Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz r3dsnake #790 üzenetére

    Hát nézd, szerintem nálam kekecebb nem lehetsz. Amikor a D750-re próbáltam a Tamron 70 200 usd g2-őt kalibrálni dokkolóval, akkor összesen 4 (!) délutánt és estét áldoztam rá, hogy különböző fényviszonyok között tesztelve, folyamatosan finomítva, az általam jellemzően használt tárgytávolságra és gyújtótávra optimalizálva, a lehető legélesebb képet kapjam. Sőt, ha visszaolvasol itt, kábé 1 éve vettem a Z6II-őt, és én sem voltam elégedett a fókusz teljesítménnyel, élességgel, de annyira, hogy garanciába akartam küldeni a két hónapos gépet is. Aztán félév szenvedés után vettem egy Z 85-öt,és bamm, minden feljavult. Nem állítom azt, hogy amit tapasztalsz, az fals. Azt mondom, hogy nálam a gyári Z lencsével (pontosabban, már lencsékkel) nőtt a hitrate, és végre újra úgy fotózok, hogy nem kell visszanézni minden fotót, mert tudom, hogy éles lesz. Nem tévedhetetlen, ezért általában kettőt lövök, ellenfényben biztosan, mert abban tényleg sokszor téveszt. De az esetemben egyáltalán nem igaz, hogy folyamatosan mellé durrantana, pedig a Z6II már nem egy csúcstechnika. Z8-nál mondjuk elvárnám, hogy mindig tűpontos legyen, az tény.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák