Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ates85

    tag

    Sziasztok!

    Én egy GTX 560 (nem Ti-s) kártyát tervezek venni. Ezek a kártyák két pcie tápcsatlakozót igényelnek. Nos az én tápomnak ugyan van két ilyen pcie csatlakozója de nem külön ágakon hanem úgynevezett duál módban vannak. Kérdésem, hogy ha nem külön ágon lévő pcie csatlakozókról kapja a tápfeszültséget a kártya akkor lehet valami gond belőle? Ha a kártya mellé adott átalakító kábelt (két 4 tűs egy pcie-re átalakító Y kábel) használnám inkább és ezzel két külön ágról kapná a kártya a tápfeszültséget az jobb lenne?
    A tápegységem: Chieftec GPS 550AB-A

    Ezek a GTX560-os közül melyik lenne a legjobb választás:

    ASUS ENGTX560 DCII OC

    GAINWARD 560GTX GOLDEN SAMPLE

    GAINWARD 560GTX PHANTOM

    GIGABYTE N56GOC

    GIGABYTE N56GSO

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    Egyre jobban úgy gondolom hogy az Asus kártyát kell, hogy megvegyem sokan mondanak jókat róla, és elég hatékonynak néz ki a hűtése DCII kártyáknak, és amúgy is akármilyen Asus alkatrészem volt a gépemben, gond nélkül tették a dolgukat, ha lecseréltem őket az csak azért volt mert elavultak, és a gépházamon is büszkén hirdetem, hogy Powered by Asus. Ami miatt gondolkozok még Gigabyte kártyáról, mert a jelenlegi kártyám is Gigabyte, és lassan 4 éve van meg és soha nem volt gondom vele, habár olvasgattam itt hogy pár embernek gondja támadt már az új Gigabyte GTX 560-asokkal. A másik kártya amin szintén gondolkodok a Gainward GTX 560 Phantom, nagyon megfogott az egyedi hűtése és akik tesztelték mind azt írták, hogy nagyon csendes és hatékony, ez is csábító számomra de kb 5000 Ft-tal drágább mint az Asus GTX 560 DCII OC kártyája, így az a dilemma, hogy megér-e az a hűtés ennyit.

    Ja és valaki tudna akkor segíteni egy még megválaszolatlan kérdésemben?
    Nagyon szeretnék pár véleményt, tanácsot ezzel kapcsolatban kapni.
    Tehát az új kártyák két pcie tápcsatlakozót igényelnek. Nos az én tápomnak ugyan van két ilyen pcie csatlakozója de nem külön ágakon hanem úgynevezett duál módban vannak. Kérdésem, hogy ha nem külön ágon lévő pcie csatlakozókról kapja a tápfeszültséget a kártya akkor lehet valami gond belőle? Ha a kártya mellé adott átalakító kábelt (két 4 tűs egy pcie-re átalakító Y kábel) használnám inkább és ezzel két külön ágról kapná a kártya a tápfeszültséget az jobb lenne?
    A tápegységem: Chieftec GPS 550AB-A

    A jelenlegi gépem további összetevői:
    Intel Core 2 Duo E8500 3.1 GHz
    Cooler Master Hyper TX2
    Asus P5QL Pro
    2x2 GB Kingston ValueRam
    Gigabyte 9800GT 512MB

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    válasz Bulitt #5861 üzenetére

    Köszi a segítséget! :R
    Akkor mindenféleképpen két külön táp ágat fogok csatlakoztatni az új kártyához, ha majd beszerelem.

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    válasz Hunyika2 #5863 üzenetére

    Neked is ilyen duál módos pcie tápcsatlakozóid vannak?

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    Sziasztok!

