Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laraxior

    titán

    válasz Landon #10755 üzenetére

    Én ezért nem vagyok megelégedve a kompaktjaimmal. Kettő is van, egy a CPUn egy a GPUn, de eléggé meleget csinálnak bennt, hiába fújja a CPU is kifelé, meg a GPU radija is elvileg távozik, de mégis nagy a meleg bent.
    Amíg egy volt, nem is volt különösebb gondom, de amióta mindkét radi a házon belül van, túl sok... :(
    Tarthatóak a hőfokok, nem arról van szó, de érzem, hogy sokkal több meleg ömlik kifelé, mint amíg csak a CPUn volt víz.

    "Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

  • Locutus

    veterán

    válasz Landon #10755 üzenetére

    Mi hátul? Én nem említettem semmilyen hátsót - az én házam hátuljában nincs is hátul radinak hely. Ott ha lenne 6 hely, lehetne 6 radit tenni, semmit se zavarna.
    Arra gondolok, hogy vannak más komponensek a gépben,a minek kéne a friss levegő áramlás, intake radik esetén. Kivéve ha mindent, de tényleg mindent vízzel hűtesz. Ez azonban szinte sose valósul meg. Persze amíg csak a CPU/GPU hőmérsékletét nézed, könnyű abba hitbe ringatni magad, hogy hatékony a hűtésük. Csak épp egy intake radival a hőjük szépen áttevődik minden más komponensre a gépben, mert annyival melegebb lesz a beszívott levegő.

    Kicsit elrugaszkodott, de jó példa erre, az m.2 ssd slot. Itt egy szép cikk arról, hogy egy szarul elhelyezett és jól befűtött m.2 az alaplapon hogyan lassul be: throttling. Nálam is az m.2 slot a 2 PCIE között van, a videokártya alatt. Gta5 közben lazán felment 58 fokra az m.2 hőmérséklete. Úgy, hogy nekem ugye ref hűtős vga van, ami nem orrba szájba szanaszét cseszi le magáról a melegét, hanem csak hátra ki. Ki lehet sakkozni mennyi lenne, ha egy szép függőleges bordás custom 1070-em lenne, ami pont oda is tol meleget. Ott van a cikkben is az eredmény. Na a lényeg, hogy nekem oda is kellett egy ventit tennem, meg bordát az m.2-re ami odafért, így le tudtam szorítani terhelés alatt is 50 fok alá az ssd-t.
    De említhetnénk a hagyományos HDD-ket is, amiből 2 wd blue halt meg 1 éven belül nálam anno amiatt, mert az 580 phantom okádta be a meleget, és gyakran 50 fokig melegedtek, lehetett ott bármilyen venti még.
    Aztán megint más kérdés, ha valakinek egy 200 literes olajoshordó a számítógépháza (mint anno a kerekes acorp), amiben kb minden mindegy.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák