Új hozzászólás Aktív témák

  • penge111

    addikt

    Kb 50 óra után végére értem a Zelda BoTW játéknak. Nos, tényleg egy jó játék, de nálam azért nem volt meg az a nagy váó faktor, mint a többségnek. Mint leírtam lehet ennek az az oka, hogy annyi év eltelt már a játék megjelenése óta, hogy ilyen-olyan formában szinte mindennel találkoztam már más játékokban. Nyilván innen nyúlták le az ötleteket. Azt leszögezem, hogy ilyen fizika, és ennyire összerakva dolgok szerintem még mai napig nincsennek egy játékban sem, leszámítva gondolom az új Zeldát. Ez a játék szerintem azoknak való, akik tényleg imádják a végtelen szabadságot, mert ez a Zelda valóban nem fogja az ember kezét. Itt nincs millió kérdőjel, mit-hogy merre van lehetőség megcsinálni. Úgy érzem, hogy ennek a határtalan szabadságnak, felfedezésnek van teljesen alárendelve a játék. Az tuti, hogy az open worldnek erről kell szólnia. De… számomra ez a nagy szabadság túl sok volt, elkényelmesedtem a sok AC, Witcher, Elden Ring, Horizon stb. alatt. Szeretem tudni merre is van valami érdekesség. Sajnos öregszem már lehet nincs annyi türelmem a játékokhoz, szabadidőm meg pláne egyre kevesebb. Ami miatt nekem nem váltotta meg ez a Zelda a világot: ehhez a játékhoz, ezerrel jobb sztori dukált volna. Én nagyon üresnek éreztem a világot sok helyen, a küldetések zöme számomra nagyon gyenge volt (pláne egy Witcherhez képest), az ellenfelekből kevés típus van, rengeteg csak reskinezve. A shrine-okból van 120, én 40-et csináltam meg, mert már nem igazán kötöttek le. A korokok keresése, na ez pláne hidegen hagyott, mert ezek megtalálása is kb 10 féle módszerrel történik, untam, bőven elég volt az a kb 100 ami az utamba került. Apropó az tetszett, hogy a shrine-ok és korokok kutatásának van értelme, hiszen van jutalma. Viszont maxolni nem láttam értelmét, mert 15 szívvel, egy stamina kör plusszal és pár inventori hely bővítéssel is lazán lenyomtam a nevetségesen könnyű főbosst, a guardinokat és néhány minibosst. Szóval szerintem jó játék a Zelda, de számomra messze áll egy tökéletes játéktól. Mind a Witcher, mind az Elden Ring köröket ver rá, hangsúlyozom számomra. Nekem elég volt az 50+ óra bőven: 4 guardian, térkép teljesen felfedve, 40+ shirne, 100+korok, master sword stb.

    PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

Új hozzászólás Aktív témák