    Nagy dilemmában vagyok, még mindig nem tudom eldönteni, hogy melyik gyártó gtx560-át vegyem. Sokáig úgy volt, hogy egy Gigabyte N56GOC-t veszek mert min. 5ezerrel olcsóbban adják mint az Asus ENGTX 560 DCII OC-t, és a hűtéséről is azt mondják, hogy csendesebb ellenben az Asus hűtéséről ami időnkét porszívószerűen hangos. Viszont több helyen is olvastam (pl itt is), hogy ezek az 560as Gigabyte-okkal elég sűrűn vannak problémák, nem bírják a gyári túlórázást sem, gyárilag túl alacsony a központi feszültségük, bios problémák fordulnak elő, abnormális hangokat ad ki a kártya, el kell küldeni garanciális javításra stb.
    Nos ezek miatt megtorpantam azon, hogy azt a Gigabyte-ot vegyem meg. Ellenben az Asus kártyákról nem találtam megbízhatósággal kapcsolatos panaszokat, hozzászólásokat. Nos a megbízhatóság megér nekem + 5ezret, de a hangosodó hűtésével már nem vagyok így. Lehet, hogy bizonyos sebességig abszolút hangtalan a hűtése, de utána nem lehet nem észre venni ahogyan állítják. Akinek van ilyen Asus kártyája azok mennyire találják hangosnak? Túlzás azért a porszívó hasonlat, vagy van alapja?
    Találtam is róla egy videót: http://www.youtube.com/watch?v=LQhE5yTwjqo

    Szeretnék ha mondanátok véleményeket, érveket-ellenérveket mind a Gigabyte mind az Asus 560 kártyáival kapcsolatban, persze vitát nem akarok kirobbantani.

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    A mai napon vettem meg egy GTX 560 kártyát. A sok gondolkozás, válogatás után az Asus GTX 560 DCII OC kártya mellett döntöttem végül. Nem sokára beszerelem a masinámba azt írok tapasztalatokat.
    A csomagolása nagyon szép igényes, a kártya meglepően nagynak tűnik. A doboz oldalán meglepődve olvastam hogy a minimum ajánlott táp 550W-os vagy nagyobbnak kell lennie, és 12V-on 38A feszültség kell neki. Remélem nem fog szenvedni vele a tápom, pont 550W-os és egy 12Vos ágon 18A feszültséget képes leadni. Ez az jelenti, hogy ha két 12V ágon kapja az energiát akkor 18A+18A=36A képes leadni a tápom? Így viszon 2A kevesebbet kap az ajánlottnál, lehet gond ebből?

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    Lehet, hogy amatőr kérdés de egy pcie csatlakozós ág is 12V ágnak minősül?
    De mivan akkor ha egy ágon két pcie csatlakozó van?

    Másik kérdés:
    Ugye alap dolog, hogy a régi videókártya driverét letörlöm előbb a gépről, de mi van akkor ha a a régi kártyám és az új kártyám is ugyanazzal a legfrissebb driverrel működik? Megnéztem az nvidia driver honlapján a régi és az új kártyámhoz is a legfrissebb drivert és mindkettőhöz ugyan azt ajánlja. Most akkor ha az új kártyám is ugyan azt a drivert verziót igényli akkor kell egyáltalán törölni a beszerelése előtt? Ha driver törlés nélkül tenném bele a gépbe az új karit akkor ez esetben gond nélkül működne is? A lecserélésre kerülő kártyám egy 9800GT.

    Ha ekkor is ajánlott törölni a drivert mennyire kell alaposnak lenni? Elég egy sima vezérlőpultos program eltávolítás, vagy ajánlott lefuttatni mondjuk egy driver sweepert is?

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

  • ates85

    tag

    Na ma beszereltem az új Asus GTX 560 DCII OC kártyámat a gépbe, és ki is próbáltam a teljesítményét egy friss játékkal az Elder Scrolls V Skyrim-mel. 1600*900 felbontással mindent beállítást csutkára állítva szép simán fut a játék. Hűtése kb 2 óra folyamatos játék alatt is hangtalan maradt, és sokkal halkabb az előző kártyám hűtésénél is. Az Asus Smartdoctor programja 49 fok kártya hőmérsékletet mutatott 2 óra játék után. Szóval nem csak halk de hatásos is a hűtése :). Eddig nagyon elégedett vagyok ezzel a kártyával.

    [ Szerkesztve ]

    Hardcore mise? Dehogy, hanem hatkor mise! :D

Új hozzászólás Aktív témák