Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PeTeR_33

    tag

    válasz b. #206 üzenetére

    Milyen felbontás mellé keresed a kártyát??

    Láttam NV találgatósban,hogy vacilálsz a 2070 és a 2060 között.
    Ugyanebben a cipőben járok..

    Én azon a véleményen vagyok,hogy 1080p-hez kompromisszum mentesen nagyon jó a 2060.1440p-n 6 giga rammal már rezeghet a léc....

    Megvárom az új Metro tényleges tesztjeit.Mit kér 1080p-n az alapján fogok dönteni.

    Hála HSM kollégának totál elbizonytalanodtam. :DDD

    , GIGABYTE Z390 AORUS ELITE,I5 8600K,PALIT RTX 3070 GAMING PROBE QUIET STRAIGHT POWER 10 700,CORSAIR VEGENANCE LPX 3200 16GIGA,SAMSUNG EVO SSD 500G

  • snecy20

    veterán

    válasz b. #206 üzenetére

    Igazából az van, hogy a 2060 egy közel 1080 szintű kártya (mínusz ~5-10%), ami annyit jelent hogy az 1x8 pin + PCI sín által biztosított energiafelvételi lehetőség szerintem soványka, illetve Pascal-Turing váltásnál sem nagyon történt lényeges fogyasztás/teljesítmény előrelépés sem, csak minimális. Példakánt, a korábbi 1080 Aorus kártyám 2x8 pin-t kért! Szóval gyanítom, hogy a mókolás nélkül fixen tartható 2Ghz-es órajelhez csak a 8+6 pines modellek jönnek szóba, de még utána kéne olvasni ennek, ill. megvárni itt is a felhasználó tapasztalatokat.

    Ha nem tervezel pl tuningot, undervolting görbét akkoris állítani kell a Ventusnál, mert nekem rögtön és nekifutásból, OC nélkül futott ki a kártya a TDP keretből, bár az 1.068V körüli értékkel eleve túl is feszelte a MSI a kártyát gyárilag.

    Ilyen téren talán a 2070-nel biztosabbra mehet az ember, meg a 8GB VRAM stb., bár nyilván drágább is, de kezdenek föltűnni a 175k körüli árak.

    [ Szerkesztve ]

    Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

  • Tomoty

    aktív tag

    válasz b. #206 üzenetére

    Extra olcsó az OC-s Manli Gallardo [link]
    , és 1770-en Boost-ol a GPU [link]. 114-ért szerintem ajándék.
    És már nem is olyan nevesincs gyártó a Manli. Pl a 1080TI-nél a PNY-vel "koketált" [link].

    [ Szerkesztve ]

    Postázás mostanában elég nehézkes, van egy extra aktív 3 éves fiam (aki a 2 nap ovi - majd 1 hét megfázva otthon periódusát éli). Szóval elnézést, ha csúszik az alkatrészek postázása. Sajnos amíg nem hívsz fel, addig nincs módomban jegelni a vásárolandó alkatrészt. Előre köszönöm a megértésedet.

Új hozzászólás Aktív témák