Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Omli85

    őstag

    válasz oriic #270 üzenetére

    Néztem IGN live-ot az éjjel egyszer kétszer ott is elég szépet droppolt de túl sokszor nem fordult elő.
    A hangulat meg valami hatalmas volt eléggé be tudja húzni az embert lesznek itten gondok :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Romvr #277 üzenetére

    Hát a PC verzióra én is igencsak kíváncsi vagyok, hogy sikerült összekalapálni és mennyire lesz erőforrás barát a cucc, ramot esetleg vramot szerintem tuti kajálni fogja.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz baphomet #283 üzenetére

    Korrekt, ez már a patchelt verzió?

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Romvr #290 üzenetére

    Pár napja tweetelte Sean, hogy hegesztik a 21:9 supportot PC-re.

    (#286) baphomet : Köszi az infót ;)

    (#289) Cruzolka : A digitális megjelenés mindig átcsúszik éjfél utánra 2:00 körül szokták feloldani emlékeim szerint ezért is ír 10-ét a store :). Lemezesek előbb tolhatják ha hozzájutnak a lemezhez digitális mindig csúszik... nettó szemétség amúgy :/ többnyire drágább is a digitális és akkor még várni kell a feloldásra is...

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Cruzolka #295 üzenetére

    Preorderben általában olcsóbb megjelenés után ugyanúgy felmegy :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz BoB #307 üzenetére

    Karbon szinte mindenhol van azzal pedig újra lehet tölteni a ruhát, sőt elvileg bármilyen izotóp jellegű anyaggal újratölthető a létfentartó rendszer.

    (#301) orichalcos : bolygófelszínen növények között keresgélj a világűrben meg a meteorokból annyi jön, hogy sose fogysz ki belőle :).

    (#310) Mister_X : A tervrajzot meg kell szerezni hozzá. (droppból, esetleg találhatod ládában stb) az a grafikai bug az nem igazán bug ez a "generálás" miatt ilyen amit használnak. Gondolom majd finomítanak rajta, hogy kevésbé legyen észrevehető ha gyorsan halad az ember.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz oriic #313 üzenetére

    Én azt vettem észre ahogy így nézegetem a különböző streameket, hogy nem feltétlenül éri meg rohanni.
    Főleg ha egy relatíve "kellemes" éghajlatú bolygót talál az ember. Érdemes jó alaposan körbenézni feltankolni mindenből lefejleszteni amit csak lehet és azután továbbállni. Az új fajok felfedezéséjért és az infók feltöltése után amúgy is elég jó lóvét lehet kapni ami meg szintén hasznos a későbbiekben.
    Én valszin ilyen "papás" tempóban fogok haladni. :DDD

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Nagytoll #316 üzenetére

    Igen ezt én is olvastam kíváncsi vagyok, mi lesz ebből. Bár nyilatkozgattak már tegnap is, hogy aki multiplayer élményt keres az ne ezzel játsszon mert ez igazából nem arról szól. Mondjuk én special egy "party, co-op" rendszernek örülnék ha más nem így legalább lehetne mókázni ismerőssel.
    Offline is megy a game sőt tudtommal ps+ se kell hozzá, meg végül is localban megy a játék nem szerverre csatlakozol szóval volt egy ilyen gyanúm, hogy nem igazán olyan lesz a multi élmény mint azt elsőre képzeltük :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    Tegnap kicsit kaptak az arcukba a szerverek több mint 10 millió új faj felfedezés lett beküldve a játékosok által egy este alatt :D.
    Amúgy a gyűjtögetés hatékonysága javul majd ahogy fejleszti magát az ember szóval idővel mire több minden kell gyorsabban is tudunk majd gyűjtögetni így nem lesz annyira para :D.
    A beígért építgetés még piszkosul meg tudja dobni majd az élmény faktort :D egy egy jobb bolygóra az ember összeüt magának egy kis bázist ahova vissza vissza térhet alkalomadtán, vagy otthagysz valami ajándékot annak aki legközelebb arra jár és megtalálja :D

    (#320) Cruzolka. Szerepjátékosoknak és sci-fi műfaj kedvelőinek igencsak behúzós lesz ez a game úgy érzem :DDD :C

