Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz cherockee #172 üzenetére

    1. A teljesen lemerítés alatt rendszeres használatnál 8-10% körüli értéket értettem, amikor a gép úgyis figyelmeztet, elnézést, ha nem volt egyértelmű.

    2. Ezzel együtt a HP gépek akkukalibrálása a gyártó szerint úgy kell történjen, hogy minden energiatakarékos funkciót kiiktatva (beleértve a vészleállást is) addig kell járatni a gépet, amíg az energia híján ki nem kapcsol - azaz teljesen (0-ra) lemeríteni. Ezt háromhavonta, vagy szükség szerint ajánlják.

    Érdemes itt olvasgatni: [link]. Ők is azt írják amúgy, hogy érdemes kivenni az akkut, de én azt mondom, hogy jobban jársz, ha rendeltetésszerűen használod.

    Tény, hogy a modern Li-Ion akkuk, a töltőelektronikájuk fejlettsége révén semmilyen károsodást nem szenvednek, ha folyamatosan a gépben vannak, sőt, ha időnként megjáratod őket (lásd első pont), azt meghálálják.

    Az nc8000-em két éves volt, amikor eladtam, és még mindig elment 4 órát akkuról, ha nem volt meghajtva, ami szép teljesítmény egy 8 cellás akkuval ellátott 15'' SXGA+ géptől, még ha a Radeon 9600 le is volt szabályozva benne 100/100 MHz-re.

    Szerk:

    ''40-70% közt érdemes tartani, élettartamát igy használom legjobban ki...''

    Egyébként ez olyan, mint az, hogy garantáljuk, hogy az autója sosem fog meghibásodni, ha minden alkatrészt kitisztítva, lekezelve, szétszerelve egy garázsban tárolja azt. :D

    ''de azt mindenhol kifejezetten ajánlják hogy sose hagyjam lemerülni.''

    Mondjuk én ezt még nem láttam sehol...

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák