Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz r3dsnake #843 üzenetére

    Hidd el, ha én élesnek látom, akkor az az! :K Perverz vagyok ilyen téren, rendszeresen belenagyítgatok gépen is, mert én sem szeretem a fókusztévesztett képeket. Egyébként de, nagyon is átjön a gondolatmeneted, értem, hogy már nem bízol a gépben annyira, hogy ne motoszkáljon mindig ott a fejedben a dolog. Onnan tudom, hogy a D750 után áttérve én pontosan így jártam ezzel a vázzal. Úgy éreztem, hogy annyit lőtt mellé, hogy az már tolerálhatatlan volt. Azóta viszont eltelt 1 év, kezdek rájönni, hogy mire háklis, mire nem, és alapból mindig duplát lövök, ha kritikus a dolog. Plusz, nálam a Z objektívre váltás 50/85 viszonylatban meghozta az elvárt hatékonyságot. Most is lövök életlen képeket, de ez szerintem már user error a részemről, egyszerűen sokkal hanyagabbul kezelem a mindennapi szituációkat, másrészt olyanra is "merek lőni", amire korábban meg se próbáltam, mert tudtam ,hogy esélytelen elkapni a jó öreg tükrössel. Ebből adódóan még mindig több az életlen kép, de az, hogy nem bíznék benne, az nem állja meg a hlyét. Mondjuk az tény, hogy én azoknál a képeknél, amiknél számít a tökéletes élesség, szinte mindig stúdiüban vagyok. Ha Te rendezvényezel, lazán elhiszem, hogy sokkal rosszabb hitrate-ed van, mert nekem is mindig olyan szituációkban téveszt, ellenfényben, mozgó egyednél, stb. Csak arra akartam reagálni, hogy annyira nem rossz a helyzet nálam, mint a bárányos képeknál fentebb. Nem tökéletes, de elégséges, talán így tudnám jellemezni. Persze, sokkal jobban örülnék, hogy ha az a szituáció lenne, hogy ami zöld a keresőben, az egyenlő lesz az éles végeredménnyel is, de megtanultam élni ezzel...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák