Új hozzászólás Aktív témák

  • Lapajbacsi

    aktív tag

    válasz KAMELOT #361 üzenetére

    High end volna a 970? Nofene, megint valami új nekem...

    Nekem itt a másik adekvát topikban - még le is trolloztak - és elmagyarázták, hogy ezek az újak, nemhogy 970-esek, de a 980-asok is közép (legfeljebb felső közép vga-k)... Mit akarok én hogy gondoltam én, nem értem én, hogy közép kategória ez...

    Hát itt meg high endről beszélnek... Hogy a 970-es egy high-end vga....

    Hát én eddig naiv kis - most már persze troll is - munkásparaszti ésszel azt gondoltam, hogy a GTX ... 80-ra végződő kártyák, sem nem közép sem nem high end, hanem kvázi urambocsá "normál" csúcs kártyák.

    Ami fölött ugyebár van a hig-hend vga-k szűk halmaza, a dual gpu-s 90-re végződők illetve a titan-ok és Quadro-k...
    A 70-re végződőkre gondoltam hogy felső illetve határvonalas felső-közép; és aztán igen széles közép-közép és alsó-közép palettát képzeltem (a listákat látva), hiszen nagyon sokféle 50-re 60-ra végződő (és kb ennyi ezer is), kvázi olcsóbb kártyát kínál az Nvidia, és vannak a 10-20 ezer forintos tényleg igazán úgymond belépő szintű, nem is nagyon játékra alkalmas videokártyák is.

    Azt képzeltem-saccoltam, buta, naiv, troll fejemmel, hogy úgykb 70-ezer forint az "álomhatár"... és efölött indul a felsőközép, és kb 100-120 ezer Forint fölött már a top kártyák világa. A high end pedig - úgy képzeltem - a 180-200 ezer forint, illetve afölötti szegmens.. Tehát úgy hittem (mielőtt ez az ominózus 9-es széria megjelent) hogy a sima GTX780 a top kategória, a csúcskártya; a GTX780TI és az új Titan-ok és Quadrok a high-end (millió körül is kapni ugyebár)... egy gtx770-re pedig úgy gondoltam hogy belépő szintű épphogy top vga, de már nem felső közép... tehát nem közép kategória... hiszen 100 ezer fölötti áron, már csak ha az árat nézzük sem igazán tűnik annak...

    De rendkívül képzett kollegák itt a Ph-n, bölcsen és kedvesen elmagyarázták nekem a nagy igazságot, és le is trolloztak engem közben, mert kérdezni és kételni mertem, hogy mondjuk egy kb 200 ezer forintba kerülő új 980-as az nemhogy nem high-end és nem is top vga, hanem csak felső közép (tehát ugyebár közép, hiszen a felső közép az mi? Top? Nem! Hanem közép ugyebár... felső-közép)...
    Ergo 200 ezer forint körüli pénzt ha költök (és Magyarországon ki is költ ennyit vga-ra, hát nem az egyszeri melós, nem a középréteg), még mindig csak a közép kategóriához jutok, felsőhöz közöm nincsen...
    Nos ezt magyarázták nekem itt kedves régi motoros PH tagok, kedvesen arrogánsan letrollozva engem, hogy én nem értem, én hülye vagyok, mert a GTX 980-as, az bizony márpedig (felső)közép kártya, meg egyáltalán minden GTX ...... 80-ra végződő Nvidia vga, mindig is (felső) közép kategória volt és lesz, és a top tól messze van ez a kategória... high endről pedig meg ne is álmodjunk ezen a szinten, szóba se hozzunk, mert az valahol a mennyországban van, milliókért csak szupergazdag szuperhatalmak szupergazdag szupersztárjai férnek hozzá csillárdokért... valami ilyesmi világlott ki legalábbis számomra nagyon buta nagyon troll szerencsétlen nyomorult egyszeri halandó munkásparaszt embernek...

    Ehhez képest itt meg most a GTX 970-ről olvasom azt, hogy az bizony egy high-end vga.. Nem a 980-as, hanem már a 970-es is high-end-nek van feltüntetve....

    Namost úgy gondoltam eddig hogy van az alsó illetve belépő kategória, utána jön, az alsó közép, majd közép, majd felső-közép, majd felső, azaz csúcskategória, ezután pedig jön a high end... Namost nekem itt bölcs PH-s kollegák, kettő azaz két darab kategóriával lejjebb sorolták az egyel feljebbi számozású új Nvidia vga-t is... (tehát majdhogynem 3 kategória eltérést vélek észlelni a vélemények közt itt meg ott) azaz engem le-trollozva hurrogtak le, hogy mit képzelek, a GTX 980 egy középkategóriás vga, legfeljebb felső közép kategória (mindegy hogy 200 ft körül van, mindegy hogy átlagember számára elérhetetlen álom hazánkban, mindegy hogy tesztben - ha nem is sokkal de - veri, egy gpu-ban a többit a palettán; meg minden mindegy... az a lényeg, hogy a 80-ra végződő Nvidiák mindig is középkategóriás vga-k voltak és lesznek és egyáltalán mit képzelek én, teljesen hülye vagyok és troll is vagyok, mert egyáltalán ezt meg mertem kérdezni)

    Itt meg lelkesen high-end-ezik, nemhogy a 980-ast, de már a 970-est is...
    Most akkor én nem vagyok tisztában a kategóriákkal és mondjuk a high- end a felső közép kategória alatt helyezkedik el vagy valami más a probléma?

    Akkor most hogy is van ez? Most vagyok aztán végképp összezavarodva, és tanácstalan és persze, igen igen természetesen randalírozó troll is vagyok, ahogy ezt itt kedves PH-s őstag kollegák megállapították ... igen-igen-persze-természetesen... bocsánat hogy élek, igérem többet nem fordul elő....

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák