Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz anaqer #822 üzenetére

    Z8 ergonomics
    Nem valami praktikus, hogy az AF módok között váltogatni kell.
    Sokkal jobb külön gombokra programozni, ahogy a Canon ki van alakítva, az alsó hátsó tekerő is nagyon hasznos.
    Egy átlag felhasználónak a Z8 már feleslegesen nagy (magas) és nehéz.

    [ Szerkesztve ]

  • r3dsnake

    nagyúr

    válasz anaqer #822 üzenetére

    Nem írtam olyat, hogy jobb ergonómiában az R6 II, mint a Z8. De amúgy jobb. :D

    Könnyebb, logikusabban vannak elrendezve a gombok, tök jó a dpad, tök jó a scroll wheel.

    Amiben nekem többet fog nyújtani az R6 II, mint Z6 II:

    - Brutál AF. Tényleg brutál, nem is lehet egy lapon említeni a kettőt.
    - Nincs 30 perces videó limit
    - Nincs crop 4K60p-nél
    - Nem engedte el a gyártó a gépet, folyamatosan jönnek frissítések
    - Tök jó, hogy kikapcsolósnál lezárja a redőnyt, így nincs szabadon a szenzor obicserénél
    - A kijelzőn tapis fókusz, miközben az EVF-et használod valami eszméletlen brutál jó. Ráhúzod az "egeret" a témára, tárgyra, és utána azt követi. Zseniális.
    - Van opció videónál, hogyha kimegy a képből a téma, ne húzza a háttérre a fókuszt, hanem maradjon blurry
    - A telóval nem csak wifin, hanem kábelen is tud kommunikálni az app (csak iOS-en, de az pont elég)
    - Digital hotshoe
    - Dual Pixel RAW baromi jó ötlet (utólag tudsz kicsit a fókuszssíkon és a perspektíván manuálisan húzni. Szóval ha netán picit out of focus lett a képed, még akkor is korrigáljató
    - Dupla SD, a CF-es baromkodás helyett
    - A RAW burst és Pre-shooting szuperjó dolgok

    Igen tudom, hogy ezek közül pár dolgot tud a Z8, de pont az igazán fontosakat nem. És majdnem 2x annyiba kerül.

    Objektívek:
    - R 50 1.8 viszonylag olcsó (80k)
    - R 85 2 macro IS szintén (sőt azt most féláron el tudom hozni kupon akcióval) -> 130k
    - R 15-30 IS egy megfizethető nagylátó (180k)
    - Telének valszeg EF mountos Sigma vagy Tamron 150-600 lesz. De ott az R 100-400 is 270-ért
    - A "munkazoom" a nagy kérdés. Mert van f4-es 24-105 nagyon drágán, vagy vátlozó fényerejű elérhető áron. Lehet hogy ez is EF mountos lesz átmenetileg, abból meg valami fix 4-es vagy 2.8-as.

    A váltásnak pedig több aspektusa is van:
    - Amikor a Nikont vettem, akkor még egyáltalán nem tűnt vonzó opciónak a Canon, 2021 tavaszán az R6 létezett, de a mark 2 nem
    - Sony nem volt opció
    - Nikon mellett főleg a megszokás szólt, meg a régebbi objektíveim. Na meg az, hogy ez tűnt legésszerűbb opciónak ár-érték arányban, főleg kitben, FTZ adapterrel
    - Amikor megvettem, egyrészt jónak tűnt az eye af, másrészt csomó ígéret jött a gyártótól, a Z9 megjelenése után, hogy ezeket a funkciókat a Z6 II is meg fogja kapni. Nem kapta meg, még mindig
    - Minden melót lehoztam Z-vel, még esküvőt is, de egyszerűen nem mertem teljesen bízni a kamerában, ezért mindent túlfotóztam, rádaráltam. 6000 expóval jöttem haza esküvőről, amiből átadtam 600-at. Lehet, hogyha olyan vázam van, amiben jobban bízok, ezt lehozom feléből is
    - Nem látom a jövőt és a perspektívát a Z-ben
    - Tudom baromság a vázra fogni, és biztos meg tudtam volna oldani eddig is. De egyszerűen nem volt kedvem dinamikus témákat kedvtelésből fotózni. Évek óta tervezek kimenni skateparkba, meg lóversenyeket is nagyon szeretnék fotózni. Az utóbbit próbáltam Z-vel, megoldható, de nem ideális. ha kritikus pillanatokról van szó, akkor nem fér bele ez a bizonytalanság
    - Tudom, hogy nem a kamera teszi a fotóst, de ha érzem, hogy korlátoz a flowban, akkor viszont valamennyire mégis...
    - Érdekelne a videózás, de ez is full kompromisszumos volt a Z-vel
    - Csalódtam a szervízben is
    - BÁRKI, akit profi Nikon fotósként ismerek, már Canont használ
    - Hiányoznak a szexi, innovatív, jövőbemutató dolgok. Túl konzervatívan álltam a fotós gyártókhoz, holott minden más területen az innovatív technológiát részesítem előnyben
    - Makacs voltam, és fenn volt a szemellenző. És amúgy basszus okésnak érződött a Z. De amikor sorra váltottak ismerősök róla, én is elkezdtem kételkedni. Aztán kipróbáltam az R-t, és eh... A Z addig tűnik okésnak, amíg nem látsz jobbat.

    Ja és tegnapi "kalandom" a Z6 II-vel. Pontosan ebből van elegem:

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák