Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BOBAKILL

    őstag

    válasz vorosmarti #18 üzenetére

    Érdemes beruházni egy kontrollerre. Akárki akármit mond, ezek a játékok arra vannak kitalálva, sokkal kényelmesebb és egyszerűbb azzal játszni. Anno én a DS-t bill+egérrel kezdtem de váltottam és hát sokkal-sokkal könyebben ment a harc. Itt sincs másként szerintem. Vegyél egy olcsó kontrollert pár ezerért aztán meglátod beválik-e.

  • BOBAKILL

    őstag

    válasz vorosmarti #23 üzenetére

    Szerintem inkább a kamera rossz néha, nem az irányítás. Teljesen más mint a DS. Ide sztem kell a kontroller. De ez csak az én véleményem.

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz vorosmarti #76 üzenetére

    Nekem semmi ilyesmi gondom nem volt. Kontrollerrel. Nem tudom, hogy te használsz e ilyen eszközt. Bizonyos játékok esetében ha nem is nélkülözhetetlen, de nagyon ajánlott.

    Forza JUVE!!!

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vorosmarti #76 üzenetére

    "és eléggé befejezetlennek tűnnek benne egyes területek, mechanikák."

    Ilyen nem nagyon van a játékban szerintem. Mire gondolsz konkrétan?

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vorosmarti #83 üzenetére

    "Említettem 9S kiszámíthatalaságát, amikor felugrik mellém és lelök...vagy pl sidescroller nézetben bizonyos helyeken ha elindulok felé, akkor elkezdem tolni a karakterét (mikozban ő áll mereven). Ez utóbbi lehetne a mechanika része is, de nem az, mert nem következetesen csinálja."

    Ez ilyen konzolon is. Ennyit tud az AI által irányított társ. Nincsen ebben semmi félkész (sajnos?), szinte minden játékban segghülye az AI által irányított társad.

    "Először a leggyengébb fokozaton kezdtem játszani, és azon pl lehetetlen meghalni, mikozben többen írták már itt is h milyen nehéz a legsúlyosabb fokozaton. Sztem ez is balance kérdése."

    Nem. Ez is szintén ilyen konzolon is, ennélfogva valószínűleg teljesen szándékos. Easy mód azoknak van akik csak a sztoriért játszanak. A legnehezebb fokozat meg instadeath ha sérülsz gyakorlatilag. Insane mód, ha úgy tetszik, ez meg pont nem az a játék, ami nem veszi komolyan az ilyesmit (tekintve, hogy képes az összes mentésedet is törölni, ha úgy döntesz...)

    "Szintén oldalnézetben, mikor utaznak a vonat tetején, akkor nem a földhöz képest állnak függőlegesen, hanem a 40 fokban megdöntött vonathoz képest (Megjegyzem a trailer-ben nem így láttuk :) )."

    Szerintem a trailerben is így volt. Melyik trailerre gondolsz? Már kíváncsi vagyok... Amúgy ez is ilyen konzolon is, erre is várhatsz javítást a következő évezredig, mert sosem fog elérkezni. Nincs szándékukban kijavítani, mondjuk megjegyzem szerintem felesleges is lenne. A jelent nagy részében úgysem a vonaton állsz, hanem harcolsz, sok esetben ugrálsz stb.

    "Nem emlékszem a nevére, de az állattartó (akinek visszük a gyógyszert) megközelítése is nehézkes volt nekem."

    Na ez már esetleg lehetett bug, mondjuk én sosem találkoztam ezzel. Flottul ment az oda ki-be jutás mindig.

    "És végül, az hogy egy AAA játékot nem lehet natív felbontásban elindítani (nekem ablakban sem ment), az nekem nemhogy befejezetlen, hanem egyszerűen elképesztő."

    Ez így van, érthetetlen miért nem képesek ezeket javítani. Viszont ha ezeken sikerül átugrani jellemzően valamilyen third party megoldással, én egyáltalán nem érzem befejezetlennek a játékot. Nem olyan a játék, hogy tömve van bugokkal, rossz textúrákkal, pocsék animációkkal meg ilyenekkel. Nem egy Mass Effect Andromeda. Miután én borderless gaming-gel toltam a játékot, tökéletesen és szépen futott. Van egy-két helyen optimalizációs gond, de sajnos ez ilyen konzolon is, a digitalfoundry-es elemzésből ez kiderül, szóval ez megint nem a port hibája, erre voltak képesek a készítők a rendelkezésükre álló idő, erőforrások, szakértelem birtokában. A társamat én is toltam magam előtt, de ahogy írtam, ez megint nem a port problémája. A nyilvánvaló gambreaking bug-okat leszámítva (resolution bug, white screen death stb) én soha egy crash-sel vagy bug-gal nem találkoztam, pedig 80+ órám van a játékban. Szóval nekem amolyan kettős érzésem van: Van néhány érthetetlen és amatőr hiba, amitől már csak az érthetetlenebb miért nem javítják ezeket, ezt leszámítva egy patent port szerintem, nem egy ténylegesen félkész bughalmaz roncstelep.