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz pomk #335 üzenetére

    -Lehet "viszonyt" alakítani a frakciókkal fajokkal cselekvéseid kihatással lesznek a későbbi dolgokra is.
    -Lehet etetni az állatkákat ennek okán melléd szegődhet megvédhet más támadó állatoktól vagy segíthet a nyersanyag gyűjtésben stb.
    -Elvileg volt róla szó hogy lehet valamit frakciózni de ahhoz az kell, hogy egyáltalán tudj velük kommunikálni gondolom, ahhoz meg nem árt megtanulni a nyelveket :D
    -Olyan eszmét képviselsz amit akarsz te döntöd el de viseld a következményeit :) mert lesznek akik nem nézik jó szemmel, hogy mindent "izomból" oldasz meg :D.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    Amúgy egyelőre úgy döntöttem jó lesz nekem a PS verzió is majd jó árasítva veszek PC kulcsot ha annyira behúz illetve lesz értelme a co-op-nak is a jövőben.
    Szóval ... Hajónapló! Csillagidő kettő nulla eegy haat nulla nyoolc eegy nullaa... :))

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Romvr #340 üzenetére

    Jogos jogos de az én történetemben én szabom a szabályokat ;) fejben már összeraktam pár elnevezés formátumot is (bolygók, galaxisok) de még nem véglegesítettem :DDD .

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Mister_X #342 üzenetére

    Végül is nem lenne ez sem rossz ötlet, egy egységes formátum csak valami egyedit kéne kiokoskodni ami elvonatkoztat a tipikus sci-fi-től és köthető a játékhoz :). Nálam egyelőre jobb híján marad a dátum idő kombó vagy valami ilyesmi, még nem véglegesítettem fejben :D.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz BoB #345 üzenetére

    6+ év van nekem is a WOW-ban mégsem éreztem sosem melónak mivel szórakozni ülök le én is a gép elé nem igát húzni :D ami nem szórakoztat azt hagyom a francba. Amíg viszont szórakoztat a gyűjtögetés addig nem fogom "munkának" érezni. Minecraft se volt jobb "farmolás" szempontjából még is pár 100 órát beleöltem abba is :D. Játékosa válogatja, akik anno elvoltak a legóval napokig és szerepjátszottak kis történeteket találtak ki meg ilyenek azoknak ezek a sandbox cuccok elég valószínű bejönnek :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz BoB #349 üzenetére

    Nagy baj akkor nem lehet szerintem :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    Egy kellemetlen szituációban egy lerobbant űrhajóval egy ismeretlen planétán... mondhatni nem a legkellemesebb napok egyike.. kivéve! ha a környezet barátságos kellemes az éghajlat mintha egy trópusi szigeten nyaralna az ember :D... és ha már ismeretlen akkor nevezzük el szép hangzatosan VK2O16O81O.. xD

    Szóval elég kellemes helyet fogtam ki elsőre kellemes éghajlat oké szép színes növények, minimális ellenséges élővilág többnyire mindegyik növényevő és barátságos. A szentinel jelenlét se vészes bár volt már kontaktom velük 10-et a sírba küldtem így jártak :)...
    Csak egy kicsit ugrottam ki az űrbázisra meg egy szomszédos planétára ami viszont pont az ellenkezője volt a kezdő bolygónak, kopár sötét folyamatos sugárzás aminek okán kb percenként nullázta a létfenntartórendszert szóval siettem is vissza a kezdő planétára mivel van még ott mit felfedezgetni és a klíma is kellemesebb.
    Hiperhajtómű megvan már csak warp core kéne majd bele de ahhoz meg antianyag kéne az meg még nincs de nem sietek sehova :].
    30+ megtanult szónál tartok elég gazdag ilyen téren ez a bolygó szóval míg nem fedeztem fel kb mindent addig nem is sietek tovább.
    4-5 slotot fejlesztettem már a ruhám tárolókapacitásán, illetve találtam egy elég jó fegyvert ami 12 slotos szóval meglehet pakolni minden finomsággal :).
    A tárolóhelyeket kéne bővítenem még keményen mert egyelőre a szabad hellyel gazdálkodni a legnagyobb kihívás :D

    Nekem azt hozta amit vártam hangulatra is meg játékmenetben is teljesen jó relax munka után kicsit ellazulni és random dolgokat csinálni :D. Jó, hogy meddig fog lekötni így egyelőre még nem tudom de még millió dolog van aminek a közelébe sem voltam szóval egy darabig tuti.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz banana_joe #377 üzenetére

    Neee bazz :C én még nem futottam bele egybe se :(.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz banana_joe #381 üzenetére

    Ahha én mondjuk ezeket végig szoktam nyomkodni az outpostokon van egy cuccos szép kis sárgás energianyaláb megy belőle az ég felfelé. Ezt kell aktiválni kel de minden aktiváláshoz kell egy cuccos ezt kraftolni kell nem ugrik be hirtelen a neve. Plusz a puzzle egyszer tippelős ahogy észrevettem, szóval ha rosszul tippelsz vagy nem találod el a helyes választ szevasz így jártál :).
    Mindenesetre ilyen elhagyott hajóval nem volt még dolgom. :(

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz pomk #384 üzenetére

    Madwe jól összefoglalta a lényeget ők "Galaxis őrzői" xD szpész police stb. Kisebb dolgokra nem rágnak be de ha észreveszik, hogy bányászol gyűjtögetsz és elkezd figyelni de abbahagyod vagy továbbállsz akkor nincs következménye a többi egyelőre rejtély :).

    (#385) Mister_X : többnyire nem nehezek csak oda kell figyelni de ha hibázol így jártál :). Ez az elhagyatott gyáras móka jól hangzik :D.

    (#386) banana_joe : még nem jöttem rá honnét jutok hozzá mondjuk én a játék elején lepattintottam az Atlaszos redmater-t. :]

    (#388) Madwe : elég sok ajtót és extra tárolót csak Atlas pass-al lehet nyitni ezért elég hasznos lenen ha lenne :D

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Madwe #392 üzenetére

    Van "robbantgatós" mod a fegyverre azzal már lehet, hogy lehet ásni barlangokat mert elég szép lyukat üt a talajba, igaz még nem próbáltam csak szemmel látható nyomokat hagyott a felszínen miután segédeszközként használtam egy konfliktus rövidre zárása kapcsán :].

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Madwe #395 üzenetére

    Barlangrendszereket vágom voltam már néhányban. Amúgy a szentineleket is elég könnyű lerázni ha befutsz egy barlangba pl :) legalábbis azt vettem észre, hogy olyankor elég hamar leakadnak az emberről. Mintha félnének bejönni a barlangba :D

    (#396) banana_joe : Vannak POD-ok elszórva a bolygókon azokban lehet pl a ruha tárkapacitását fejleszteni némi kreditért.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz front3r #400 üzenetére

    Tegnap 6-7 körül nekem is azt írta, hogy nem vagyok online este 9-10 körül viszont online volt szóval valószínű ez rajtunk kívülálló okok miatt nem folyamatosan online. tegnap írták is hogy elég szépen terhelve a cucc :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Redcaster #404 üzenetére

    Hát esetleg vársz vagy kulcsos oldalakról olcsóbban meg tudod venni.
    Amúgy pont emiatt, hogy kicsit kevésbé foglalkozik a játékossal a játék magyarul inkább neked kell feltalálnod magad mihez kezdesz ebben a végtelen "homokozóban" sokan dobni fogják az elején.
    Ha valaki kicsit is komolyabb részletes történetet és tempós haladást vár annak nem fog bejönni. Itt azért ha gyorsan akarsz haladni baromi sokat kell farmolni amiben meg kiég adott esetben az ember ha annyira nem bírja :). Látványban oké PC-n gondolom még jobb lesz optimalizáltság kérdéses mondjuk de majd kiderül holnap. Fontos leszögezni ez inkább solo játék szóval se nem mmo se nem multiplayer szóval ha csak ezek emiatt venné valaki akkor ne tegye.

    Nekem személy szerint a co-op kicsit hiányzik de ezen valamit faragnak úgy tudom, illetve volt itt szó építkezésről meg miegymásról a kövi patchben szóval lesz itt még azért bőven elfoglaltság.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Redcaster #415 üzenetére

    PS-en nem találtam rá lehetőséget de ott ugye egy képen több profillal simán megy adott esetben. Mivel van mentés meg ilyenek így nekem adja magát hogy PC-n annyit indíthass amennyit akarsz kb :).

    (#422) Kicsimix : jól vettem ki a dolgokat, hogy ez kraftolható vagy megtalálható cucc (mármint a v1 v2 stb pass) ?

    (#421) Cruzolka : :DDD az szép egy jószág..

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Kicsimix #424 üzenetére

    Ahhaa köszi az infót :R

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz pomk #427 üzenetére

    Én is azt vallom jobb nem sietni :) még mindig az első bolygót kutatgatom de mindig találgatok olyan pontot amit még eddig nem láttam nem jártam ott stb :).
    Igaz még csak cirka 6-7 órám van a játékban mert nemigazán volt időm a tegnapi napon többet játszani, de eddigiek alapján az a tapasztalatom érdemes mindent körbenézni átkutatni mert adott esetben azért elég sokat tud fejlődni az ember akár az első bolygón is.
    Persze össze lehet kalapálni elég hamar a hajó és lehet tovább menni ha nem szimpatikus a kezdő planéta :) de ha valami kellemesebb helyet dobott a gép kezdésnek akkor szerintem felesleges rohanni.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz oriic #430 üzenetére

    Részben igazat adok részben nem. :)
    Az épület modellek tényleg nem annyira változatosak legalábbis egy adott rendszerben, később nem tudom mi lesz a helyzet. Az élőlények már más kérdés ott vannak érdekes jelenségek :).
    Viszont ha nem szán az ember időt arra, hogy jobban bejárjon egy egy helyszínt csak úgy a felfedezés kedvéért akkor egyetértek azt fogja érezni mint te is, hogy kb minden ugyan az csak pepitában.
    Persze akinek ez a fajta játékmenet nem jön be azt nem fogja túl sokáig lekötni a játék ebben egyetértek.

