Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DonDennis

    senior tag

    válasz woros #2922 üzenetére

    Hát az valami, kínai üveg fólia lehetett, mert 30-31 fokba nem kell ezeknek olvadozni, még ragadós anyagnak se amivel kezelve van.

    "Why would I sit down? I'm always on my feet." - Dominick Cruz / "I can't read, can't write, can't do math... but I can compete" - Julian Edelman

  • ayo

    addikt

    válasz woros #2922 üzenetére

    Eleve nem üveg a Switch, tehát az nem fog betörni olyan könnyedén, lásd Switch gyilkos yt videók. én holnap rárakok vékony filcet a dock-ra, tehát ha véletlen a nagy hézagban hozzáérne, akkor ahhoz fog és számomra megnyugvás, mert max. ahhoz érintem hozzá.
    A táskámban van tablet tartó, meg lesz switch case-em is, ha egyszer megjön valahára, nekem ennyi elég. Aszem összesen 4 iPadem is volt, mindegyik mappaszerű tokban, vigyáztam rá, nem volt karc, másnak lehet hogy kell fólia, user függő.

    (#2923) DonDennis: Hori Prémium volt, az olcsó változatával sincs gond, de a drágára mindenki panaszkodik azóta is.

    [ Szerkesztve ]

    http://jateknaplo.blog.hu

  • Hunner

    senior tag

    válasz woros #2922 üzenetére

    Az nem az üveg, hanem a ragasztó... Az a workaround, hogy miután felragasztottad, hagyod kiszáradni. Pár órát békében hagyod szépen szárad és kész. Volt egy másik user, aki a sajátjára meg a barátnője Switchére is rakott, az övé ugyan ilyen lett, az asszonyé hibátlan mert az állt a ragasztás után pár órát.

    Szóval erre figyeljetek :)

    [ Szerkesztve ]

    Oneplus 8 Pro - Canon EOS 600D - EOS M50 - Sigma 18-200 f/3.5-6.3 DC OS HSM II - Canon 50 f/1.8 STM

  • Sirandrish

    Topikgazda

    válasz woros #2922 üzenetére

    Én is remélem ha már megrendeltem :D

    Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

  • Dr.F.E.R.I.

    addikt

    válasz woros #2922 üzenetére

    Brutálisak ezek az értékek, és mindennél beszédesebbek sajnos arról, mit áldoztak fel a Switch koncepció oltárán. Egyszerűen pocsék a hűtőrendszere a gépnek. Ezek az 50+ fokok nagyon kemények, ennél alig többre melegíti fel egy közönséges villanybojler a vizet. Elfekvőben nekem is van egy móricka infrahőmérőm, végeztem vele pár mérést. Egy Fujitsu Lifebook-om van nagyon hangos hűtéssel, első generációs mobil i5 procival, 40 fokig tolja ki a hőt. Mivel a Switch teljesítménye összemérhető valamennyire a Wii U teljesítményével, kipróbáltam azt is.

    A Wii U hűtőrendszere hagyományos kialakítású, ezt használják a legtöbb helyen, a laptopom is ilyen. Egyik (de nem a kifújás felőli oldalon) beszívja a hűvösebb levegőt, azzal hűti a központi egységet, egy másik oldalon pedig kifújja a már felmelegedett levegőt. Elindítottam a Super Smash Bros-ban egy 8 játékos meccset, hogy alaposan le legyen terhelve a gép, minden játékost a CPU irányított, így volt időm méricskélni.

    - Amíg futott a játék menüje, 30 °C körüli értéket mértem
    - A meccs alatt ez nem túl meglepő módon emelkedett, de 35 °C volt a max, tovább sehogy sem ment
    - Kilépve a játékból, a Wii U menüje alatt 27-28 °C-ot mértem
    - A gép teteje alig melegedett, 2-3 °C volt a különbség
    - Ez összhangban van az eddigi tapasztalataimmal, a Wii U nagyon hűvös, energiatakarékos gép

    Nincs Switch-em, de nem is kell feltétlenül hogy legyen hozzá, mert mások már megnézték apróra helyettem is.

    A Switch legnagyobb hibája - a képekről jól leolvashatóan - az, hogy dokkolóba kell rakni. Emiatt csak a tetejére vágtak szellőző lyukakat, ráadásul ugyanott szív be ahol ki is fúj. Így egyfajta hőcserélő jön létre, a beszívott levegőt már eleve melegíti a kifújt forró levegő. Alulra-hátulra nem tehetettek beömlő nyílást, mert a dokkoló és egyebek rátakarnak, oldalt pedig a Joy-Con irányítók miatt, meg hát amúgy is ott fogja az ember. Itt megjegyzem, hogy a 3DS egyáltalán nem melegszik, így nincs is aktív hűtés benne. Ez az első ilyen próbálkozása a Nintendónak. A képen látható fémlemez is hőelvezető célt szolgál, de a dokkolóba beletéve sok haszna nem lesz. Rátesz erre még egy nagy lapáttal az, hogy dokkolva az órajelet is megemelik, így még inkább melegebb lesz a gép. A konzol és a dokk fala közt egy forró légpárna alakul ki, így nemcsak a hűtés lesz hatékonytalan, hanem minden bizbasz is ezért olvad rá/le a konzolról. Ha ezt a gépet csak mint kézi konzol lehetne használni dokkoló nélkül, szerintem már akkor az utóbbiak nem fordulnának elő.

    Ez a dizájn nyilvánvalóan nincs felkészülve erre a terhelésre, megoldás az lehetne ebben az esetben (mindenféle újratervezés nélkül), hogy még lejjebb veszik az órajelet. Így két legyet is ütnek egy csapásra, kevesebbet fogyaszt az elektronika és a lapátokat sem kell annyira járatni. Én a mérnökök helyében azért megpróbáltam volna valami huzatosabb hűtést tervezni, a dokk pedig így ebben a formában nem jó, nem engedi hűlni a géptestet. Ahelyett is egy jóval szellősebb kialakítás kellett volna, tele szellőzőrácsokkal.

    Személy szerint azt látom minden porcikáján a gépnek (OS, kontrollerek, szoftverezettség stb), hogy ezzel a siettetett megjelenéssel az utolsó gyártói fázist, az ilyenkor szokásos tesztidőszakot csapták le egy hentesbárddal, így komolyabb tesztelés nélkül dobták a Switch-et piacra. Alig várták, hogy a hardver egyben legyen úgy-ahogy, már mehetett is. Én azok közé tartozok, akik nem tartják ezt a gépet - így ebben a formában - egy jó konstrukciónak.

    Két lehetőség közül mindig a harmadikat válaszd

Új hozzászólás Aktív témák