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vorosmarti #85 üzenetére

    " Illett volna rendesen megcsinálni, vagy ha már így alakult, kiadni rá egy javítást."

    Ahogy írtam, AI fos szinte az összes AAA játékban. Ezt felróni mint félkész aspektust kb olyan szerintem, mint felróni a dízeles motornak hogy sok CO2-ot nyomat ki. Ez az ipari standard. Sajnos, de ez van.

    "A steam-es adatlapon az első videóban 1-2 másodpercig látható a vonat-os jelenet (01:22), és az más mint amit én láttam a játékban."

    Rosszul figyelted meg a dolgokat szerintem. Abban a rövidke jelentben azért nem tűnik ez a "hiba" fel, mert a szereplők harcolnak, 2B is felveszi a harci állását az idle pozíciójából, ami lényegében ezzel a terpesztéses-bedőlős pózzal jár. Ilyet sík talajon is csinál bármelyik siderscroller részben, akkor is ha rendes TPS nézetben vagy stb. A jelenet végén amikor az aktuális mozgását befejezte, ugyanúgy feláll mint a te képeden, és a vonathoz képest van derékszögben nem a valódi talajhoz képest:

    Asszem ez az uccsó képkocka, de ha hagyták volna "továbbfutni" a jelenetet, teljesen kiegyenesedett volna.

    "Összességében inkább elvi az ellenállásom, ahogy már vagy 3x leírtam, maga a játék briliáns. Azért vagyok türelmes (értsd: NAÍV), és várom a javítást"

    Értem én, láttam elsőre is. Ha éppen nem tetszene a játék az is rendben lenne a részemről, némileg azért továbbra is szubjektív médiumról van szó. Én nem is azon akadtam meg, hogy mertél csúnyát mondani a játékról, hanem azon hogy olyan dolgokra vársz javítást ami a konzolos változatban is ilyen, szóval vagy ennyire telik a készítőktől vagy szándékosan ilyen (értsd: nem lesz javítás, vagy nincs is mit javítani valójában), meg olyan dolgok említésével igazolod a "befejezetlennek tűnek egyes területek, mechanikák" álláspontodat ami szvsz eléggé véleményes relevanciájú vagy egyenesen nonszensz (vonatos jelenet).

    Próbáljátok ki a borderless gaming-et, már ketten is írtuk a topicban, Nekem tökéletes workaround volt a 2 nagy gamebreaking bug-ra (whitscreen crash és no fullscreen mód fullHD felbontással), de anno amikor olvastam errpl community thread-ekben mindneki másnak megoldotta a gondjait a játékkal.

    AMúgy nagy szégyen, hogy a square enix ilyen állapotban adta ki a PC portot és azóta is magára van hagyva a játék ilyen szempontból. AMD múltkor kiadott egy új drivert ami elvileg megoldotta a white screen crash-t, de ahogy olvastam sok embernek az új driver-rel is jelentkezett...Azért is érthetetlen ez, mert ahogy írtam, szerintem ezeket leszámítva teljesen korrekt PC port, szal nem az van, hogy hónapokig kellene még toldozni-foltozni a játék más elemeit is hogy normálisan játszható legyen. Rejtély, miért nem hajlandóak ezeket kijavítani... :F

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz vorosmarti #88 üzenetére

    1-2 percet töltünk a hullámvasúton egy teljes végigjátszás során. Komolyan ekkora probléma?
    FAR-t egyszer beállítottam, azóta tökéletesen működik. (Igaz illő volna egy patch PC-re)
    AI: Ha más játékokhoz hasonlítjuk (úgy gondolom ez az ésszerű eljárás), akkor szerintem nincs vele komoly probléma.

    Talán nem játszottál még igazán rosszul kivitelezett játékkal, vagy a kákán is csomót keresel vagy túl nagyok az elvárásaid. Bocs, nem kötekedni akarok, vagy ilyesmi, csak eléggé ellentétes véleményen vagyunk.

    Forza JUVE!!!

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz vorosmarti #90 üzenetére

    Én pedig leírtam, hogy mit gondolok. Pont erre való a fórum, nem? Felsoroltad a problémáid, én pedig röviden leírtam, hogy ezekkel nekem miért nincs gondom. Szóval félkész? Egyáltalán nem.

    "Elég egyértelműen fogalmaztam, a hullámvasút a legkisebb dolog volt..."

    "Eléggé árkád, bár mondjuk ez talán jobban zavart mint 1-2 bug."