    Amúgy van itt egy Issue list nem tudom volt e már :)

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz adamkaa777 #436 üzenetére

    Hivatalos online boltokban 59.99Eur ennél olcsóbb nincs, ismertebb kulcsos oldalakon 48-49Eur környékén vannak a legolcsóbbak.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz edgR #438 üzenetére

    Ha felkeresel egy bolygó felszínen lévő bázist ahol van is npc és beszélsz vele nem adja a hiperhajtómű tervrajzát ? Mert elvileg ennyi a megoldás ha véletlen eladod azt a hajót amin van a másikon meg nincs. Gyakorlatban nem tudom működik e :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Kicsimix #440 üzenetére

    Mekkora böszme hajód van he :).

    Nekem ezek voltak az első pillanatok :)) : video

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Kicsimix #444 üzenetére

    Scannelik a rakteret a kalózok oszt levadásznak nem árt ezt is figyelembe venni :).

    (#445) Nagytoll : Ha a felfedezett új fajokat növényeket bolygókat feltöltöd atlaszba azért is elég szép summa jár plusz mellette a kereskedés ezzel azzal :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    Hajónapló 3. nap..
    Elkészült a warp core feltankolva a hajó, hogy megszerezzem az antianyag végleges receptjét tovább kell ugranom a következő rendszerbe ami nem igazán tetszik de gyorsan letudom majd feltankolok és jövök vissza...no akkor ugorjunk is át a szomszédba :].
    Tervrajz megszerezve gyors utántöltés az egyik közeli bolygón (de tényleg gyors mert nem a legjobb a radioaktív klíma.. ) kis kraftolás hiperhajtómű feltankolva na akkro go "haza"... gondoltam én... naivan.. addig amíg meg nem nyitottam ismét a térképet... és realizáltam, hogy fogalma sincs hol vagyok illetve hova akarok visszamenni :DDD.
    Kezdeti "pánik" legyűrése után percekig szöszöltem hátha megtalálom honnét is indultam de nem sikerült, közben nyomtam egy scant hátha van valami érdekes találat a közeli rendszerekben. Talált is 5 ugrással arrébb. Nincs mese farmolás kraftolás közben kis felderítés az útba eső rendszerek bolygóin ez lesz akkor a program a következő napokban. Így nincs mit tenni alapon búcsút intettem "szülőbolygómnak" bárhol is legyen xD... és nekivágtam a túrának...

    Más:

    PC verzió elég problémásra sikerült ahogy olvastam így lecsekkoltam a kölcsönzős verziót hát tényleg nem rózsás a helyzet.
    Mondjuk nem értem mi okozza néztem streamet ahol vsync on mellet szolíd 60 fps egy RX 480-al minimális droppokkal még űrhajózásnál is alig észrevehető szóval szépen futott. Nálam tök mindegy mit állítok 30-40 fps 1080p vagy 4K VSR tökmindegy :) repcsiben felezi olyan 20-25-re áll be repkedés közben. Nem hinném azért, hogy a gépem kevés lenne hozzá a driver a legfrissebb stb.
    Kicsit így most örülök, hogy a PS verziót vettem meg és visszamondtam a steam előrendelést.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Rison77 #514 üzenetére

    Ez a kiugrás nekem is előfordult PS-en szóval szerintem valami bug :).

    Modok esetén elvileg ha felteszed 1-től 3ig akkor összeadódnak ha minden igaz.
    Gondolom ezért is lehet csak egy fajtából egyszerre maximum egy a fegyveren.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Mister_X #517 üzenetére

    Telepítve 5GB körül van ha jól rémlik. Akkor nem jól rémlett :DDD .

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Sixkiller6 #520 üzenetére

    Teljes képernyős futtatás esetén nem szereti az alt+tab-ot :/.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    Egy kis help PC-s játékosoknak FPS dropp javítására. Video Még nem teszteltem szóval érdemben nem tudok nyilatkozni :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Romvr #530 üzenetére

    Hát ilyesmi értékkel én is ki lennék békülve de ég a konstans 50+ érték is már bőven jó lenne valami árulás van mert azért nem hiszem, hogy 4.5GHz-n ketyegő FX meg az 1100/1600-ra húzott 390 csak 30 FPS környékére lenne elég 16GB ram társaságában SSD-ről futtatva :D.

