Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Batman2

    őstag

    válasz td #381 üzenetére

    Hi

    Igen, egészen biztosan számít, nem is keveset, minden ellenkező ''prédikációkkal'' szemben. Azt, hogy igazán mennyit számít, pontosan nem tudom, mert több dolog is befolyásolja. Nekem is vacak már több akkum is, de nálam ebben lehet, hogy nagyobb szerepet játszik a túltöltés, mivel egyszerűen ellenálláson keresztül töltöttem az akkukat és időnként elfelejtettem időben levenni, a töltőről. E mellett az adapter, amit használok, túl magas a feszültséget ad, ezért a töltés vége felé már melegednek az akkuk, tehát ez nem igazán jó megoldás. Eleinte külön nem sütöttem őket ki, mostanában egy ellenállás és dióda soros kapcsoláson keresztül töltés előtt ki is sütöttem, de ez sem igazán jó megoldás, mert kettessével ment a töltés/kisütés és kisütésnél minden esetben valamelyik akku hamarabb merül mint a másik, így az már átmehet mélykisülésbe, mire a másik is kimerül megfelelően. Másrászt a diódák kb. 0.7Vig engedik merülni, ami már káros kül források szerint. Éppen ezek miatt nemrég nekifogtam egy négy cellához való, cellánkénti töltő/kisütő kapcsolás tervezéséhez és kivitelezéséhez, ami ezeket a problémákat megoldja, mert cellánként kezeli az akkukat, így az egyéni külömbségek nem okoznak problémát és szabályzottan megy a kisütés és a feltőltés is, tehát elkerülhető a mélykisülés és a a káros mértékű túltöltés is. E mellett a kapcsolás jellegéből adódóan a külömbözö állapotú akkuk keelése szinkronizált, tehát az akkuk közti eltérések csökkentésére dolgozik a kapcsolás. Nyilván ez sem lesz a legtökéletesebb kacsolás, de messze jobb, mint egy egyszerü töltő.
    Üdv.:

    Batman2 - Viva la Mercedes W123-200D 1979

Új hozzászólás Aktív témák