vmodot is az Afterburnerben).

    Mindegy, milyen gép, csak fagyjon...

Új hozzászólás Aktív témák