    Szóval egyelőre marad a PS :)

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    Hajónapló.. összefolynak a napok.. :DDD

    Elhagyva az otthonomnak mondható galaxist a szomszédos galaxis kereskedelmi központjában meglepődve tapasztaltam elég jó áron keresik a plutóniumot. Mivel az ár 98%-al a megszokott ár felett volt plutóniumot meg mondhatni elég könnyen talál az ember úgy döntöttem, hogy amúgy nem fényes anyagi helyzetemen kicsit javítok... Végüls is mondhatni sikeres volt az üzletelés bár ugyan anyagilag nem sokkal álok jobban de van egy új hajóm igaz csak 22 rakhelyes, viszont a befolyt pénzösszegből fejlesztettem a hátizsákocskám méretét a maximális 48 tárolóhelyre :].
    Egy ismeretlen jelet észleltem a rendszeremben így gondoltam utána járok mi a helyzet..
    Felfedeztem egy elhagyott űrbázist ahol az egyik tagtól egy Atlas Pass v1 tervrajzot kaptam... juhúú.. :)
    A másik jóemberrel eszmecserézve választhattam, hgoy visszatérek e az Atlas által javasolt útra vagy maradok a jelenlegi "az univerzum közepe majd egyszer" útitervnél.
    Úgy döntöttem megnézem mit dob az Atlas...a beszélgetés után kaptam egy koordinátát, igaz ez teljesen ellenkező irányba jelölt ki egy útvonalat de kíváncsiságom győzött. Egy Atlas központba jutottam ahol némi eszmecsere után egy Atlas core lett a jutalmam meg némi egyéb upgrade. A konzol mellet két lootolható pilar mindegyikben ajándék üzemanyag a hiperhajtóműbe, hogy könnyebb legyen a tovahaladás. hálelúja...
    A bázisról kiszállva ismét új koordináta...
    Már nem számolom hányadik térváltáson vagyok túl, szerencsémre az egyik elhagyatott bázison egy fejlesztés tervrajzát találtam a térhajtómű így már hatékonyabb. Így három rendszert tudok ugrani egy ugrással, érezhetően gyorsabban haladok.. csak épp az ellenkező irányba.. no de mindegy.. meg amúgy is van itt egyáltalán megfelelő irány ? xD..
    Ahogy egyre több Atlas core van a tulajdonomban egyre többször támadnak rám kalózok a hipertérből kilépve...
    Szerencsére eddig csak valami kezdő nagyképű suhancok lehettek az ellenfeleim mert fél kézzel elbánok sorra mindegyikkel... Extra loot házhoz jön.. nem is olyan rossz dolog ez bár meglennék nélküle de így legalább egy kis izgalmat visznek a mindennapokba...
    Azt hiszem lassan ideje lenne megszabadulni az értékes rakománytól... mielőtt olyan ellenfélbe ütközök akikkel nem bírok..
    Az már egyértelművé vált számomra, hogy amennyiben az Atlas útját követem soha nem érhetem el az univerzum központját.. de egyelőre ez nem zavar...

    A ruhánk és hajó esetén max tárhely 48 amúgy, fegyvernél meg ha minden igaz 24.
    Sry kicsit hosszú lett ^^

    Amúgy csak nekem hiányzik PS4 esetén egy FOV állítási lehetőség ? :( igaz kezdem megszokni de én akkor is kicsit kicsinek találom ezt a default értéket. Vagy ha nem is tesznek be ilyen opciót egy kicsit igazán növelhetnének rajta szerintem.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz warcat #645 üzenetére

    Ja hát akkor ott az volt a jó deal :) és nagyon nem kellet vele szöszölni lementem kiabálva végigfutottam a palnétán bekapcsolt bányászlézerrel majd vissza a hajóba és fel az állomásra eladni. Pár fordulóból meg is volt pár millió amit szépen elvitt a tatyó kapacitás növelése de sebaj ez legalább letudva :D.
    Pár galaxissal odébb találtam egy érdekesnek tűnő magas szintű védelemmel őrzött bolygót szerintem oda visszanézek biztos lesz egy két finomság, most legalább van hely hova pakolni :).

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz bsh #648 üzenetére

    Jogos de értsd rá mire gondoltam korán volt még reggel :P. Valamiért bennem maradt ez a galaxisos téma xD de, hogy honnét az jó kérdés.. talán kicsit több időt kellene alvásra fordítani :D.
    Galaxis a fentiekben a szomszédos rendszereket akarta jelenteni...

