Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • katt777

    félisten

    válasz SzlobiG #3883 üzenetére

    Furmarkkal csak melegedést tesztelhetsz, stabilitást nem. Arra ott a Metro2033 pl. az engem olyan tuninggal is kivágott fél óra alatt, amellyel eladdig minden játék vígan futott.

    ...

    Proci-témához annyit, hogy aki 3DMark default beállításokkal teszteli a VGA-ját, az megérdemli, hogy jó magas villanyszámlát fizessen a CPU-tuning miatt. :P :DDD Megnéztem HD4870-nel (tudjátok a sebességkülönbséget GTX460-hoz képest, szorozzátok föl a procit), 1680x1050-ben a procim 1.6GHz-en (!) 99%-ban kihajtotta DX10.0-10.1-ben. DX9 HDR-ben 98% volt ugyanaz, SM2-ben csak 92% (na de annak tök mindegy, olyan magas az FPS), azaz csak mosolyogni tudok azokon, akik szerint agyontuningolt proci kell egy GTX460, vagy akár egy HD5870 alá. A grafikailag igénytelen játékok persze más lapra tartoznak (viszont ott magas az FPS), de amelyek rendesen kihasználják a VGA-t, azoknak ma sem kell izom/tuning proci, de még 4 mag sem. Konkrétan 8 szálon tudom megnézni, de még egyetlen játékot sem láttam, amely 2 teljesen terhelt magnyi erőforrásnál többet használt volna a CPU-ból; ja, és megnéztem természetesen csupán 4 (HT OFF), és 2 maggal is. (GTA4-em nincs, de azt meg direkt úgy írták meg, hogy ne fusson normális hardveren.)
    Aki igazából tudni akarja a CPU-limitjét (már ha van), az 3D06-ot tegye max AA max AF Full Prec. beállításokra és max. felbontásra, Vantage-et meg max felbontáson belül max AA max AF-ekre, és minden minőséget Extreme-re. Unigine Heaven-t szintén maxon érdemes futtatni. Játékoknál szintén mindent maxra javaslok, ami hiányzik, annak a kényszerítésével lehet driverből próbálkozni. A nem ilyen tesztek számomra nem mérvadóak kihajtás tekintetében.

    [ Szerkesztve ]

    Funkcionális analfabéták kíméljenek!

Új hozzászólás Aktív témák