    "Ez egy 60 eurós játék, a fejlesztője és kiadója a világ legismertebb kiadóinak egyike. Illett volna rendesen megcsinálni, vagy ha már így alakult, kiadni rá egy javítást."

    Ezzel a crashek illetve a felbontás problémáját tekintve egyet értek. Te az AI kapcsán írtad, ami viszont igen csak érdekes elvárás, mert nincs vele komoly gond.

    Nincs hibátlan, nincs tökéletes. Sosem lesz. Ez sajnos ilyen.
    A hibákat is látom. De olyan hibát, ami eltántorítana a játéktól, vagy amiből elvi kérdést kéne csinálnom megközelítőleg sem találok.

    [ Szerkesztve ]

    Forza JUVE!!!

  • drachoHUN

    senior tag

    válasz vorosmarti #92 üzenetére

    Nekem is volt White Screen Crashem. De felraktam a régebbi AMD drivert, amíg nem jött a patch az AMD részéről.. Nekem is megvannak a mindenkinél jelenlevő FPS dropok és a felbontás bug, de a FAR-ral megoldottam a problémát. Elég szánalmas, hogy így kell ennek lennie, de ezt már kifejtettük itt mindannnyian. Nvidia kártyával, például nem tudom megoldható-e a crashek elkerülése.
    Amit ME Andromédában, FIFA-ban és GTA online-ban tapasztalok, ahhoz képest itt tényleg minimális a probléma. Ezért mondom azt, hogy máshoz hasonlítva, azért nagyon rendben van a játék(nekem).
    Részben abszolút igazad van. Csak amikor bejött a képbe ez az AI, meg a hullámvasút kissé túlzásnak éreztem. A két nagyobb problémát illő volna javítani, de a két utóbbira kizártnak tartom, hogy bármiféle patch érkezzen.
    Addig jó, amíg eltérő vélemények ütköznek.

    Egyedi avatar a cél, úgyhogy kell a hsz. :B ;]

    [ Szerkesztve ]

    Forza JUVE!!!

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vorosmarti #94 üzenetére

    "azért írtam AI-nak, sztem inkább egyszerű mechanikai probléma"

    Há éppen fel is ugorhatna előled, amikor elkezded magad előtt tolni. :) HA lenne annyi esze, ami azt illeti.

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • [Prolixus]

    addikt

    válasz vorosmarti #98 üzenetére

    Aha. Eléggé zavart, hogy fingom nincs miről írnak a játék egyes információs fájljaiban, úgyhogy gondoltam belenézek. De hamar rájöttem, hogy ebbe nem lehet csak úgy "belenézni", alaposan bele kell mélyedni, hogy a dolgok nagy része a helyére kerülhessen. Hiába no, aszondják Yoko Taro sztorik már csak ilyenek. Közben egy picit tagoltam a szöveget, javítottam helyesírási hibákat meg picit bővítettem Az eredetit még nem töröltem, de kéretik ezt olvasni majd. :) Itt lehet letölteni. Ezt már a végleges verziónak tekintem. :)

    Nemtom hogy lehetne bevarázsolni a topicindító hozzászólásba, hogy könnyebben meg lehessen találni ha valakit érdekel. Valami modit kell keresni vajon?

    [ Szerkesztve ]

    I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

  • Vistaboy

    veterán

    válasz vorosmarti #173 üzenetére

    Én kontroller nélkül vittem végig, bár az igazsághoz hozzátartozik, hogy némelyik komolyabb hekkelésnél aktiválnom kellett az "Auto Evade" chipet, anélkül a hajamat téptem volna ki a végére. :DDD

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

  • BOBAKILL

    őstag

    válasz vorosmarti #175 üzenetére

    Van a hekkeléshez chip, azért kár volt feladni. Mentésed megvan még?
    Engem is irritált a hekk, de végigvittem nagy nehezen pedig nem voltam jó benne.
    Amit eredetileg konzolra írnak az pcn nem olyan jó. Sőt, szar. Én a soulsokat is egérrel kezdtem de mikor leváltottam kontrollerre hirtelen összeállt az irányítás.
    A platinum games játékai híresek a kifogástalan harcrendszerről, de csak kontrollerrel. Ez van..

  • Vistaboy

    veterán

    válasz vorosmarti #175 üzenetére

    Nekem muszáj volt megoldanom, ugyanis én képtelen vagyok kontrollerrel játszani. De az Auto Evade chip nélkül még a játékon belül is nehéz a hekkelés egérrel és billentyűvel. A legvégén pedig olyan szívatás van (konkrétan asszem az "Ending E"), amitől a nem kellően kitartó játékosok vagy kitépik a hajukat, vagy szétverik a billentyűzetet. Szerencsére rajtam segített a chip, de még így sem volt egyszerű, mire a végére értem. :)

    "A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

Új hozzászólás Aktív témák