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz pomk #655 üzenetére

    PS-en játszom én is viharokkal találkoztam. Igazábol kimerül a látvány abban, hogy kavarog a por illetve esik az eső ha épp olyanja van :]. Esőt szintén lehet látni, hogy esik szépen.

    (#657) Cheesus : Igen nagyjából ez a két út van, vagy a középpont felé vagy Atlas ami többnyire totál más irányba visz vagy végül is a harmadik mikor mész amerre akarsz :D. Atlas keyt az egyik rendszerben kaptam, találtam az űrben egy ismeretlen jelforrást (érdemes az űrben is nyomkodni a scan-t). Ez is egy űrbázis féleség volt mint ahol kereskedni lehet csak kisebb. Két jómadár volt a bázison az egyiknél lehetett "utat" váltani ha épp akarna az ember. A másikkal beszéltem és adott egy Atlas Pass v1 receptet ebből meg le lehetett kraftolni a kulcsot.

    Shielding Shard-al fel lehet tölteni a különböző pajzsokat amik természeti hatások ellen védenek. Ugyan az a szerepe mintha pl plutóniummal feltöltenéd a ruhád létfenntartó rendszerét csak ezeket pajzs rendszereken lehet használni. Ugyan így vannak energiacellák azt meg pl a ruhánál lehet használni meg a multi tool-nál.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz westlake #662 üzenetére

    Adott esetben egy bolygón van egy csomó POD pl amikkel a tatyód méretét fejlesztheted, szóval akár az első bolygón is fel lehet gyúrni az ruhád tárolókapacitását elég szépen. Illetve az bázisokon találhatsz hasznos tervrajzokat, illetve felfedhetsz az adott bolygón plusz pontokat amikbe esetleg még nem futottál bele.
    Szóval én amellett vagyok, hogy egy egy kellemesebb környezetű vagy épp szimpatikus bolygót nem árt minél jobban felfedezni nem vesztesz vele semmit.
    Ahog edgR is írta ha pedig minden fajt felfedezel a bolygón és feltöltöd elég szép lóvét üti a markodat.

    (#666) Madwe : Nekem ez így korán reggel kínai volt, nemértem :DDD

    (#668) Vesa :
    - Normális irányítás : Ez nem szimulátornak készült mint a StarCitizen nincs is olyan komoly fizikai motor mögötte. Egy egyszerűbb arcade relax felfedezős game, szerintem nincs ezzel az irányítással semmi baj.
    - Joystick/HOTAS : Pc-n nem lehet hozzá bindelni a Joyt ? Nem próbáltam de azt láttam, hogy másodlagosan lehet gamepadot így akár mehet a repkedés gamepaddal fps meg bill egérrel. Nekem személy szeritn a repkedés bejön gamepaddal a lövöldözés egyértelműen könyeb egérrel :D bár a pár száz óra Division eléggé hozzá szoktatott a gamepados lövöldözéshez :].
    - Galaxis térkép, valamilyen "log" vagy egyéb rendszerrel: Ez nekem is hiányzik, meg hogy adott helyeket el lehessen menteni, hogy később visszataláljak stb.
    - Csillagrendszer tértkép : Ezt is adom szerintem is jó lenne egy adott rendszer térképe is ha más nem olyan formában mint a galaxis térkép.
    - ÉPÍTÉS!: Igen ez az amit én is várok, hogy bekerüljön :)

    És kiegészíteném CO-OP, hogy legalább a cimborámat partyba tudjam invelni és akkor lássuk is egymást és megkeresve egymást tudjunk bandázni egy planétán :).

    (#670) front3r : Sokan ezt hozzák fel ellenpéldának, hogy nem illik bele. Kérdezem én miért nem ? Miért ne építhetnél egy saját kis bázist egy olyan bolygón ami valamiért megtetszik, ahova bármikor visszatérhetsz vagy megoszthatod a cimborákkal ? Feltétlenül muszáj annyira szűkíteni a játékot, hogy egy hajójában lakó a végtelen űrt járó "űrcsövesek" vagyunk aki állandóan megy valahova ? :D
    Az építés mint plusz funkció attól, hogy lenne nem lenne kötelező,ellenben elég hangulatos extra olyannak aki nem csak barangolja az univerzumot egyik végéből a másikba hanem adott esetben megpihen valahol vagy valahova vissza visszatér.

    Amúgy valaki írta, hogy a leszállás az olyan helyeken ahol van leszállóhely sikeresen mindig mellé landol a gép. Egy tipp, ha lassan megközelíted a leszállóhelyet (értsd nem full pulse meghajtással berobbanva a bázisra xD ) megjelenik három fehér marker mintha kijelölte volna, ha akkor megnyomod a leszállást akkor oda fog leszálni és nem mellé a földre vagy ahova épp kedve van :D

    Illetve még egy tipp, mielőtt hajót cseréltek, vagy multi toolt, zúzzátok be az aktuális lecserélendő cuccról az összes modot, így legalább némi nyersanyagot nyertek, ha már amúgy is megy a levesbe minden visszatérítés nélkül a régi cucc a modokat meg nem lehet átpakolni ugyebár :).

    Sry megint kicsit hosszú lett :) a log ép ezért most elmarad :P amúgy is csak vortex kockákat farmoltam .. xD

    (#671) freddirty : Én még mindig nem értem mi értelme ezeket a bugokat kihasználva rövidíteni a játékidőt ? :D Komolyan kb saját magával szúr ki a játékos mintha cheatelne. Bár ha neki így szórakoztató lelke rajta de sosem értettem az ilyet :).

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz edgR #674 üzenetére

    Sajnos így van ha cserélsz akkor újra le kell kraftolnod a modokat. Ez akkor zavaró ha az ember relatíve sűrűn cserélgeti a hajót vagy a fegyvert de amúgy annyira nem vészes. Igazából akkor necces mikor lekraftolsz pár komolyabb modot amihez már ritkább alapanyagok is kellenek.
    Ezért is írtam célszerű csere előtt bezúzni mindent így legalább visszajön valamennyi mati :). Cserélni igazából akkor kell ha egy jóval nagyobb inventoryval rendelkezőt találsz. Azt mondjuk nem is néztem eddig, hogy van e külön alap statja a hajóknak fegyvereknek, vagy csak a rajta lévő modok alapján változik. Outpostokon lehet találni multitoolt kreditért lehet cserélni illetve néha van, hogy npc is felajánlja a cserét ingyen.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz edgR #676 üzenetére

    Igen kicsit félreértetted ;) tervrajzok megmaradnak a lekraftolt modok mennek a levesbe.

    Amúgy Kérdezném a PS-es játékosokat, kinek mennyire stabil a game ? Nekem az utóbbi 2 napban elég sok crash volt :/ napi 3-4 simán befigyelt volt amikor több is :/.

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz baphomet #679 üzenetére

    Mondjuk nekem tegnap kezdte el, ahogy nézem a sok warpolgatást nem szereti :)... amíg az első rendszerben bóklásztam egy fagyás crash semmi nem volt amióta ezkezdtem körbenézegetni és ugrálok úgy arányosan nő vele a crashek száma is.. :D

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Beckett #682 üzenetére

    Manőverezésnél ha hirtelen kell utána fordulni akkor fordulás közben "hátramenet" így gyorsabban fordulsz tapasztalatom szerint. Így könnyebb ráfordulni a melletted elsuhant hajóra és amíg nem fordul vissza addig tudod osztani anélkül, hogy ő tudna lőni. Plusz amit Madwe is írt ha lehetőség van rá fejleszteni a hajó páncélzatán illetve még azelőtt töltsd vissza a pajzsot, hogy lelőnék rólad és akkor nem lesz para.

    (#685) edgR : Nem bug, csak nincs mindenhol, egy nagy téglalap alakú fali dobozt kell keresni azokban szokott lenni.
    Ilyet keress:

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz SirRasor #689 üzenetére

    Egyszerre egy hajód lehet vagy én lemaradtam valamiről ? :D

    (#687) edgR : :DDD

    (#688) Ellia : Most, hogy mondod tényleg van ez a harcos faj Vi..nemtom "Vikingek" lesznek most xD.. szóval náluk van az, hogy ha jól válaszolsz felajánlja a multitoolt.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Hunbeast87 #692 üzenetére

    A hype generálásban a készítők hibája igazából részben annyi, hogy relatíve kevés konkrét infó volt kimondva konkrétan a játékról, Sok volt a talán meg a lehet meg elég sok minden ilyen kérdést feszegető téma anno az elején lett taglalva 1-2 éve. Ezekből adódoan sok volt a spekuláció amit nem cáfoltak konkrétan így alakult ki a legtöbbekben az a kép, hogy ez egy Star Citizen féle mmo űrszimulátor lesz... Annak ellenére is, hogy a megjelenés előtt is ki írta Són papa twitterre, hogy ez elsősorban egy singleplayer játék aki multiplayer élmény miatt venné/vette meg csalódni fog.
    Igazából kicsit mindenki hibás kicsit senki sem egy kis csapat hozott és mutatott egy olyan ötletet amire ki volt éhezve játékosok sok százezre és konkrétan irányíthatatlan lett a helyzet. A kevés kommunikációt részükről én inkább kicsit rutintalanságnak fogom fel, kis projektehez voltak ők szokva nem ilyen kaliberű projekthez.
    Ettől függetlenül teljes mértékben megértem a csalódottságodat mert mást vártál. Én special azt kaptam amire számítottam 40+ óra után pedig egyáltalán nem bánom hogy megvettem, hogy mit hoz a jövő frissítések terén azt majd meglátjuk. Az online rész nekem nem hiányzik ellenben egy co-op funkció az igen. Mindenesetre én attól azért nem tartok, hogy ne igyekeznének még jobbá tenni a játékot a jövőben.

    (#693) whitezo88: Azzal azért tisztában vagy a minecraft honnét indult és mennyi idő után lett az ami most ? :). Az elején jó formán semmi nem volt abban sem csak volt egy jó ötlet amit a szépen lassan körülötte kialakult közösség eljuttatott oda ahol most van. Itt ugyan nincs modsupport kitudja lesz e a jövőben bár mivel játszható offline is én special kivitelezhetőnek tartom a későbbiekben.

    Abban egyetértek amúgy, hogy sokaknak a 60 eurós árcímke miatt nagyobbak voltak az elvárásai így a startra és nem is vitatom, hogy esetlegesen jogos a felháborodás, főleg ha ebben a formában tényleg nem tudja lekötni őket a játék pár óránál tovább.
    Én special úgy döntöttem 60 euróért megelőlegezem a bizalmat ezért a kreatív ötletért a csapatnak és meglátom hova jutnak nem érzem úgy, hogy becsaptak volna a hiányosságok ellenére sem mert jól szórakozok a játékkal de ez persze az egyéni véleményem ;).

    (#702) duvi : Hát ha egy éven belül kidobnak valami fizetős kontentet akkor nagyot csalódok bennük :(...

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Hunbeast87 #708 üzenetére

    Nekem amúgy ez a multi rész ott kezdett el sántítani mikor megjelenés környékén kiderültek infók pl mentés és egyebek na mondom várjunk csak mentés multiplayerben ? Aztán amikor a Sony is közölte, hogy nem szükséges a PS+ ahhoz hogy játszani kb egyértelművé vált, hogy itt maximum co-op lesz de online multi nem de sajnos co-op sem lett a startra :(.
    Hazudnék ha azt mondanám, hogy bizonyos dolgok miatt nem csalódtam, de igazából mivel élvezem a játékot nem ekézem ezen hiányosságok miatt mert maximum egy nagyon kicsi keserű szájízt ad de jelenleg jobban leköt a szórakozás mintsem hiányosságokkal és negatívumokkal foglalkozzak :).

    (#710) SirRasor : Á értem :)

    (#712) Brett001 : Az elképzelésed pedig teljesen jó és működőképes is lehet. Igaz nem ilyen gyorsreagálású mentőakcióként, ellenben megbeszélhetné az ember a cimborákkal hol találkozzanak és közösen befoglalnátok egy rendszert szépen felosztva egymás között így meg már mehetne együtt a továbbiakban a co-op móka is ala minecraft ha már sokszor hozzuk fel példának.

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

  • Omli85

    őstag

    válasz Romvr #715 üzenetére

    A bolygón történő építkezésnek szerintem simán van létjogosultsága.
    Persze csak akkor ha hozzá adják azt is, hogy megjelölhető pont lenne a galaxisban így bármikor visszataláljon az ember :) mert a jelenlegi formában ez kb lehetetlen xD.
    Vagy űrbázis helyett egy nagyobb bejárható űrhajó amivel csak az űrben tudsz közlekedni a redszerek között nagy raktérrel amolyan mobilbázisként funkcionálna. A sima űrhajó meg maradna a rövidtávú közlekedésre és bolygók látogatására kereskedésre kalózírtásra stb kinek, hogy.. :) ahogy Hunbeast87 is írja úgy eléggé adná magát a dolog :) .

    Kicsit amúgy szerintem nagyon túlgondoljuk a dolgot :D szerintem kapunk valami alap építkezést és csókolom :) én legalábbis nem számítok túl nagy extrára aztán majd meglátjuk...

    [ Szerkesztve ]

    ASUS TUF GAMING X570-PLUS, AMD Ryzen 7 5700X , RX Vega 56@64, CRUCIAL 16GB Ballistix Sport LT DDR4 3200MHz CL16, Seasonic PRIME 1200W

Új hozzászólás Aktív témák