Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Aki feltette az 5.0.94-es verziót attól kérdezném:
    Mekkora CPU terhelést produkál az ekrn.exe a gép IDLE állapotában? Valamint ugyanígy I/O terhelés?
    Előre is köszönöm.

    A kérdés hülyeségnek tűnhet, de közel sem az. A legutolsó 4-es verziót használtam ami 0,1-0,5% közötti értéket mutatott. Ami kb teljesen természetes hiszen IDLE állapotban van a gép.
    Majd frissítettem az 5.0.93-as verzióra ami szabályos időközönként kb 2-3 mp csinált egy 20-30%-os terhelést a CPU-n, és valamit egyfolytában loggolt...(Akinek nem világos, annak mondom, hogy ez nem éppen barátkozós viselkedés ha laptopról, meg energiatakarékos működésről van szó...)
    Ezt egyébként az ESET ügyfélszolgálatán jeleztem is...logfájlokat is kértek...meg tudtak is a hibáról...
    Most egy 64bites rendszert tettem egy másik laptopra és a 94-es friss elvileg javított verziót próbáltam ki. A 93-hoz képest van javulás mert IDLE a gép, csak 1% körüli CPU terhelést kap az ekrn.exe-től és nincsenek a korábbihoz hasonló terhelési tüskék DE összehasonlításképp ugyanezen a rendszeren(tiszta telepítés 64bit) a 4.2 továbbra csak is 0,1-0,6%-ot produkál.
    A két verzió között 2-szeres erőforrásigény a különbség...Nagyon érdekelne, mi indokolja. Igen még akkor is ha csak tized százalékokról van szó.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    A memóriahasználattal nem volt problémám...Csak a CPU és az I/O részre van/volt nagyobb terhelés...Amúgy 32 és 64biten is megvolt a jelenség 93-as verzióval. Erről tudott az ESET is. Ezért adták ki a 94-est. Mindössze összehasonlítási alapra volt szükségem, hogy az új 94-es mennyit javult. Köszönöm az info-kat.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Most komolyan nem értem. A Szülői felügyelet kikapcsolva. A behatolásvédelmi rendszer szintén. (Ezekre mondták az ESET-nél, hogy okozzák a gondot.) Kb azok mennek mint az előző verióban...Most nem azért de ez szerintem baromira nem normális:[link]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    Üdv!

    Valami nem kerek mostanában az ESS-el. 5.2.9.12-es verzió, és eddig rendben is volt a tűzfal, viszont mostanában elkezdett magától engedélyezni programhozzáférésekett a nethez.
    Pl. splash player, meg winamp.....nincs is benne a szabálylistában, pedig tisztán emlékszem, hogy mindkettő benne volt...(ja és tiltva)
    Amikor elindítom bármelyiket engedélyt kapnak az ESS-től és nyilvánvalóan forgalmaznak ki-be...
    De az ESS rá sem kérdez annak ellenére, hogy nincsenek benne a listába...
    Kézzel hozzáadtam mindkettőt, így oké. Azért nem szeretnék meglepődni, hogy legközelebb is egy ementáli a tűzfal. Volt már valakinek hasonló élménye?

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák